Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Preambuła Konstytucji Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W dniu dzisiejszym Konfederaci przynależący do Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów przegłosowali poniższą Preambułę do swojej Konstytucji. Preambułę opracowała Polonia na podstawie preambuły konstytucji węgierskiej

 

 

 

 

 

 

 

 

PREAMBUŁA KONSTYTUCJI KONFEDERACJI
RZECZPOSPOLITEJ BLOGERÓW I KOMENTATORÓW (KRBK)

 


Boże, błogosław wszystkich, którzy swym wkładem i wysiłkiem intelektualnym tworzą dobro, jakim jest przestrzeń internetu. Jest to przestrzeń słowa pisanego, które ma moc zmieniania świata, które często okupione wysiłkiem dziennikarskim podejmuje sprawy ważne i istotne dla naszego narodu, Ojczyzny Polski i KRBK. Boże, błogosław wszystkich blogerów i komentatorów.

My, obywatele (blogerzy i komentatorzy) KRBK u początku kształtowania się podstawowych struktur naszego nowego państwa, z odpowiedzialnością za każdego z nas, wyznajemy, co następuje:

Jesteśmy świadomi, że społecznością naszą winny rządzić prawo, uczciwość, sprawiedliwość, odpowiedzialność i miłość (PUSOM), dziękujemy za tych, którzy swą działalnością redaktorską na łamach blogosfer budują świat piękny, dobry i prawdziwy, co sprzyja utrzymaniu i zachowaniu ładu w naszym nowo kształtującym się społeczeństwie.

Jesteśmy dumni z tych blogerów i komentatorów, którzy swą działalnością kształtują ducha prawdy i uczciwości w społeczeństwie.

Jesteśmy dumni z tych blogerów i komentatorów, których język giętki wypowiada słowa chwały i uznania wobec wielkich Polaków.

Jesteśmy dumni z tych blogerów i komentatorów, którzy pisząc, swymi talentami, pracowitością i poświęceniem zmieniają specyficzny świat blogosfery na lepsze.

Uznajemy kluczową dla podtrzymania naszej wspólnoty rolę chrześcijaństwa, przy poszanowaniu innych tradycji religijnych.

Zobowiązujemy się chronić i szanować zasoby intelektualne, wiedzę i doświadczenie tych, którzy współtworzą przestrzeń KRBK.

Czując odpowiedzialność za ciężar gatunkowy słowa pisanego, zobowiązujemy się strzec prawdy, dobra i piękna, które to słowo ze sobą niesie, oraz troszczyć się o to, by ci, którzy czytają, odchodzili ubogaceni.
Wierzymy, że nasza kultura jest wkładem do różnorodnej społeczności blogerskiej.

Szanujemy wolność i kulturę wszystkich blogerów i komentatorów spoza KRBK, jednak staramy się z nimi współdziałać dla budowania wspólnego dobra.

Wyznajemy, że najważniejszymi wartościami naszej wspólnoty jest prawda, pracowitość, uczciwość i odpowiedzialność.

Wyznajemy, że podstawą siły wspólnoty i poszanowania każdego człowieka jest praca, dzieło ludzkiego ducha i myśli.

Wyznajemy, że wspólnym celem obywatela i państwa jest dobre życie, bezpieczeństwo, ład, sprawiedliwość, pełnia wolności.

Wyznajemy obowiązek spieszenia z pomocą tam, gdzie jej potrzeba, uznajemy zasadę solidarności i współodpowiedzialności za siebie wzajemnie obywateli KRBK.

Uznajemy taki ład państwowy, który ma w poszanowaniu godność i równość wszystkich obywateli, który rozwiązuje wszelkie problemy społeczności i jej poszczególnych obywateli sprawiedliwie, równo i uczciwie, nie nadużywając prawa.
 
Pokładamy ufność i całkowicie powierzamy się Bożej Opatrzności. Panie, kieruj nami ku pożytkowi publicznemu.
„Troszczcie się wpierw o królestwo niebieskie, a wszystko inne będzie wam przydane". Boże, chcemy budować królestwo niebieskie prawdą, miłością i sprawiedliwością. Boże, pomóż nam.

Dniem narodzin nowej demokracji i konstytucyjnego porządku uznajemy dzień, w którym zostanie zatwierdzona nowa konstytucja oparta na powyższej preambule.
 
 

 

Ilustracja: Zawiązanie konfederacji tyszowieckiej, obraz Walerego Eliasza Radzikowskiego
 

KOMENTARZE

 • Uwaga
  Preambułę przyjęli na blogu R. Zaleskiego konfederaci, którzy zgłosili akces do Konfederacji:

  http://romanzaleski.nowyekran.pl/post/59651,konfederacja-rzeczpospolitej-blogerow-i-komentatorow-krbk

  Od tego czasu lista osób, które przystąpiły do Konfederacji, powiększyła się.

  Można nadal zgłaszać uwagi do Preambuły, moze ona podlegać doskonaleniu.
 • @KonfederacjaBlogerów 21:19:01
  Proponuję kosmetyczną zmianę kolejności :)

  Żeby PUSOM zmienić na MOPUS albo OPUSM... "OPUS" to "dzieło".

  OPUS-M można zinterpretować jako dzieło Miłości ;) Sugestia może zostać przemilczana jako infantylna, nie obrażę się! :D
 • @space 21:30:45
  Niezły pomysł.
 • Pomocniczo warto przypomnieć zacniejsze konfederacje z naszej historii
  Akt założenia konfederacji tyszowieckiej

  http://pl.wikisource.org/wiki/Akt_za%C5%82o%C5%BCenia_konfederacji_tyszowieckiej

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Konfederacja_tyszowiecka

  I nawet nasz Kmicic :)
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Samuel_Kmicic

  Jednak Konfederacja Barska jest mi bliższa, ludzie lepiej ją też kojarzą. To oczywiście w żadnej mierze nie wyczerpuje tematu. Dobrym zwyczajem byłoby ilustrować wpisy konfederatów właśnie przypominaniem konfederacji historycznych, tych zacnych.
 • @Marek Kajdas 22:26:58
  Marku, jak zwykle masz cenne pomysły i sugestie. Dzięki.
 • @Polonia 22:54:53
  Nie ma przypadków! :)
 • @t-rex 11:52:59
  To zbieraj nadal. Przekonasz się, że nie masz szans. Carcajou Cię ograł ;)

  Trzeba było uwierzyć mi, profesjonalistce, gdy przestrzegałam:
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/55345,dozywotnie-jedynowladztwo-na-ne-po-co-nam-to

  Poza tym RzBik, to Twój problem. Nas nie interesuje carcajou i RzBiK (nie czujemy się członkami, ani sympatykami RzBiK), tylko błędnie funkcjonująca władza w Polsce.
 • @Polonia 22:54:53
  Napisałam R.Zaleskiemu to i tu powtórzę...
  Przeczytałam wczoraj Preambułę i uważam, że jest to dobry wstęp do ustawy zasadniczej Konfederacji, tylko wydaje mi się, że "konstytucja" to za mocna nazwa. Jest jedna Rzeczpospolita - Polska, jest jedna Konstytucja - ta RP i są to dwie sprawy nadrzędne, święte.
  Wystarczy - wydaje mi się - by Konfederacja miała jakiś dokument regulujący pewne sprawy ale w formie spisu zasad. Coś jak prawa i zasady Konfederatów. RZBiK się właśnie na tym poślizgnął, proponuję by nie wikłać się w ustawę zasadniczą jego wzorem.
  Pozdrawiam i... avanti !
 • @contessa 13:30:44
  Dzięki za cenny komentarz. Rzeczywiście trzeba się nad tym zastanowić. Twoje stanowisko mi bardzo odpowiada - zawsze o Konstytucji RzBiKa pisałam "konstytucja", uważając, że nie należy tego dokumentu nazywać ze zbędnym zadęciem.

  Sformułowanie "Prawa i zasady Konfederatów" - bardzo dobrze brzmi.

  Dzięki raz jeszcze
 • @Polonia
  Kiedy zobaczyłem start konfederacji i popatrzyłem sobie na historię Konfederacji Barskiej, to pomyślałem o Tobie - właśnie kwestia Maryi. Jednak Rebeliantka też słusznie promuje tą mniej znaną, ale przecież ZWYCIĘSKĄ i wyzwoleńczą, bardzo potrzebną. Ludzi którzy zbłądzili znowu zaczęli służyć Rzeczypospolitej i tu może być tak samo. Nie możemy trwale np skreślić wszystkich wyborców PO, SLD, PSL, Palikota. Tam są też zacni ludzie, którzy po prostu z jakiejś przyczyny błądzą. Czy naszej Polski nie należy wyzwolić?

  Obie konfederacje są dobrymi wzorcami. Zaś miano konfederatów jest całkiem przyjemne, to brzmi jak Żołnierze Wyklęci, czy Żołnierze Niezłomni naszych czasów...

  W końcu kiedy zaczął się na serio kult Matki Bożej? Ano właśnie wtedy, groza najazdu Szwedów to wyzwoliła na niebywałą skalę, teraz mamy inną grozę naszych czasów. Do kogo się zwrócimy o ratunek, o wstawiennictwo u Syna?

  Odradzam pracę nad jakąś kolejną konstytucją blogosfery, czy nawet ruchu na tym etapie, to kalka rzbika, to nas ośmieszy jeszcze bardziej. Nie wiem czy użycie słowa Rzeczpospolita też było zasadne w nazwie konfederacji, ale mleko rozlane. To w mojej wizji bardziej ruch obywatelski, niż TYLKO BiK, internautów, czy NEonatów tym bardziej.

  W przyszłości można rozważyć prace nad PROKLAMACJĄ, ale właśnie na zasadzie ideowej deklaracji z podobną preambułą. Natomiast rozpoczniemy prace nad nową Konstytucją Rzeczypospolitej Polski, czyli koncepcja nowego państwa. I to nie jest przedszkole, ale prawdziwa misja.

  Na razie zapraszajcie ludzi do konfederacji.
 • @t-rex
  Napiszę to tylko raz.
  Targowica to PO, SLD, PSL, Palikoty, nie waż się zatem tak o nas pisać! Nawet o rzbiku tak sobie nie żartujemy. Dwa projekty to samo dobro, konkurencja, uzupełnienie się, swobodniejsza współpraca, same zalety.
 • @contessa
  Może po prostu AKT założenia obywatelskiej, patriotycznej konfederacji blogerskiej KRaBiK. Można nawet zamówić pergamin itd spisać ładnie w stylu XVII wieku. Pieczęcie :)

  Prawa i zasady Konfederatów? To też niezłe, może KODEKS HONOROWY? Co nas wiąże? Bóg - Honor - Ojczyzna, wartości, a nie odpowiedzialność karna, czy przesadne paragrafiarstwo jak w rzbiku. Tego unikajmy.
 • @Rebeliantka
  Myślę, że trzeba się zastanowić nad ideą 3 osób, znających nazwisko. Wyeliminować programowo akcesję jednoczesną, gdzie na pewnym etapie dołączy grupa 4 osób, w której każda zna nazwiska pozostałych ale nikt spoza grupy znać ich nie będzie.
 • @Rebeliantka +++ do poprzedniego komentarza mego
  Poza tym to trochę kuriozalne z tymi nazwiskami - z matematycznego punktu widzenia tworzy się coś w rodzaju piramidy. Ci na górze znają najwięcej nazwisk, bo byli pierwsi. Ci na górze mają dostęp "w dół" do wszystkich nazwisk, ale Ci, co dołączyli później, żeby mieć dostęp do tych "na dole" muszę najpierw iść "do góry" i dopiero od nich się dowiadywać.

  To może być problemogenne. Chyba wymaga zastanowienia.
 • @Rebeliantka
  Co do preambuły to istotnie można popracować nad wersją rozbudowaną, przecież są piękne fragmenty z rzeczywistych Konstytucji różnych epok Polski, także akty konfederacyjne. Można też poszukać cytatów Bł. Jana Pawła II i odniesień z Katolickiego Nauczania Społecznego z oficjalnych źródeł.

  Odnoszę wrażenie że szyjemy wszystko miarą blogosfery, powiedzmy sieci, a powinniśmy szerzej. Czy sens tego co robimy to sieć??? A co jeżeli ją wyłączą, ot pstryk... wtedy co, znikamy??? Orwellowskie zniknięcie. Dlatego należy wyznaczyć kurs na ruch obywatelski, a nie tylko blogerski.
 • @space 17:54:31
  Przedyskutujemy to wspólnie jeszcze raz. Proponuję jutro.

  pozdrawiam
 • @Marek Kajdas 22:45:48
  Zgłosiłeś sporo nowych ciekawych pomysłów. Mógłbyś je jakoś uszczegółowić w porozumieniu z Polonią?
 • @Rebeliantka 23:47:47
  To nie jest takie pilne, a materiały trzeba najpierw zebrać do syntezy. Zajmijmy się najpierw sprawą forum dyskusyjnego skoro znalazł się admin chętny i dosyć wiarygodny. Nie jest znikąd, znamy tego blogera od lat. Kuć żelazo póki gorące, zanim się nie rozmyśli, albo zanim Mu ktoś w tym pomoże...

  Forum w pomyśle jaki się rysuje daje nam szansę wyjść poza NE. Takie forum łatwo obudować kolejnymi serwisami i portalem. Doświadczenia zdobyte przy tak złożonym forum będą bezcenne! Ktoś powie co tam forum, no to zobaczcie na te największe, choćby do naszej kochanej agory.

  http://forum.gazeta.pl/forum/0,0.html

  Oczywiście że nasze nie może być takie lewicowe, libertyńskie, ma być prokatolickie, konserwatywne, narodowe, patriotyczne, wolnościowe. Nasza otwartość powinna mieć ramy, inaczej będziemy jak gazieta judaiki.
 • A jednak gapy jesteście , "Rozdzieram więc koszulę" byście ZOBACZYLI !!!!
  Dobrze, że to nie preambuła do konstytucji narodowej. Nie powiem, że niczego się nie nauczyliście bo sporo wiecie. Powiem , że nie wyciągacie wniosków i NIE potraficie się określać. Zacznijcie działać w duchu tolerancji czyli określajcie WYRAŹNE granice.

  Tolerancja ma tożsamość jest przynależna konkretnemu środowisku.

  Weźcie to pod uwagę, a następnie przemyślcie ,że daliście zaproszenie manipulantom rozmaitej maści.

  Najbardziej RAZI wasza bylejakość i nieumiejętność samookreślenia.

  Szczęście, że ten program „powszechnej szczęśliwości” dotyczy jeno blogerskiego podołka.

  Chociaż wkurzony i rozczarowany podpowiem , że na początek wypadałoby głęboko przemyśleć i przeredagować już pierwsze zdanie.

  ///Boże, błogosław wszystkich, którzy swym wkładem i wysiłkiem intelektualnym tworzą dobro, jakim jest przestrzeń internetu. ///

  Co za "Boże" ? Masonów , Żydów , Hindusów , Zulusów ? Kto wzywa Boga ? Kim Wy jesteście ?

  Jasno mówcie jesteśmy Polakami chrześcijanami . Nie mówcie BOŻE na Miłość Boską. Bo macie Dar ZNACIE JEDYNE DANE LUDZIOM IMIĘ BOGA . Waszą misją jest Głoszenie DOBREJ NOWINY więc ujmijcie to jednym zwrotem. Dopiero gdy zaczniecie się określać omijać was zawsze będą żydzi /niżej / masoni , byle jacy cwaniacy , którym nie w smak kłanianie się komukolwiek. Przestańcie mówić Boże / sam Bóg w swojej mądrości nie życzył sobie i dał w dekalogu II przykazanie.

  Zacznijcie zatem mówić wyraźnie BÓG JEZUS CHRYSTUS ZBAWICIEL / Sam Bóg to nakazał więc wzywajcie JEDNOZNACZNIE IMIENIA BOGA

  JEZU CHRYSTE ZBAWICIELU
  Bo to jest Imię Boga , które mamy głosić na cały świat.

  Jak ważny jest ten detal wyjaśnia profesor Chrostowski wystarczy przesłuchać LEDWIE 6 MINUT wykładu. Ale im dalej tym ciekawiej

  http://www.youtube.com/watch?v=Nm19MIzszdM

  Na koniec uważajcie byście nie Byli jak pusta nauka heretyków najlepszym przykładem jest bar bara , która DO DZISIAJ w setkach komentarzy gorliwie omija zwrotu JEZUS CHRYSTUS BÓG pisząc o NIM zamiennie Jezus Chrystus - Słowo, Syn, Pan skwapliwie unikając pisania wyraźnie JEZUS CHRYSTUS BÓG. To jednak wina tego czemu się poddała i co ją prowadzi i zmusza do nienawiści dla nas katolików. A to stworzenie choć wie to nie może bez cierpienia głosić że Jezus Chrystus Zbawiciel JEST Bogiem Królem i Panem i nie pokłoni się Jemu. Tego nie mogą robić ani masoni , ani żydzi ani Islamiści, ani ateiści ani liberałowie , ani komuniści, ani nawet heretycy, ani....ruscy, a tym bardziej izraelscy agenci w specsłużbach.

  POJMIJCIE JAKĄ OPIEKĘ DAJE POLAKOM JEDNOZNACZNE OKREŚLENIE SIĘ PO STRONIE BOGA JEZUSA CHRYSTUSA ZBAWICIELA KRÓLA I PANA !!!!
 • Nie za długa ta preambuła ? :)
  ..patrząc na jej objętość strach pomyśleć jak długaśny tekst konstytucji przyjmiecie..
 • @a1a 12:56:42
  ;)
 • @jax 10:39:37
  Myślę, że część Twoich obiekcji wynika być może z nieporozumień, a część być może z tego co nazywasz "nieumiejętnością samookreślenia" (co nie jest moim zdaniem trafne).

  Przyjmuję do wiadomości pytania, które postawiłeś w komentarzu. Oceniam je jako ważne. Postawię je jako temat do dyskusji na najbliższym otwartym posiedzeniu Konfederacji.
 • @Rebeliantka 13:24:54
  Dziękuję za rzeczowe podejście i wyrozumiałość ale źle by się stało gdyby ta nowa inicjatywa nie była powiązana strategicznie z przyszłymi zmianami.

  Nic nie dzieje się przypadkiem więc niech nic nie dzieje się bez znaczenia.
 • Może tak trochę lepiej?
  AKT ZAŁOŻENIA KONFEDERACJI
  RZECZPOSPOLITEJ BLOGERÓW I KOMENTATORÓW (KRBK)


  Jezu Chryste, błogosław wszystkim, którzy swym wkładem i wysiłkiem intelektualnym tworzą dobro w przestrzeni internetu. Swiadomi mocy stwórczej Słowa przyrzekamy ważyć myśli i słowa i służyć jednemu celowi jakim jest dobro naszego narodu, Ojczyzny Polski , w duchu wierności naszej wierze i nauce Kościoła Świętego.

  My, obywatele (blogerzy i komentatorzy) KRBK u początku kształtowania się podstawowych struktur naszego nowego państwa, z odpowiedzialnością za każdego z nas, wyznajemy, co następuje:

  Jesteśmy świadomi, że społecznością naszą winny rządzić; prawda, porządek, uczciwość, sprawiedliwość, odpowiedzialność i miłość. Wdzięczni tym którzy swą działalnością redaktorską na łamach blogosfer budują świat piękny, dobry i prawdziwy, obiecujemy wspierać się wzajemnie w duchu wierności niezmiennym zasadom i poszanowaniu różnic w szczegółach, które nas dzielą.
  Wyznajemy obowiązek spieszenia z pomocą tam, gdzie jej potrzeba, uznajemy zasadę solidarności i współodpowiedzialności za siebie wzajemnie obywateli KRBK.

  Uznajemy kluczową dla podtrzymania naszej wspólnoty rolę chrześcijaństwa, przy poszanowaniu innych tradycji religijnych.

  Czując odpowiedzialność za ciężar gatunkowy słowa pisanego, zobowiązujemy się strzec prawdy, dobra i piękna, które to słowo ze sobą niesie, oraz troszczyć się o to, by ci, którzy czytają, odchodzili ubogaceni.
  Wierzymy, że nasza kultura jest wkładem do różnorodnej społeczności blogerskiej.

  Szanujemy wolność i kulturę wszystkich blogerów i komentatorów spoza KRBK i na ile to mozliwe staramy się z nimi współdziałać dla budowania wspólnego dobra.

  Wyznajemy, że podstawą siły wspólnoty i poszanowania każdego człowieka jest praca, dzieło ludzkiego ducha i myśli.

  Wyznajemy, że wspólnym celem obywatela i państwa jest dobre życie, bezpieczeństwo, ład, sprawiedliwość, pełnia wolności.


  Uznajemy taki ład państwowy, który ma w poszanowaniu godność i równość wszystkich obywateli, który rozwiązuje wszelkie problemy społeczności i jej poszczególnych obywateli sprawiedliwie, równo i uczciwie.

  Pokładamy ufność i całkowicie powierzamy się Bożej Opatrzności. Panie, kieruj nami ku pożytkowi publicznemu.
  „Troszczcie się wpierw o królestwo niebieskie, a wszystko inne będzie wam przydane". Boże, chcemy budować królestwo niebieskie prawdą, miłością i sprawiedliwością. Boże, pomóż nam.

  Dniem narodzin nowej demokracji i konstytucyjnego porządku uznajemy dzień, w którym zostanie zatwierdzona nowa konstytucja oparta na powyższej preambule.

  -----------------------

  Skróciłam, bo było dużo powtórek. I wywaliłam wierność prawu, bo prawo mamy do dupy i totalitarne.
 • @circ 00:43:58
  Dzięki. Chyba otworzymy dodatkową notkę do dyskusji na dokumentami Konfederacji.

  pozdrawiam
 • @circ 00:43:58 MISJA
  Jeden sprawa jest ważniejsza . Naszą misją jest nie sianie przerażenia bo tym zajmują się łże-media .

  DOBRA NOWINA - tylko tyle mamy głosić światu.
  Proszę tylko by gdzie można było podkreślać DOBRĄ NOWINĘ.

  W tak istotnym dokumencie można ją zawrzeć dodając jedno ledwie słowo

  Zmień Jezus Chrystus
  NA
  Jezus Chrystus Zbawiciel

  Zobacz jak wiele to zmienia i Przypomina o DOBREJ NOWINIE.

  Z INNEJ BECZKI

  Co co Opatrzności Bożej to mam wiele obawy co do tego zwrotu i obawiam się że jest w sposób zakamuflowany przejęta przez kościelną masonerię i tam wykorzystywana.
  Co ciekawsze w różnych wersjach Biblii pojawia się w całkiem INNYCH miejscach i one nie pokrywają się ze sobą. Jak na jeden zwrot to raczej dziwne.

  No i jeszcze jedno
  W Starym Testamencie występuje ledwie dwa razy w Nowym NIE występuje wcale.

  Masoni są z tym zwrotem związani i ukrywają pod nim sprawy losu , przeznaczenia i opieki swego pana nie muszą w ten sposób odnosić się do JEZUSA CHRYSTUSA ZBAWICIELA udając religijność tak gdzie w istocie uprawiają okultyzm.
 • @jax 11:17:25
  Myślę, że Akt założycielski nie powinien zawierać zbyt wiele słów religijnych, ale tylko odwołania, resztę mamy w głowie i sercu.

  Co do Opatrzności, na wiki jest akurat dobrze opracowane hasło
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Opatrzno%C5%9B%C4%87
 • @KonfederacjaBlogerów 09:16:22
  Na pewno trzeba tak zrobić. Bo ja tylko trochę poprawiłam.
  Mozna to jeszcze skrócić i by się przydało, bo wielomówstwo zaciemnia.
 • @jax 13:04:35
  Pasjonująca i twórcza dyskusja, jestem wdzięczna. Tylko bez tych ostrych słóweczek, bardzo proszę ;)
 • @circ 12:02:18 Lubisz Wiki ?
  //Co do Opatrzności, na wiki jest akurat dobrze opracowane hasło
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Opatrzno%C5%9B%C4%87//

  Lubisz wiki ....
  To rzuć OKIEM i na to
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Oko_opatrzno%C5%9Bci

  Co do tego
  //nie powinien zawierać zbyt wiele słów religijnych, ale tylko odwołania, resztę mamy w głowie i sercu.//

  Powinien i MUSI bo pustkę mamy w głowach a w sercach rozpacz.
  Dobra nowina musi być przemycana nawet do pustych jeszcze głów

  //słów religijnych// ?

  Jezus Chrystus ZBAWICIEL to słowo religijne ?!!!

  OBUDŹ SIĘ NIE ŚPIJ !
 • @jax 18:01:47
  Dziękuję.
 • @Rebeliantka 19:10:26
  To ja dziękuję ... szkoda czasu na głupstwa a te pojawiłyby się /to pewne/ i zajęły treści ważniejsze. Szkoda i ludzi i czasu .
 • @
  Na pewno na start lepszy jest AKT.

  Historyczne takie dokumenty konfederacyjne (z wyjątkiem cyrków szlachty protestanckiej) i Konstytucja III Maja mimo że współtworzona przez wysokiej rangi masonów (to obciążenie straszne) były KATOLICKIE, nie były ekumeniczne jak z konieczności wiadomej Orban i Fidesz w połowie najwyżej katolicki :)
  ===========================

  "USTAWA RZĄDOWA [3 maja 1791 r.]

  W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego. Stanisław August z bożej łaski i woli narodu Król Polski, Wielki Książę Litewski, Ruski, Pruski, Mazowiecki, Żmudzki, Kijowski, Wołyński, Podolski, Podlaski, Inflancki, Smoleński, Siewierski i Czernichowski, wraz z Stanami Skonfederowanymi w liczbie podwójnej naród polski reprezentującymi.

  Uznając, iż los nas wszystkich od ugruntowania i wydoskonalenia konstytucji narodowej jedynie zawisł, długim doświadczeniem poznawszy zadawnione rządu naszego wady, a chcąc korzystać z pory, w jakiej się Europa znajduje i z tej dogorywającej chwili, która nas samym sobie wróciła, wolni od hańbiących obcej przemocy nakazów, ceniąc drożej nad życie, nad szczęśliwość osobistą, egzystencję polityczną, niepodległość zewnętrzną i wolność wewnętrzną narodu, którego los w ręce nasze jest powierzony, chcąc oraz na błogosławieństwo, na wdzięczność współczesnych i przyszłych pokoleń zasłużyć, mimo przeszkód, które w nas namiętności sprawować mogą, dla dobra powszechnego, dla ugruntowania wolności, dla ocalenia Ojczyzny naszej i jej granic, z największą stałością ducha niniejszą konstytucję uchwalamy i tę całkowicie za świętą, za niewzruszoną deklarujemy, dopóki by naród w czasie prawem przepisanym wyraźną wolą swoją nie uznał potrzeby odmienienia w niej jakiego artykułu. Do której to konstytucji dalsze ustawy sejmu teraźniejszego we wszystkim stosować się mają.

  I. Religia panująca.
  Religią narodową panującą jest i będzie wiara święta rzymska katolicka ze wszystkimi jej prawami; przejście od wiary panującej do jakiegokolwiek wyznania jest zabronione pod karami apostazji. Że zaś taż sama wiara święta przykazuje nam kochać bliźnich naszych, przeto wszystkim ludziom jakiegokolwiek bądź wyznania pokój w wierze i opiekę rządową winniśmy. I dlatego wszelkich obrządków i religii wonlość w krajach polskich podług ustaw krajowych warujemy. "
  http://www.konstytucja-3-maja-pl.com/rozdzialy1.html
  =====================

  Co ciekawe wikipedia wybrała takie wydanie, w którym ZNIKNĘŁA (?) inwokacja "W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego." Taki "drobiazg"...

  http://pl.wikisource.org/wiki/Ustawa_rz%C4%85dowa_czyli_Konstytucya_3_maja_1791

  Do czego zmierzam. Powstają pytania:
  1. Czy to ma być dość infantylne odniesienie się TYLKO do blogerów, internautów, kolejna "rzeczpospolita internetowa", czy TEŻ ogólnie do Obywateli Narodu Polskiego i Polski?

  2. Czy Akt ma być katolicki w starym DOBRYM stylu czy ekumeniczno-dialogowo-nibyjako paramasoński z określeniami takimi jak "Święty Kościół". Co sądzą teologiczni znawcy o Świętym Kościele, to u katolików w modlitwie, katechizmie co innego znaczy iż wypowiedziane np przez protestantów. Lubię jednoznaczne określenia katolickie, a tu kontekst jest ekumeniczny jednak z pozycji Węgier, takie nawet sekta zaakceptuje, bo ich guru też prowadzi dla nich jakiś ich zdaniem "święty kościółek".

  Zawsze na oko wszystko gra, a później zaczynają się schody w szczegółach w zależności od kontekstu. W końcu jednak coś ustalimy i ewentualnych zmian dokonamy. Bez pośpiechu.

  W istocie chcę ewolucji z Aktu BiK na Akt Patriotycznej Konfederacji Obywatelskiej, ale tym bardziej taki proces niech jest bez pośpiechu o ile się z tym zgodzicie. To musi być mocniej powiązane z Polską, z historią, problemami teraźniejszości i przyszłości, z Kościołem Rzymskokatolickim. Mamy być gorsi od masońskiej w części Konstytucji III Maja i poprzednich patriotycznych konfederacji??? Nie ulegajmy poprawności, nikogo mieczem też nie nawracamy.

  Wg mnie obecny akt nawet poprawiony trochę kosmetycznie będzie aktem startowym. Docelowa deklaracja obywatelska jako już start wielkiego ruchu obywatelskiego musi być do września, do jesieni opracowana. Wtedy zmiana i wchodzimy w II etap. Ewentualnie część Konfederatów która ZECHCE przechodzi do II etapu, reszta zostaje na poziomie Konfederacji KRaBiKa, czyli ruchu internautów przede wszystkim.

  @Jax
  Co oznacza słowo Chrystus? Opatrzność o ile jest Boża, to jest Boża mam nadzieję :) Co innego gdyby wypadło słowo BOŻA. Katolicka Tradycja to nie tylko Słowo Boże z Nowego Testamentu.

  Węgry poszły kursem ekumenicznym, u nas jest to bardzo dyskusyjne.
 • @jax
  Tu jest masońska opatrzność wciśnięcia w Konstytucję Marcową z 1921. Wiadomo wzorce z masońskiej Francji.

  "USTAWA
  z dnia 17 marca 1921 roku
  KONSTYTUCJA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ.
  W Imię Boga Wszechmogącego!
  My, Naród Polski,
  ==============
  dziękując Opatrzności
  ==============
  za wyzwolenie nas z półtorawiekowej niewoli, wspominając z wdzięcznością męstwo i wytrwałość ofiarnej walki pokoleń, które najlepsze wysiłki swoje sprawie niepodległości bez przerwy poświęcały, nawiązując do świetnej tradycji wiekopomnej Konstytucji 3-go Maja — dobro całej, zjednoczonej i niepodległej Matki-Ojczyzny mając na oku, a pragnąc Jej byt niepodległy, potęgę i bezpieczeństwo oraz ład społeczny utwierdzić na wiekuistych zasadach prawa i wolności, pragnąc zarazem zapewnić rozwój wszystkich Jej sił moralnych i materjalnych dla dobra całej odradzającej się ludzkości, wszystkim obywatelom Rzeczypospolitej równość, a pracy poszanowanie, należne prawa i szczególną opiekę Państwa zabezpieczyć — tę oto Ustawę Konstytucyjną na Sejmie Ustawodawczym Rzeczypospolitej Polskiej uchwalamy i stanowimy."
  http://pl.wikisource.org/wiki/Konstytucja_marcowa_(1921)
 • @Marek Kajdas 09:48:20
  ==Katolicka Tradycja to nie tylko Słowo Boże z Nowego Testamentu. ==


  Drogi Marku!

  Albo ma to być instrukcja obsługi do pogłębiania zniewolenia Polski przez agentów wpływu Watykanu - to wtedy nie można demaskować agentów wpływu, że Katolicka Tradycja, to nie tylko Boże Słowo, ale że to także różnorodne odstępstwa od Bożego Słowa...
  albo... zakładamy, że Polacy to idioci, którzy pójdą bezmyślnie oddając się realizacji interesów obcej nam monarchii i wtedy możemy mówić otwarcie: Watykan nie realizuje zasad Bożego Słowa. Ale to dla Polaków nie ważne. Nas Bóg nie interesuje. My tylko będziemy odprawiać martwe ceregiele a Bóg i Jego Słowo to dla nas takie elementy bez znacz\enia. Liczą się przede wszystkim interesy Watykanu i jego agentów.
 • @von Finov 10:35:28
  Bez komentarza powinno być, ale wyjątkowo na życzenie Konfederacji odpowiem. Zniewolenie Polski przez Watykan... większą bzdurę trudniej wymyślić. Antykatolickie i antypolskie brednie. Nic nowego, w każdej epoce jakieś takie są. Pan jest niezmordowany w swojej misji, ale my też nie ułomki. To już nie PRL, a jakby było coraz gorzej. Herezje i obrażanie katolików. Za obrażanie może być ban, zwłaszcza tutaj. To narusza nasze uczucia religijne. Dlaczego nie wejdzie Pan na strony islamu i tam ich nie zwyzywa, nie obraża? Nie zachęcam do tego! Bo to grozi śmiercią, a tu najwyżej banem... bo kochamy naszych nieprzyjaciół :):):)
 • @Marek Kajdas 21:48:06 WEZWIJMY DUCHA ŚWIĘTEGO niech On czyni
  Obserwując Pańskie starcie z heretykiem (z bliżej nieokreślonej sekty) "vonem Fionem" utwierdzam się w przekonaniu , że koniecznie trzeba jasno określać ważne sprawy i to nie tylko na poziomie wyznaczania strategii ale już na etapie DETALU.

  O ile pewniejsze i może obfitsze w Łaski będzie inne podejście.

  Zamiast kierowanie się do zawłaszczonej przez masonów terminologii można opierać się na sprawach pewnych.

  Po prostu wezwijcie Ducha Świętego z łaskami , które znamy
  1 Mądrość
  2 Rozum
  3 Rada
  4 Umiejętność
  5 Męstwo
  6 Pobożność
  7 Bojaźń Boża

  I z łaskami których nie pamiętamy
  Pocieszenie , Prawda , Apostolstwo , Inspiracja , Kreacja , Opieka , Przekonanie , Proroctwo , Uzdrowienie , Wspólnota

  I z tymi Łaskami , których jeszcze nie znamy i których szczodrości się nie domyślamy.
 • @Marek Kajdas 21:48:06
  To było oczywiście w kontekście opatrzności nie można jednak rezygnować z Imienia Boga i Dobrej Nowiny tu :
  "Jezus Chrystus Zbawiciel"

  Sprawę tego czy w ogóle i jak jak zechcecie "przemycić" jeszcze Ducha Świętego ...to pozostawiam już natchnieniu Konfederatów.
 • @jax 22:57:41
  "W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego"

  A tak nie może być jak w Konstytucji III Maja? Nie ma tu Ducha Świętego, Zbawiciela? Kanonicznie jest. Chciałbym Aktu w pełni katolickiego, ale niestety trzeba będzie jakiegoś kompromisu, bo tworzymy ruch obywatelski, co z niekatolikami? To nie są obywatele Polski? Są.

  Nie zna Pan wszystkich pomysłów dotyczących tej kwestii. Rebeliantka je zebrała w załącznik. Jak widać z poszczególnych też konstytucji coś można wyciągnąć. Jednak co do Ducha Świętego, to warto zacytować Bł. Jana Pawła II odnoszący się do Polski. Przestrzeń naszej sieci, to też Polska.
 • @Marek Kajdas 01:30:37 Ogólność to bylejakość.
  Pan natomiast nie zna moich planów odkryję część i pozostawię tu , żeby nie było niedomówień.


  Nie rozumiemy się .
  Nie zależy mi na jakimś ogólnym nadaniu rysu religijnego, ani na zachowaniu formy dla konwenansu, zależy mi na misji i PRZEKAZIE, który ma iść dalej.
  Im bardziej ogólnie tym gorzej. To do czego Pan lub raczej większość spraw tu zmierza to znowu ogólność , a ja mam cel by ludzi PODZIELIĆ na tych którzy mogą się OKREŚLIĆ po stronie Jezusa Chrystusa Zbawiciela Króla Polski oraz na tych , którzy nigdy nie określą się dokładnie i pozostaną w poprawności politycznej , ogólnej , spolegliwej , zjadliwej czyli „do przełknięcia”. Podział już jest i przestańmy udawać, że wszyscy dążymy do jednego celu. Ten świat ma inne cele wobec chrześcijan i tym bardziej Polski.

  Tylko ludzie, którzy są w stanie jednoznacznie i ŚWIADOMIE określić się w obronie własnej wiary chrześcijańskiej , będą mogli określić się wobec spraw ojczyzny i narodu. To jest wspólnota przemiany.

  Z tego powodu stawiam jasne precyzyjne określenia by one były atakowane, by raziły i by w ten sposób pozwalały się określać.

  Razi Pana zwrot Jezus Chrystus Zbawiciel ? Masonów , syjonistów, islamistów i lewaków oraz wielu innych też bardzo razi ale ma pozwolić im na ujawnienie tego stanowiska. Czy w Zwrocie Jezus Chrystus Zbawiciel nie ma Trójcy ? Tu należy wyznaczać mocne granice, a nie formować dolinę szczęśliwości dla każdego. Granic nie może wyznaczać ilość akceptujących. Bylejakość ? Dzisiejsza powszechność , akceptowalność , neutralność moralna, i poprawność to jutro żar z dna piekła.


  Ten świat musi dostać odpowiednie wyzwanie. Ten kraj musi dostać odpowiednie wyzwanie.
  Misją jest pewność postawy , dobra nowina i wspólnota wybranych wiernych i godnych. Każdy ma wybór niech się więc określa Tak jest Tak, Nie jest Nie.
  Jezus Chrystus Zbawiciel jest taką misją, wyzwaniem i Dobrą Nowiną.

  Czy to misja niemożliwa do zrealizowania ?
  A co ma nas to obchodzić? Co ma nas obchodzić realność misji mierzona pospolitą skalą przyzwyczajeń tego świata ?
 • @jax 14:20:57
  To kwestia czy budujemy w ramach Konfederacji od razu twardy ruch katolicki, czy bardziej miękki chrześcijańsko-obywatelski, a w NIM jednoznaczny bezkompromisowy NURT KATOLICKI w którym większość z nas się widzi.

  Realniejsze jest zacząć od ruchu obywatelskiego, najpierw od konsolidacji sieciowej, a tu są konieczne kompromisy, bo zostaniemy na kanapie sami z sobą w kilkadziesiąt osób DOCELOWO. Możemy zacząć coś znacznie większego niż ktokolwiek teraz przypuszcza i będzie Pan z tej misji bardzo zadowolony. Tak to wygląda wg mnie, ale nie wiem jak zdecydują Konfederaci.

  Droga do Boga przez ziemskie piekiełko nie jest taka prosta. Zatem musimy rozstrzygnąć w swoim sumieniu czy godzimy się na reguły demokracji, na konfederacki ruch wielonurtowy nie tylko w pełni katolicki. Ja jestem gotów zaryzykować z wielu powodów, może uda się kogoś nawrócić? Inaczej byśmy do wątpiących, do innowierców, do niewierzących nie dotarli. Będą wśród nas, będą widzieli, czuli nasze świadectwo, może to zadziałać.

  Poza tym będziemy mieli trzon Konfederacji w postaci Klubu Katolickiego na NE, a docelowo może w każdej parafii...

  "BÓG HONOR OJCZYZNA Zjednoczenie Środowisk Patriotycznych"

  Z Pana profilu.
  Jak Pan chce dokonać zjednoczenia patriotów totalnie z sobą skłóconych, podejrzewających się o agenturalność (w niemałej mierze zresztą niestety słusznie) bez wyciągnięcia dłoni do inaczej myślących, nawet inaczej wierzących, czy niewierzących? Szatan nie śpi, wielu ludzi jest PO-między.

  Nie ma gwarancji że nam wyjdzie z tego duży projekt, ale nawet jeżeli tak będzie, to możemy dołączyć do skuteczniejszych od nas kiedyś. Warto spróbować, to nie jest stowarzyszenie, status uczestnictwa póki co nie jest taki ważny. Zachęcam zatem przynajmniej do deklarowania się jako Sympatycy, zawsze można wejść w Konfederację głębiej.
 • @Marek Kajdas 18:55:13 Kompromis nic nie znaczy wobec naszych standardów.
  Jasne że to jeszcze nie Polska , nawet nie wirtualna Polska , nie mam złudzeń, bo to oczywiście nie ten etap. Gwarancji nie ma, a próba jedna z wielu nie oznacza dosłownie nic.

  Kompromis , to słowo o strasznym znaczeniu myślę że nie stać nas już na najmniejszy kompromis w sprawach kluczowych. Lepiej mieć trzy zdrowe owoce w koszu niż sto nadgniłych. Do tego co dobre piękne i zdrowe lgnie każdy, i dobry i zły tylko cel mają inny.

  Nie stać nas na kompromis i myślę , że bez sentymentu możemy skończyć z tego typu umizgami, warto wzywać do takiego kanonu postępowania.

  Dodam że nie stać nas na kompromis i stać nas na miłosierdzie i współczucie, oczekiwanie poprawy i zadośćuczynienia. W tym kontekście kompromis jest bez znaczenia. Czas określać granice i wyznaczać niepodważalne standardy. Nie muszą one się odnosić do znanych frazesów tym jest kompromis - "pocałunek" Węża.
 • @jax 19:54:22 & All
  Za kilka dni rozpoczniemy ponowną dyskusję nad dokumentami Konfederacji.

  Wówczas zobaczymy, jak nam pójdzie ze sformułowaniem ostatecznego stanowiska, gdy w punkcie wyjścia nieco inaczej widzieliśmy pożądane konstatacje.
 • @KonfederacjaBlogerów 06:31:54
  Można rozważyć taki kompromis iż jednak docelowy na bazie też obecnej preambuły... Akt Zawiązania Konfederacji będzie dosyć ekumeniczny żeby nie zniechęcać np takich cennych ludzi jak Jacek Rossakiewicz (mam nadzieję że w końcu da się zaprosić), zatem odwołanie do Boga, do chrześcijaństwa bez katolickiego uszczegółowienia, natomiast na całego możemy iść we frakcji katolickiej, tzn w wewnętrznym Konfederackim Klubie Katolickim.

  "W imię Boga w Trójcy Świętej jedynego"

  Od tego zaczniemy wtedy jak w historycznych konstytucjach.

  Nie zbudujemy większego ruchu wielonurtowego bez otwarcia, kompromisów. Mamy stać się katotalibami i kogo tak nawrócimy, zawrócimy z drogi zła? Bóg sam oceni drogi poszczególnych osób, nurtów. Nie sądźcie..

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY