Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

KRBK - 3 sprawy pod głosowanie cenzura, netykieta, referendum

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Interesujące i ważne dla wszystkich, ale głosować mogą tylko członkowie Konfederacji.

1. Cenzura blogerów Nowego Ekranu na wykop.pl – uchwała GŁOSOWANIE NR 2


Uchwała KRBK.

Żądamy zaprzestania cenzurowania przez portal wykop.pl wszystkich portali i autorów teraz, o ile takie mają miejsce poza dotyczącym Nowego Ekranu, i w przyszłości.

Od lutego tego roku każdy link Nowego Ekranu jest blokowany na wykop.pl.

Żądamy natychmiastowego zdjęcia blokady zgłaszanych do „wykopania” tekstów blogerów Nowego Ekranu.

Żądamy ukarania osób, które podjęły decyzje o zablokowaniu wszystkich tekstów pochodzących z portalu NE, pod pretekstem ukarania działań jednej osoby. Stosowanie odpowiedzialności zbiorowej, to gorsze praktyki niż ACTA. Niezgodne nawet z ideą i własnym regulaminem Wykopu „Użytkownicy mogą zamieszczać w serwisie Wykop.pl linki do wybranych przez siebie stron internetowych”. Przez siebie, nie redakcję.

Wszystkie teksty są banowane (odrzucane) bez względu na treść, jedynym kryterium jest publikacja na portalu Nowy Ekran. Stosowanie tego rodzaju cenzury prewencyjnej jest niedopuszczalne.

Na portalu Nowy Ekran publikują europarlamentarzyści, posłowie, osoby bardzo zasłużone dla powstania polskiej demokracji. Takie zachowanie wykop.pl jest obraźliwe szczególnie wobec nich. Jest to obraza dla wszystkich publikujących na portalu NE.

Jest to poza tym działanie szkodliwe zarówno dla image i interesów właścicieli jak i możliwości wyboru czytelników portalu Wykop. Cenzurując treści i mając monopolistyczną pozycję w swojej dziedzinie, Wykop praktycznie uniemożliwia im wybór najlepszych tekstów polskiego internetu.

O ile blokada nie zostanie zdjęta, podejmiemy akcję protestacyjną wobec właścicieli portalu oraz samego portalu Wykop.


Konfederacja Blogerów

konfederacjab@gmail.com


Do:

Redakcja NE

Drektor Generalny Tomasz Drożdżyński

Gravest – właściciel Wykopu

Obywatelska Komisja Etyki Mediow

Załączniki:

//www.radiownet.pl/publikacje/o-banie-dla-ne-na-wykopie-niepokojach-w-pis-i-air-force-one

//marcowe.nowyekran.net/post/55785,nowy-ekran-na-wykop-pl-cd

//marcowe.nowyekran.net/post/55737,nowy-ekran-na-wykop-plUzasadnienie i dyskusja: //romanzaleski.nowyekran.net/post/60124,cenzura-blogerow-ne-na-wykop-pl - tekst po zmianach będących wynikiem dyskusji jednoznacznie popierającej nicjatywę

PROSZĘ O GŁOSOWANIE POD NOTKĄ.( Głosowanie w trybie nagłym, do zagłosowania większości.) GŁOSOWANIE NR 2 

2. Ponieważ przeprowadzone będzie pierwsze w Polsce referendum obywatelskie (trudno w tej chwili powiedzieć jaki będzie miało zasięg. Organizatorzy spodziewają się do kilkudziesięciu tysięcy głosujących). Proponuję aby Konfederacja zorganizowała je w internecie. Organizator któremu zaproponowałem swoja pomoc, nie ma nic przeciw jego organizacji też na tym polu. Pytanie czy Konfederaci się przyłączą. Myślę, że warto. Kilkaset ankiet da nam wiarygodne badania opinii publicznej w naszym blagierskim środowisku w wielu, no i przecieramy szlaki innym takim inicjatywom, integrujemy środowisko wokół siebie.

Punkty referendum są już ustalone, nie można niestety ich zmienić.

Proponuję więc poddać pod głosowanie udział Konfederacji w przeprowadzeniu referendum w internecie. GŁOSOWANIE NR 3 ( Głosowanie w trybie nagłym, do zagłosowania większości.)

więcej informacji: referendumobywatelskie,pl

Tu relacja z Kongresu //romanzaleski.nowyekran.net/post/58060,kongres-protestu

Reportaż w TV Trwam z Kongresu ma być powtórzony ok. 0.30 dzisiaj i jutro 8.30


Referendum Obywatelskie(3 maja – 4 czerwca 2012)


 

 1. Czy jesteś za tym, aby posłowie do Sejmu byli wybierani w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych?

(większością głosów w jednej turze wyborczej, spośród kandydatów wyłanianych swobodnie przez wyborców w każdym z 460 jednomandatowych okręgach wyborczych)


 

 1. Czy jesteś za likwidacją finansowania partii politycznych przez państwo?

 

 1. Czy jesteś za przywróceniem społeczeństwu prawa do referendum?

(bez progu frekwencyjnego,  ogłaszanego obligatoryjnie przez Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej po zebraniu 500 tys. podpisów obywateli)


 

 1. Czy jesteś za wprowadzeniem zasady wybieralności sędziów i prokuratorów przez społeczeństwo oraz wprowadzeniem ław przysięgłych  do sądownictwa?


 

 1. Czy jesteś za likwidacją przywilejów zawodowych dla prawników?

(otwarciem zawodów prawniczych tj. za likwidacją tzw. aplikacji,zalikwidacją Krajowej Rady Sądownictwaorazza likwidacją immunitetów dla sędziów i prokuratorów)


 

 1. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego systemu emerytalnego?

(z wiekiem emerytalnymdla mężczyzn -65 lat)


 

 1. Czy jesteś za redukcją ilości stanowisk w administracji rządowej i samorządowej?

(likwidacją zbędnych szczebli administracji, i zbędnych, wprowadzających zamęt instytucji,takichjakKrajowa RadaRadiofonii i Telewizji czy NarodowyFundusz Zdrowia)


 

 1. Czy jesteś za objęciem szeroką, państwową opieką rodzin wychowujących dzieci?

(zasiłek na każde dziecko, finansowanie przez państwo żłobków i przedszkoli, ulgi podatkowe na każde wychowywane dziecko oraz przedłużenie urlopów macierzyńskich)


 

 1. Czy jesteś za tym by Państwo Polskie przejęło bezpośrednią odpowiedzialność za prowadzenie kluczowych dziedzin gospodarki?

(energetyka, rurociągi, kolej, kluczowe banki i ubezpieczenia społeczne, a także autostradami, które powinny być bezpłatne)


 

10. Czy jesteś za powołaniem parlamentarno-społecznej komisji do zbadania nadużywania prawa przez urzędników ZUS i Urzędów Skarbowych?

(objęciem abolicją zusowską i podatkową przedsiębiorców i obywateli dotkniętych takim działaniem)


 

Organizator - Kongres Protestu (Warszawa, 31 III 2012)


  


3. Proponuję poniższy tekst poddać pod głosowanie. GŁOSOWANIE NR 4 //lunarbird.nowyekran.net/post/60293,netykieta

(Głosowanie w trybie nagłym, do zagłosowania większości.)


Uzasadnienie:

Są to jasno i raczej bezdyskusyjnie wyłożone zasady, przez blogera z bardzo długim stażem w necie. Pozwolą one na ucywilizowanie wszelkich dyskusji i stępienie ząbków trollom oraz banowanie ich na podstawie konkretnych, znanych im, zapisów netykiety. Jednocześnie zdyscyplinuje wszelkich innych dyskutantów na blogu Konfederacji, co da większą efektywność pracy.

Dyskusja prowadzona pod notką nie doprowadziła do żadnych propozycji zmian.

TRYB GŁOSOWANIA:

 Proszę głosujących o wpisanie GŁOSUJĘ: i potem 3 odpowiedzi TAK lub NIE w kolejności głosowań. Jeśli ktoś chce głosować tylko w wybranych, wybranym punkcie oznacza odpowiedź numerem głosowania. 

KOMENTARZE

 • @
  Te propozycje są moją inicjatywą. Publikuję tę notkę na blogu Konfederacji, ponieważ dyskusje zostały w 2 wypadkach przeprowadzone(oczywiście tu też można dyskutować) a w 3cim nie ma możliwości wprowadzenia zmian pytań do referendum, można w to wejść lub nie.

  Głosuję: TAK,TAK,TAK.
 • @netyketa
  to jest jakies przestaiwnie pojec i niezrozumienie sytuacji!
  netykiety sie nie glosuje! to wy przyszliscie na net i to wy macie jej przestrzegac i kropka. jak nie przestregacie - lamiecie prawio netu. koniec.szlus i amen i basta, auf wiedersehen, sayobnara i nashledano itepe. LB jedynie przedtawil to, co wy sami powinniscie wiedziec jako userzy netu - jako ci ktorzy stanowia jego sens i tresc, tak jak kierowca ktory wlacza sie do ruchu ma pasi obowiazek znac przepisy tego ruchu. to sa te przepisy. NATOMIAST! jest inna sprawa ze mozna ja zmieniac 9w ograniczonym zakresie) pod lwasne potrzeby. modelowy przyklad to stosowanie ogonkow, jesli jakies gremium przyjmie ze nie stosuje ogonkow, wtedy musi wtydac specjalne oswiadczenie - wlasny regulamin, czy zasady czy jak to zwac i tam poczynic odpowiednie zapisy. prosze obejrzec sobie regulamin NE, regulamin blogmedia24 i regulamin niepopkow czy innej zjezdzalni mysli i ludzi i porownac. i zauwazyc ze nie wykraczaja one poza normy netykiety ale wrecz przeciwnie - sa jej podlegymi. no rzesz kurcze blade!
 • @R.Zaleski 20:40:19
  Trzy razy tak ode mnie (będą nam dokuczać, mają pretekst), jednak do zakresu pytań z referendum nie jest przekonany i nie mam pewności czy projekt się uda. Każdy pytanie to nie jest czarno-biała kwestia. Dla mnie to referendum to próba łączenia obywateli na rzecz dobrostanu. To jest ważne.

  A sprawa Gawrońskiego? Rebeliantka osobno to pociągnie? Są inne drobne kwestie, miała je poruszyć, od dwóch dni to zapowiada.
 • @punkt 1 - czyli ten wykop
  jest jakis koment z zarzutami u Pana pod tamta notką. dla mnie to jest niejasne.
 • @
  tak (ale z uwagą, że i tak wszystkie cenzury blogerskie mamy w ... poważaniu), nie, nie.
  Te dalsze - nie należy brać udziału w niejasnych sytuacjach, gdy pytania są utworzone tendencyjnei.

  Np. JOW - tak, ale z lokalnym finansowaniem przez komisją wyborczą.
  Same JOW - będą zależały od kasy kandydatów. To może być gorsze niż układ obecny.
 • @glosowania
  1) nie - sprawa jest nadal niewyjasniona i to ze strony ne takze, jak mowia jakies wpisy,
  2) nie - nie znam sprawy wcale, w linku z debata sa dwa wpsiy z wczoraj, ktore nie wygladaja na powazna debate,
  3) nie - kwestia jest bezprzedmiotow, co uzasadnilem powyzej
 • @glosowania - pytania formalne
  1) kto i w jakim trybiue i w jakim skladzie i na podstawie jakich dokumentow ustali tryb nagly. co oznacza termin tryb nagly. przepraszam jesli pisze niejasno ale *boje sie* ze jestem w jakims niedoczasie!

  2) z tegho wszytskiego to mi ucieklo, no :( ale tyu byle trzy pkty chyba
 • @DelfInn 20:58:26
  "Spamowaliście wykop, mieliście multikonta. W skrócie: robiliście syf, a teraz płaczecie, bo nikomu nie chce się po was sprzątać i zakazali wam wejścia?

  Zróbcie własny 'wykop'."

  Nowy koment się pojawił.

  Tym bardziej potwierdza to, co zostało zawarte w proteście "stosowanie odpowiedzialnosci zbiorowej". O tym "Spamowaliście wykop, mieliście multikont" nic nie wiem, nie wiem nawet co to jest multikonto, ponoć ktoś jeden coś narozrabiał i tyle. Oficjalnie Wykop nie odpowiada na żadne próby kontaktu wielokrotnie ponawiane przez redakcję. Samo to jest karygodne i wiele mówi o tym kto tu jest winny.

  Kto jest autorem komentarza nie wiem. Sympatyk wykopu, redaktor?
 • Nic nie rozumiem.
  Skąd ta liczba (460) ...................................?
  Proszę o udowodnienie sumy 460 posłów, nie mówiąc o 100 senatorach. Nie ma dwóch milionów młodych Polaków w kraju i suma reprezentantów jest nie prawdziwa. Czy mamy dorysować ilość obywateli, a może autor promuje fikcyjne stanowiska dla reprezentującji powietrza?
 • @R.Zaleski 21:25:06
  Zaraz, chwila, to niewazne kto tylko co gada. On mowi "bo nikomu nie chce się po was sprzątać", wiec zarzut jest o olewanie przez NE. No to jest proste pytanie zatem do NE - czy byly jakies proby sprzatania, a jesli tak to jakie - korespondencja, dokumenty, logi, bilin...no bez przesady, ale moze ktos cos z nich rzeknie w tej sprawie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:58:58
  Ja to ostrożnie, ale bez złudzeń popieram z uwagi na przynajmniej wyrażenie aktywności obywatelskiej, takie próby są KONIECZNE. Zatem na zachętę z ludzkiej życzliwości, ale trzeba protestować przeciw nadmiernemu parciu na zbieranie danych osób biorących udział w referendum i jego organizowaniu. To niepotrzebne i budzi pytania o rzeczywiste intencje pomysłodawców projektu. Pewnie w przyszłości intencje prawdziwe będą uzewnętrznione. Niech zgadnę - powstanie kolejna partia, organizacja, czy "tylko" komitet wyborczy, a ludzie którzy głosowali będą molestowani na podstawie danych jakie podadzą. W końcu mogą być "przetwarzane".

  Zestawy pytań ZAWSZE będą dla kogoś kontrowersyjne, obawy o sens JOW, finansowanie w pełni podzielam.

  Przypomnienie o netykiecie nie jest niczym złym.

  Wykop nie może nikogo cenzurować w formie odpowiedzialności zbiorowej, to cenzura polityczna i metody new world order. Za to muszą beknąć, sprawa także jak z Gawrońskim do RPO i Fundacji Helsińskiej. Zwykli obywatele w starciu z wykopem nie mają szans. Zmieńmy akcent z obrony NE, na obronę zwykłych blogerów piszących z NE. To co innego i tak może coś wskóramy.
 • @DelfInn 20:50:47
  Ludzie jej na Blogu Konfederacji nie przestrzegają - to fakt. Głosujemy to, czy na tym blogu jej brak przestrzegania jest karalny, czy można stosować na nim pełną wolnoamerykankę jak to do tej pory było i zabierało nam mnóstwo czasu.
  Pojawiały się też konflikty w dyskusji na temat tego co jest dozwolone, co nie.

  Że dla ciebie, blogera z dużym doświadczeniem jest to oczywiste, to fajnie, ale dla nowych ludzi w necie nie. Ja np jak zobaczyłem zasady IRC to zrobiłem wielkie oczy.

  Co do ruchu drogowego, to widziałeś go w Indiach, czy choćby na Kaukazie?
 • @Marek Kajdas 20:57:52
  Referendum po pierwsze jest pierwsze, więc warto pomóc. Władza nie chce nam robić referendum nawet jak 2 mln ludzi chce. Pokażmy że potrafimy zrobić je sami. Może następne zrobi np PiS z Solidarnością.

  Po drugie pytania są takie, że pozwolą określić nasze poglądy na wiele rzeczy, znaleźć punkty wspólne i różnice. Lepiej się określić.

  Nawet 200 odpowiedzi daje nam wiedzę na poziomie +/- 5%. Można to potraktować jako badanie opinii publicznej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:58:58
  Pytania tworzą zawsze ludzie o okreslonych poglądach. Fak,t że w nich to widać, ale nikt nikomu nie będzie kazał odpowiadać - tak. Ja nie będę np, na sporo pytań.
 • @DelfInn 21:29:43
  Notka wisiała sporo czasu. Nikt z redakcji nie raczył skomentować, to fakt. Ale też milczenie oznacza zgodę.

  Wykop nie odpowiada na żadne próby kontaktu, pytałem o to ŁŁ.

  Fakty są bezsporne.

  On mówi na początku "jesteście idiotami", sam określając się kim jest, przy okazji.
 • @goodness 21:28:40
  Suma 460 bierze się z optymalnej liczby mieszkańców w okręgu jednomandatowym.

  Nawet Wiki podaje: "Na charakter wyborów w większościowej ordynacji jednomandatowej zasadniczy wpływ ma rozmiar okręgu (pod względem populacji). Jeżeli jest on mały (jak w Wielkiej Brytanii – 646 okręgów), to wybory mają charakter lokalny. Następuje większy kontakt kandydata z wyborcą. Jeżeli okręgi są duże (jak w polskich wyborach do Senatu, gdzie wybiera się 100 senatorów), to wybory pod względem związku kandydata z regionem nie różnią się znacznie od wyborów ogólnokrajowych, np. prezydenckich".

  W Wlk. Brytanii okręg liczy około 60-80 tysięcy wyborców.
 • @R.Zaleski 21:36:00
  A ja, niezaleznie od tego kto, gdzie i z jakiego tytułu zażyczy sobie, czy innym głosowanie netykiety odpowiem niezmiennie i jedno. netykiety sie nie glosuje. Tak jak nie glosuje sie czy oddychamy, spimy, jemy itp. Chcesz formulowac zasady swojego forum/grona czy bloga czy tp - masz tylko jedno rozwiazanie - zawezic netykiete. Nie potrafisz jej rozszerzyc, tak jak nie potrafisz przekroczyc predkosci swiatla. Mozesz, powtarzam, ustalic wlasne zasady, lecz jesli naruszaja inne zasady netykiety - to są non netique, a ty jestes lamerem i basta. 'Ty' liryczne, nie personalne oczywiscie. Nie zawsze było to dla mnie oczywiste. Ale w sieci jest prosta zasada - rozgladasz sie Ty i sie uczysz Ty, jak sie nie nauczysz, tracisz Ty, nie siec. Zawsze. Jesli zas sie nauczysz, mozesz dolozyc swoja nitke, moze ktos skorzysta wlasnie z niej. Nic na szybko, oczywiście, ale i nie langzam, lub byle jak. Zasada generalna zaś - "Jeśli nie wiesz jak się zachować, na wszelki wypadek zachowuj się przyzwoicie" (A. Slonimski). Tę zasadę trzeba umieć odnosić do siebie samego, ale i do innych, skoro jednak ona do nich nie dociera istnieją środki i ścieżki jej egzekwowania.
 • @R.Zaleski 22:02:43
  Dobra. W takim razie prosze o dolozenie opcji 'wstrzymuje sie', bo dla mnie sprawa jest metna. Tem bardziej w kontekscie Łazarzowego stwierdzenia o pomysle budowy nowoekranowego wykopu.
 • @Marek Kajdas 20:57:52
  Rebeliantka to poruszy po powrocie w sobotę około południa. Niestety dzisiaj ok. 16.00, nagle, okazało się, że muszę towarzyszyć komuś na rozprawie sądowej ponad 500 km od mojego miejsca pobytu. Jestem teraz w drodze (mam przesiadkę, 3 godziny czekam na dworcu, więc siedzę w kafejce i piszę).

  Trochę cierpliwości. Otrzymałam nieco korespondencji od konfederatów i sympatyków, wymaga to zgrania ze wstępnie przyjętymi zasadami działania Konfederacji, a także z nowymi możliwościami komunikacyjnymi, biorącymi się z założonego przez ripa LunarBird CLH forum oraz założonych przez Was wspólnie grup dyskusyjnych.

  Główny problem jest ten, że część osób chce zachować prywatność i w związku z tym musimy znaleźć adekwatne sposoby porozumiewania się, zróżnicowane, dogodne dla wszystkich.

  Marku, Rebeliantka Cię pozdrawia i prosi o wyrozumiałość.
 • @R. Zaleski
  Glosuję:

  za Uchwałą KRBK w sprawie żądania zaprzestania cenzurowania przez portal wykop.pl jakichkolwiek portali lub autorów

  za w przeprowadzeniem w internecie referendum w zakresie pytań opracowanych przez Kongres Protestu

  za osobistym stosowaniem się zawsze i wszędzie do zasad netykiety, przypomnianych na blogu ripa LunarBird CLH, a także działaniem na rzecz upowszechniania tych zasad i zapraszania innych do tego, by o nich nie zapominali ;)
 • Moj glos
  3 x tak
 • @KonfederacjaBlogerów 22:31:43
  Za dwa dni to forum będzie już nieźle hulało o ile LB nie będzie się obijał, bo nie mogę nic grzebać jako mod. Na grupie google trochę stagnacja. IRC działa, trzeba tylko wdrożyć ludzi, wyrobić nawyk korzystania z tych wszystkich możliwości.

  Problem nr1, to jednak tzw fakty dokonane, jak zadekretowane wsparcie dla tego referendum. Nie wypada mówić NIE, ale takie akcje trzeba wcześniej omówić w gronie zdecydowanej większości Konfederatów z głosem też Sympatyków i zewnętrznych komentatorów.

  Zgłaszam konieczność wydelegowania kogoś do wzięcia udziału także w tym projekcie.

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/60507,webinarium-nowa-ekonomia-w-czasach-kryzysu-i-przelomu

  Kto chętny z Konfederatów? Jeszcze to.

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/60473,zaproszenie-na-zjazd-katolickiej-polski
 • @R.Zaleski
  Moje marudzenie wynika z tego iż różne środowiska czarują takimi projektami, a w gruncie rzeczy chodzi im o wejście do polityki, każdy sposób dobry. Nie bądźmy tacy naiwni. Sami możemy takie projekty też realizować oczywiście w mniejszej skali.

  Konfederaci nie będą na posyłki, nie po to zerwaliśmy się ze smyczy carcajou i NE żeby szukać nowych "wodzów" od NIEOMYLNYCH poglądów.
 • @Rebeliantka 22:42:40
  Poczekamy do soboty, jakie mamy inne wyjście :) Chcę jeszcze ostrzec Ciebie i innych przez tzw rozgrywaniem nas, skłócaniem. Mogą być różne podchody, zwłaszcza niejawne na PW, maile, telefony. Zdaje się że głównie na Ciebie to spadnie, ale będzie dotyczyło np mnie. Ja to już wiele razy przerabiałem. Charakterystyczne iż "życzliwi" raczej nie piszą otwarcie na NE, ale dyskretnie i proszą o dyskrecję.
 • To może wam wytłumaczę bez wyzywania
  Najlepiej po prostu w słowach wykopowej administracji:
  "Oni wojnę z nami toczą już od dawna. Ostatnio było spokojniej, ale pamiętam dni gdy nie dało się normalnie przejść przez wykopalisko [podstrona, na której dodane linki muszę zdobyć odpowiednią ilość głosów, by być widoczne na stronie głównej - red.], by co chwilę nie potykać się o linki z NE dodawane przez zielone konta [świeżo założone konta - red.]. Dodawali na potęgę, mieli siatki multikont [wiele kont zakładanych przez jedną osobę - red.], a po banach zakładali kolejne. Ostrzeżenia nic nie pomagały - konta dostawały ostrzeżenie z prośbą o niespamowanie [dodawanie linków z jednej domeny to na Wykopie spam - red.], a pięć minut później dodawane były kolejne znaleziska z NE. Także niech nie mówią, że Wykop się na nich uwziął, sami przez długi czas pracowali na te bany, teraz pretensje mogą mieć tylko do siebie ;)"

  Nie mamy tu do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową za pojedynczą osobą, a długotrwałą i zmasowaną akcją. Na Wykopie znane są nawet bezczelne wpisy na NE otwarcie nawołujące do podobnych zachowań.
  http://ewidentnyoszust.nowyekran.pl/post/51368,prawica-na-wykopie (tutaj wypowiadał się ŁŁ, najwyraźniej nie widzi w tym nic złego, bo nie raczył potępić)
  http://pirx.nowyekran.pl/post/50933,zabawa-w-kopanego-wez-udzial (tutaj tłumaczyłem sytuację i absurd głosów o ówczesnej dyskryminacji NE na Wykopie, po tym jak ten wpis trafił na Wykop macie bana)
  http://16.nowyekran.pl/post/21512,prosze-o-pomoc

  Nie macie się co dziwić, że administracja, jakby nie było, prywatnego portalu, uznała, że sytuacji może zaradzić tylko ban na całą domenę.

  Ta wasza śmieszna akcja zresztą też na Wykop trafiła i znowu jesteście pośmiewiskiem. Nawet gdyby administracja wcześniej uważała, że ban po jakimś czasie można zdjąć, teraz na taki ruch się nie zdecydują. A nawet gdyby, po tym cyrku dopiero zobaczycie jak wygląda na Wykopie akcja zmasowanego zakopywania.
 • @wykopek 23:43:21
  Rozumiem zatem, że jeśli jakiś internetowa menda, która mnie nie lubi założy sobie wiele kont na tym wykopie, a potem zacznie wykopywać moje notki, i jeśli będzie to robić często i intensywnie, to moje notki zostaną w ten sposób zablokowane na tym wykopie i już nikt nigdy nie będzie mógł ich wykopywać. Czyli dowolna menda może spowodować zbanowanie moich notek na wykopie, a ja nawet się o tym nie dowiem. Dobrze zrozumiałem działanie wykopu?
 • @DelfInn 20:50:47
  Ja też jestem za kulturą, ale przeciwko Regulaminom. Kultury nie da się zadekretować. Musimy wzajemnie się wychowywać, niestety.
  Jak ktoś narozrabia, sprawę można przerozmawiać.

  Kiedyś była w tej cywilizacji wolnośc wyboru pomiędzy sądem królewskim a kościelnym. Większośc wybierała ten drugi, bo on stosował pouczenie i pokutę w postaci modlitw. Uważam, że to najlepsza metoda. Nikt nie będzie sprawdzał czy ktoś odmówił modlitwy, bo to sprawa między człowiekiem a Bogiem. Kazdy chyba boi się Boga, który jest najlepszym wychowawcą.
 • @R.Zaleski 21:25:06
  Ja jestem za wszystkimi punktami, za wyjątkiem żadań wobec Wykopu. Jak możemy żądać czegokolwiek od prywatnej firmy?
  To tak, jakby Wykop ządał czegoś od NE. Ządać możemy od panstwa, bo jest nasze wspólne.
 • @DelfInn 21:29:43
  Nie do mnie to pytanie. Ile wiedziałem odpowiedziałem. Jest poczta wewnętrzna.

  Ja generalnie nie uważam się za "idiotę", więc nie uważam, że ten koment był do mnie skierowany. Taki nagłówek przekreśla możliwość jego poważnego potraktowania.
 • @DelfInn 22:21:57
  Opcja wstrzymuje się jest prosta, nie głosujesz w tym temacie. Innej w tym głosowaniu nie może być, bo głosowanie już trwa i nie można zmienić reguł w trakcie gry. Na przyszłość możemy zastanowić się nad możliwością wstrzymywania się.

  Ustalenie reguł gry jest ważne. Są bowiem ludzie którzy celowo zachowują się nieprzyzwoicie, bo im za to np płacą.
 • @Marek Kajdas 23:05:03
  Swoją droga myślałem o utworzeniu na blogu konfederacji czegoś na kształt tablicy ogłoszeń, gdzie można będzie proponować wszelkie akcje, szukać chętnych do ich współtworzenia. Na forum chyba też mogło by być coś takiego.

  Może notka "TABLICA OGŁOSZEŃ" by wystarczyła i wpisy w komentarzach.
  Bo rozproszone w wielu miejscach informacje będą się gubić.

  Niezależnie od tego, powinny być cykliczne notki informujące o aktualnych inicjatywach.

  Co inni na to?
 • @Marek Kajdas 23:09:45
  To środowisko (Kongres Protestu) wyglądało mi bardzo porządnie. Ludzie skrzywdzeni przez system (takie Olewniki), ludzie o takich ludzi walczący. Do tego Przystawa od 20 lat walczący o JOW i Słomka, najbardziej chyba przez ten system nielubiana osoba.

  To nie jest bicie piany tylko konkretne działanie. Dlatego osobiście je wspieram, choć nie odpowiem "tak" na wszystkie pytania referendu. Nawet gdybym miał odpowiedzieć nie na wszystkie, też bym wspierał.

  Wspieram bowiem głównie idę referendów obywatelskich, alternatywnej wobec państwa działalności obywatelskiej. Co do tego tematu.

  Tu nikt nikogo do niczego nie zmusza. Wolna wola.

  Przy okazji, my w ich akcji pomożemy, to następnym razem oni pomogą w naszej.
 • @wykopek 23:43:21
  Nie wiem co to są za oni. Ale ci oni to nie my.

  Uważam że te osoby(a), jeśli to co piszesz jest prawdą i naruszło zasady wykop.pl było działaniem na szkodę blogerów piszących na NE. Zasługuje ona na miano "idioty" albo prowokatora, który chciał nam zaszkodzić.

  mieli siatki multikont [wiele kont zakładanych przez jedną osobę - red.] - czyli mogła to być jedna osoba

  "bezczelne wpisy na NE otwarcie nawołujące do podobnych zachowań" -
  Poproszenie o wykopywanie na NE jest "bezczelnością"? Narusza regulamin wykopu?

  "Nie mamy tu do czynienia z odpowiedzialnością zbiorową za pojedynczą osobą, a długotrwałą i zmasowaną akcją"

  Akcja - z tego co piszesz wynika, że mogła być prowadzona przez jedną osobę.

  "Nie macie się co dziwić, że administracja, jakby nie było, prywatnego portalu, uznała, że sytuacji może zaradzić tylko ban na całą domenę."

  Osobiście uważam, że jest to cenzura polityczna prawicowych treści, wynikająca najprawdopodobniej z nacisków politycznych, bo jakoś innych portali, tylko ten najbardziej prawicowy chyba taka przygoda nie spotkała. Sprawdziłem kto jest właścicielem tego "prywatnego" portalu -naciski są tu możliwe.

  "Ta wasza śmieszna akcja zresztą też na Wykop trafiła i znowu jesteście pośmiewiskiem"

  Może dla ciebie cenzura polityczna, odpowiedzialność zbiorowa, czy moim zdaniem zwykłe chamstwo, jakim jest nieodpowiadanie na próby kontaktu przez redakcję NE jest śmieszne. Dla mnie nie, bo walczyłem z tym przez całe życie.
  Cóż, jest takie przysłowie -, poznać głupiego ...

  Akcja nie mogła trafić na wykop, mamy bana.

  "Nawet gdyby administracja wcześniej uważała, że ban po jakimś czasie można zdjąć, teraz na taki ruch się nie zdecydują."

  Reprezentujesz administrację?


  "A nawet gdyby, po tym cyrku dopiero zobaczycie jak wygląda na Wykopie akcja zmasowanego zakopywania"

  To będzie suwerenna decyzja internautów. Jak na razie to administracja za nich decyduje, jak za dzieci w piaskownicy, co oni mogą sobie wykopywać i zakopywać a co nie.

  Mnie osobiście nie interesuje to czy ktoś mnie wykopie czy zakopie. Interesują mnie zasady. Mnie interesuje to, czy nikt nie narusza jego do tego prawa.

  Jestem członkiem organizacji blogerów, nie mam nic wspólnego z żadną redakcją, żadnego portalu.
 • @circ 02:11:10
  Czy na terenie prywatnej firmy można człowieka zastrzelić ot tak sobie?

  Prywatne firmy działają na polu, w przestrzeni publicznej. Muszą podlegać prawom ludzkim i boskim, czy raczej odwrotnie.

  Jest Facebook, Twitter. Wykop - praktyczni monopoliści pewnych ludzkich aktywności. Czy mamy akceptować tam cenzurę polityczną.

  Czy na prywatnym terenie możesz założyć sobie obóz koncentracyjny? Jeśli to zaakceptujemy, zaakceptujemy przekształcenie świata w jeden wielki obóz koncentracyjny.

  Czym była walka z ACTA jak nie taki zawłaszczaniem przestrzeni społecznej przez prywatne firmy. Próbowaniem narzucania przez nie całemu światu zasad im pasujących.
 • @DelfInn 20:58:26
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/55737,nowy-ekran-na-wykop-pl
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/55785,nowy-ekran-na-wykop-pl-cd
 • @Piotr Marzec 10:22:59
  Trafił Pan w dziesiątkę, popieram i staram się upowszechnić to zdanie o jednostkach demokracji.
  "Bardzo często nie rozumieją czym jest demokracja i jaka jest rola suwerena w państwie. Nie wyobrażają sobie, że mogą, a nawet powinni być faktycznymi zwierzchnikami władz państwowych"
 • @R.Zaleski 08:58:42
  „Ustalenie reguł gry jest ważne. Są bowiem ludzie którzy celowo zachowują się nieprzyzwoicie, bo im za to np płacą. Na przyszłość możemy zastanowić się nad możliwością „wstrzymywania się” . A ja moim skromnym zdaniem przyłączam się do prośby Delfinna o wpisanie nowej opcji. Nie głosuję. Dodam - członkowie konfederacji płacą honorem udziału w głosowaniu, lub są usuwani na tępy margines wyborów jakimś brakiem 1 punktu o „wstrzymaniu” na papierku regulaminu. Nie mam możliwości nawet uczestnictwa, bo wstrzymanie tu jest zakazane.
  P s. Referendum podobne było. http://pl.wikisource.org/wiki/21_postulatów_Międzyzakładowego_Komitetu_Strajkowego_z_17_sierpnia_1980
  ….Nie twierdzę, że będzie łatwo, ale drogą starego błędu metodycznego iść nie można.
 • @all - Referendum Obywatelskie
  1) O referendum informowałem na bieżąco na NE, a jeden komunikat wisiał na 1 SG przez cały dzień:
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/58743,organizuje-sie-spoleczenstwo-obywatelskie
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/58847,referendum-obywatelskie
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/59128,referendum-obywatelskie-dzialanie-poza-systemem
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/59564,referendum-obywatelskie-wybrano-pytania-referendalne
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/60121,referendum-obywatelskie-wazny-komunikat
  Wielokrotnie też podawałem też link do strony referendum http://www.referendumobywatelskie.pl/ , gdzie znajduje się komplet informacji na ten temat. Jeśli ktoś nie ma żadnej wiedzy na temat tej akcji referendalnej, to znaczy, że te informacje po prostu ignorował. Dlatego proszę nie obarczać organizatorów referendum odpowiedzialnością za swoje własne zaniechanie.

  2) Propozycje pytań referendalnych były zgłaszane przez przez samych uczestników akcji referendalnej (każdy mógł to zrobić). Także wyboru ostatecznej wersji pytań dokonali sami uczestnicy akcji (każdy mógł w tym wziąć udział). Konsultacje na ten temat, ze względu na różne kontrowersje, zostały przedłużone, o czym także informowałem. Dlatego zarzut o tendencyjność pytań jest wysoce niestosowny. Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził, dlatego demokracja jest tak trudna, bo podejmowanie wspólnych decyzji wymaga od wszystkich szukania kompromisu (tak było też w przypadku ustalania pytań referendalnych), który i tak nie wszystkich zadowoli. Jeszcze raz powtarzam: każdy mógł wziąć udział w tych konsultacjach, dlatego proszę nie obarczać innych odpowiedzialnością za własne zaniechanie.

  3) Wielokrotnie, cierpliwie wyjaśniałem cele tego referendum, dlatego zacytuję jeden z moich wcześniejszych komentarzy:
  "@Multimir 10:21:02

  Mamy drobne nieporozumienie, a może nawet nie takie drobne. Na mocy obowiązującego w III RP okupacyjnego prawa, takie referendum jest nieważne i nie będzie miało dla naszych władców mocy wiążącej (pozytywna odpowiedź na Pana pytanie też nie będzie jej miała), a więc nie będzie bezpośrednio skutkować odebraniem im władzy. Zapewniam, że NIKT z organizatorów i uczestników tej akcji czegoś takiego sobie nie roi, bo to by rzeczywiście była utopia.
  W tej akcji referendalnej chodzi o to, by zadać Polakom antyustrojowe pytania, których nie zadawałi, nie zadają i nie zadadzą im ani politycy, ani media, ani też oni sami sobie. Chodzi o delegitymizację tego ustroju, która chociaż nie będzie skutkować bezpośrednio odebraniem władzy naszym okupantom, to z jednej stronu uświadomi Polakom, że III RP, jej ustrój i system prawny są nielegalne, a władcom uświadomi, że społeczeństwo już to wie i się na to nie godzi.
  Chodzi też o obejście blokady medialnej i wejście z informacją w szeroko rozumianą przestrzeń publiczną (o takiej potrzebie pisałem już wiele miesięcy temu http://marcowe.nowyekran.pl/post/15539,odkodowanie-swiadomosci-lemingow), a także o budowanie i integrowanie społeczeństwa obywatelskiego, do czgo najlepiej prowadzą wspólnotowe działania.
  Największym zagrożeniem dla naszych władców nie są partie wpisujące się w system, lecz świadome społeczeństwo obywatelskie, które jest władne ten bandycki system obalić. Trzeba jednak doprowadzić do przełomu w świadomości naszych rodaków, a takie działania jak to, w moim głębokim przekonaiu, do tego prowadzą.

  Możemy jednak iść inną drogą. Możemy nadal narzekać na rzeczywistość, nawoływać "Polacy obódźcie się!" i "Zróbmy coś", a potem nie angażować się w realne działania, a nawet je torpedować.
  Wybór należy do nas samych."

  4) Skuteczność tej akcji będzie zależała od zaangażowania i determinacji jej uczestników. Jeśli z góry założymy, że się ni uda i zaniechamy wszelkich działań, to z całą pewnością się nie powiedzie.
 • @goodness 10:52:54
  Wiem i dziękuję. ;)
  Wiele z powyższych komentarzy potwierdza prawdziwość tego zdania.
 • @Piotr Marzec 11:19:39
  Daleki jestem od jakiegokolwiek zniechęcania poruszania tematu demokracji, ale staram się wspólnie ustalić bezbłędne działanie polskiego systemu demokracji. Dlatego twierdzę iż błędne projekty szybko należy wyrzucać do kosza, i budować nowe, bo czasu zostało mało do końca Kalendarza Majów w 2012 roku.
 • @3 punkty jeszcze raz+dodatki
  1) wykop a ne - po tym co juz przeczytalismy tutaj i wczesniej, a nie po tym czego sie gdzies pokatnie dowiedzielismy, sprawa jest do wyjasnienia i doporozumienia m. administracjami. Jesli ostatnie glosy - wykopek i ulan - potraktowac jako glos wykopu, ruch jest teraz po stronie ne. komentarze powyzej na ten temat raczej eskaluja rozbieznosci, niz zblizaja do rozwiklania sprawy,

  2) ów Kongres obradowal 31.03 br, dzis jest 27.04 br, w ciagu m-ca pojawilo sie wiele pytan i niejasnosci a nawet zarzutów, zas start akcji przewidziany jest na 3 maja. Wobec tego do czasu wyjasnienia nie potrafie uczciwie poprzec tego projektu - prosze takze przesledzic dyskusje pod watkami na forum kongresu - http://www.referendumobywatelskie.pl/ (vide dodatki),

  3) nie rozumiesz tego, co powiedzialem, skoro nie wycofales tego punktu. i co ja mam ci rzec? moze tylko tyle, ze patrzac po glosach - nie jestes sam... ot, i demonkreacja wlasnie.

  dodatki:
  1) glos 'wstrzymuje sie' jest konieczny poniewaz istnieje domnienimanie popracia przez milczenie. aby obu tych opcji nie pominac, a jednak podkreslic aktywny udzial w glosowaniu, konieczny jest wlasnie taki glos,

  2) u wielu osob gra ambicja wlasna i falszywie rozumiany honor, a to takim ludziom utrudnia sluzbe spoleczna, zgola uniemozliwia, dlatego zachecam do namyslu nad tym, czy to co sie czyni jest dzialaniem na rzecz wspolna, czy na wlasna - tertium non datur,

  3) co oznacza tryb 'nagły', kto i kiedy wprowadzil i jakie sa terminy?
 • @R.Zaleski
  I sprawa którą ruszyła Rebeliantka, czyli prześladowanie Rafała Gawrońskiego. Stalinowskie metody III RP.
  http://poloniae.nowyekran.pl/
  http://poloniae.wordpress.com/

  W razie potrzeby kontaktu z Państwa strony podaję namiary do siebie mejl: latoszekewa@gmail.com
  tel. 0 514 689 206
  http://rafzen.wordpress.com/

  Konieczny kontakt z Ewą Latoszek, to zadanie dla Ciebie i Rebeliantki.

  http://youtu.be/Bn-D94-2gb8

  http://poloniae.files.wordpress.com/2011/11/do-takiej-ojczyzny-mamy-prawo.jpg

  http://youtu.be/mgcZY1DAfGI

  http://youtu.be/_OODCuEs5ok

  Twarde ma poglądy, chyba się z Nim zaprzyjaźnię :) To jest ważne. Uwolnijmy Go, jeżeli trzeba to nawet metodą gen. Szarego... wielka manifa pod ciupą, niech nas usłyszy system i On sama w ramach pociechy.
 • ależ dużo czytania :((
  Głosuję: nie wiem, nie wiem, nie wiem
  niech Polonia wybiera, ufam jej bo jej dobrze z oczu patrzy ;)))
 • to znaczy: w pełni zdaję się na osąd Polonii
  sorki circ ;)))
 • @sosenkowski
  Bardzo merytorycznie, mnie zaś przekonuje tok rozumowania Romana, dajmy szansę temu referendum, nie chodzi o poszczególne dla kogoś może kontrowersyjne pytania, zapewne zwolennicy JOW pod niektórymi nie mogą postawić krzyżyka na TAK. To jest budowanie bezpośredniej demokracji obywatelskiej i trzeba iść w tym kierunku. Możemy z czasem zrobić takie na NE z własnym zestawem pytań. Forma ankiety jacy właściwie jesteśmy, czy dominują liberałowie? Aż tak zaczadzono ludzi po 1989?

  Jednak nie godzę się żeby wciągać Konfederacji w przyszłości bez wielkiej debaty w jakieś projekty społeczno-polityczne, to musi być konsensusem uzgodnione przez zasadniczą większość Konfederatów. Głosy sprzeciwu należy zaprotokołować.
 • @R.Zaleski 07:53:46
  "Może notka "TABLICA OGŁOSZEŃ" by wystarczyła i wpisy w komentarzach.
  Bo rozproszone w wielu miejscach informacje będą się gubić. "

  Należy je jednak dublować, zatem najpierw tutaj dokładnie na tym blogu, następnie wrzucasz (czy osoba uprawniona) na grupę google i do forum, wreszcie do kolejnych projektów jakie są nieuniknione. Mowa o profilach od FB poczynając. Mamy gmail konfederacki, zatem na nim należy aktywować konto google plus, kręgi itd co tam się da. Poprzez polecane można się promować poza NE.

  Skoro masz dostęp do konta, to może zbierz informacje jakich tu nie ma. Twoje teksty, Polonii, Rebeliantki i LunarBirda w jednej mega notce.

  Mogę wrzucać teksty stąd na forum i grupę, ale jest tego minus, bo będą jako moje w sensie podpisu tylko, a znacznie lepiej by było jako KONFEDERACKIE. Zatem co, używaj konta konfederackiego, takowe trzeba założyć na grupie i w forum też na bazie maila konfederackiego najlepiej, albo drugiego w rezerwie (trzeba go założyć), jednak koniecznie gmaila.
 • @KonfederacjaBlogerów 26.04.2012 22:12:53
  Chyba na księżycu jak zabraknie 2 milony uprawnionych do głosowania?
  ………Suma 460 bierze się z optymalnej liczby mieszkańców w okręgu jednomandatowym. Nawet Wiki podaje:
 • GŁOSUJĘ:
  TAK,-----
  Możemy użyć nacisku na wykop, jeśli łamią swoje własne prawo.
  -------------------
  TAK, ----

  BO:
  (1 . TAK
  2. TAK / NIE WIEM
  3. TAK.
  4. TAK.
  5. TAK / NIE WIEM
  6. TAK / NIE WIEM
  7. TAK
  8. TAK
  9. TAK
  10.TAK)

  -------------------
  NIE - banowanie - jak i trolling - są sztuką ;) nie dają się usystematyzować, poza tym niektóre zapisy są zbyt restrykcyjne
 • @DelfInn 20:50:47
  to chyba tobie się coś pomieszało, może nie kumasz angolskich terminów,
  etykieta to nie prawo tylko szpan przynależności do wyższych sfer,

  nikt nie musi jej przestrzegać, tylko może w takim zakresie, jaki uzna za stosowne, zachowujesz się jak uważasz, i twoje zachowanie świadczy o tobie,

  o kulturze świadczy nie tylko zachowanie zgodnie z etykietą, ale również reakcja na ludzi ją łamiących. I nie mam tu na myśli braku reakcji na niesfornych, tylko reakcję nadmierną w stosunku do wagi przewinienia.
 • blokada na wykopie
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/60725,zajrzyjcie-na-blog-konfederacji-tam-wazne-projekty#comment_461187
 • Referendum Obywatelskie(3 maja – 4 czerwca 2012)
  z pewnością nie wezmę w nim udziału,

  ponieważ uważam, że zwolennicy jednomandatowych okręgów wyborczych chcą całkiem rozpie....ć Polskę, tak, żeby nawet ruiny nie pozostały.

  Każdy, kto daje lemingom pod głosowanie samobójczy projekt powinien być zwalczany jak ludobójca.

  Nie wierzę, że JOWy ktoś proponuje z głupoty. Doświadczenie wyborcze dokładnie pokazuje, kto jest w Polsce wybierany ! Komorowski zwyciężył, Klich zwyciężył, bufetowa też. Chcecie mieć samych takich Klichów ?
 • @interesariusz z PL 14:34:06
  Ostrożne pytanie: co teraz mamy? coś lepszego? To Komorowski i Tusk nie rządzą?
 • @Rebeliantka 14:39:42
  proszę nie mieszać, Komorowski był wybierany w okręgu jednomandatowym, Tusk nie.

  To, że partiokracja nie działa, nie znaczy, że jest gorsza od JOW, który też nie działa.

  Naprawmy partiokrację, zamiast wchodzić w JOW, który nas zniszczy.

  Było wiele pomysłów. Jednym z moich było wprowadzenie możliwości skarżenia ustaw jako niezgodnych z programem wyborczym będącej u władzy partii. A więc trybunał rozpatrywałby ustawy nie tylko na zgodność z konstytucją, ale też z punktu widzenia oszustwa wyborczego.
 • @interesariusz z PL 14:50:59
  Pańskie pomysły nie są złe. Mimo wszystko jestem zwolennikiem JOW, gdyż tylko wówczas powstaje odpowiedzialność indywidualna posła przed elektoratem w okręgu.

  Poza tym obecne okręgi w wyborach do Sejmu co 10 razy większe, niż w JOW, co sprawia, że wybór jest iluzoryczny. 90% głosujących nie ma szansy zobaczyć na własne oczy tzw. "swoich" posłów.
 • @Rebeliantka 14:39:42
  jako do jedynej obecnej

  pytanie drugie
  "Czy jesteś za likwidacją finansowania partii politycznych przez państwo?"

  też jest pytaniem typowo samobójczym, a biorąc pod uwagę nastroje społeczne, jest podjudzaniem do samobójstwa.

  Pytanie: dwa pierwsze pytania ryzykują całkowity demontaż państwa. Czy nie należy w tym kontekście rozważyć nazwy "konfederacja" i przeprowadzić rachunku sumienia ?
 • @konfederaci
  czy nie uważacie, że wynik referendum jest zawsze ustalany przez tych, którzy formują pytania, a głosujący tak naprawdę nie mają możliwości wyboru ?
 • @Rebeliantka 14:58:55
  Znowu Pani sobie żartuje, a to są poważne sprawy.

  Jaka jest odpowiedzialność Komorowskiego wobec wyborców ?

  Jaka jest odpowiedzialność prezydenta Wrocławia za puszczenie miasta z torbami, paraliż komunikacyjny, podporządkowanie życia w mieście interesom grupki miejscowych oligarchów ?

  I co z tego, że prezydenta miasta można odwołać ?

  Małe okręgi są Pani zdaniem w porządku ? To proszę pójść na walne do jakiejś małej spółdzielni mieszkaniowej. Wszyscy znają się jak łyse konie, wiedzą ile prezes kradnie, a mimo to otrzymuje wotum zaufania. Zazwyczaj.

  Nie, ja nie chcę głosować na ludzi, tylko na programy. Na idee. Głosowanie na programy partii to jak referendum. Mam nadzieję, że Pani to pojmuje.
 • @interesariusz z PL 15:11:27
  Nie, nie żartuję . I pojmuję. Mam po prostu inne poglądy, niż Pan. Pan chciałby - na przykład - aby ludzie zabierali odważnie głos w sprawach spółdzielczych. Ja też. Tym bardziej, że widziałam na własne oczy odważnych, którzy chcieli dokonać zmian w spółdzielni. Na drugi dzień robiono im wymyślone sprawy karne i cywilne.

  Układ trzeba rozwalić systemowo - od góry do dołu i właśnie w tej kolejności. Sejm i Senat, sądownictwo i prokuratury, a "spółdzielnie" na końcu.
 • @Rebeliantka 15:32:45
  w pełni się zgadzam, że trzeba zmienić system, czyli rozwalić obecny, a nawet ukarać beneficjentów,

  tyle, że JOW go tylko wzmocni.
 • @interesariusz z PL 16:05:16
  JOW to jedyna uczciwa demokracja.

  A wybory wygrał Komorowski, bo zostały sfałszowane na etapie liczenia głosów przez system komputerowy - to samo z Ruchem Palikota.
 • @space 16:49:19
  Czy katolikowi wypada łgać ?

  JOW to żadna demokracja, to co najwyżej "demokracja wojenna", czyli wybór tyrana.

  80% znanych mi wrocławskich "intelektualistów" głosowało na Komorowskiego, oraz wszystkie "babcie",

  jeśli fałszowali wybory, to na korzyść Jarka.
 • @interesariusz z PL 17:36:08
  Pan zna wszystkie "babcie" we Wrocławiu? Jakim cudem? To jest dopiero łgarstwo, używając Pańskiej semantyki :)))

  A ilu (słownie: ilu) tych intelektualistów Pan zna, aby wiedzieć, jaką liczbę stanowi te 80% Panu znanych?
 • @Rebeliantka 17:50:04
  nie znam, wszystkie znaczyło 100%, a nie "wszystkie we wrocławiu",

  intelektualistów było w cudzysłowie, można uznać, że oznacza to wykształciuchów.

  semantyka użyte niepoprawnie, może powinno być terminologii ?

  ilu ludzi ja znam, niewielu, ułamek promila, jednakże trudno założyć, że obracam się wyłącznie w gronie przeciwników politycznych, na takie "przypadki" wyjaśniające bym nie liczył.

  Dlaczego tak uparcie się bronicie przez przyznaniem, że większość Polaków zasługuje na określenie "lemingi", a w zasadzie na jeszcze gorsze.
 • @interesariusz z PL 19:32:45
  My się przed niczym nie bronimy. My po prostu mamy lepsze zdanie o polskim Narodzie, aniżeli ci, co przyjechali tutaj na bagnetach Czerwonej Armii. I teraz szydzą, że Polacy mają po po prawie 70 latach poważne trudności w odzyskaniu swojego państwa - w wyrwaniu go z łap postkomunistów.
 • @rip LunarBird CLH 19:38:03
  dzięki za poświęcenie mi aż takiej uwagi,

  niech czytelnicy sami ocenią, kto tu bluzga.

  nie porównałem dyskutantów do ludobójców, tylko napisałem, iż zaopatrujący "lud" w narzędzie do samobójstwa powinni być zwalczani równie stanowczo jak ludobójcy (nawołujący do ludobójstwa).

  Jak widzę, wziąłeś to do siebie. Może słusznie, biorąc pod uwagę, co wypisujesz. No i najwyraźniej masz trudności z polskim, ja w każdym bądź razie nie wiem, i nie zamierzam wiedzieć, co to jest "flejm",

  Zazdroszczę Ci twojego poziomu IQ (w zasadzie, to też nie wiem, co to jest, jakiś angolski skrótas), ba ja nie rozumiem ani w ząb, jak twoje obelgi mogą wynikać z tego, co napisałem. Nikomu nie odmawiałem prawa do głosowania, tylko wyraziłem opinię, że wyniki wyborów w Polsce nie były fałszowane, i że trzeba się z tym pogodzić, że ludzie mają takie poglądy.

  W związku z tym wszystko co napisałeś jest w moim mniemaniu odwracaniem kota ogonem, i może odnosić się do Ciebie, a nie do mnie.

  A że oceniam polskich wyborców nisko, i się z tym nie kryję, to co ? Jak się domyślam, chciałbyś dać mi papę. Szczęście, że dzieli nas pewna odległość.

  PS. kiedyś zbierałem materiały na temat działalności spółdzielni w celach "naukawych". Możesz się pośmiać.
 • @Rebeliantka 19:41:52
  jakich 70 latach, to dalej istnieje PRL ?

  Jeśli wolicie zakłamywać rzeczywistość w szlachetnym celu docenienia polskiego narodu i wierzyć, że wynik wyborczy to efekt fałszerstwa, to proszę bardzo. Ja mam inne zdanie.

  Nie rozumiem terminu "postkomunista", wszyscy wycierają sobie nim gęby, aby fałszować rzeczywistość, postPZPRowiec, albo postSBek bym zrozumiał.
 • @interesariusz z PL 20:40:04
  Tak, mamy tutaj post-PRL. Nie zauważyłeś? Dziwne.

  Tak, polski Naród jest niedoceniany. Nad odbieraniem mu poczucia godności osobistej konsekwentnie i zaciekle pracuje tutaj post-komuna i rozmaitej maści agentura.
 • @Rebeliantka 20:46:49
  Nie, nie zauważyłem, moim zdaniem mamy teraz przeciwieństwo PRL,

  w porównaniu do III RP komuna miała ludzką twarz, ludzie nie byli traktowani jak śmieci. Tragiczne losy opozycjonistów nie podważają reguły.

  Najwyraźniej Tobie nie przeszkadzają Ci wszyscy głodujący i przedwcześnie umierający, mnie tak. Wstyd mi, że jestem obywatelem takiego państwa. Twierdzenie, że ma ono coś wspólnego z komuną lub komunizmem, to niedorzeczność.
 • @interesariusz z PL 20:55:12
  Skąd ta poniższa arogancka i fałszywa sugestia? Z nauki retoryki w partyjnych szkołach?

  //Najwyraźniej Tobie nie przeszkadzają Ci wszyscy głodujący i przedwcześnie umierający, mnie tak//

  Opowieści, że komuna miała ludzką twarz, to nie tylko kłamstwo, ale wyjątkowe draństwo. Postkomuna ma równie obrzydliwy wyraz twarzy, to samo szyderstwo z narodu polskiego się na tej twarzy maluje.
 • @rip LunarBird CLH 21:35:36
  Masz rację. Taka "rozmowa" nie ma najmniejszego sensu.
 • @Rebeliantka 21:04:57 i dalej i do tego całego rip LunarBird CLH
  Ta sugestia bierze się z twojego niedorzecznego ubliżania per "postkomuna". Karmią nas tym terminem, aby zrobić nam wodę z mózgu, abyśmy nie dostrzegli prawdziwej natury naszego nowego zniewolenia.

  Jeśli ktoś obecnym włodarzom kraju ubliża per postkomuna, zapominając o tym, że za komuny ludzie jednak nie buszowali w śmietnikach jak szczury, to znaczy, że nie dostrzega tego problemu teraz, czyli że obecna niedola wielu ludzi mu nie przeszkadza.

  Nie stosuj głupich określeń, to nie będziesz krytykowana. W moich uszach postkomuna brzmi tak samo jak k..wa, tak samo nic nie znaczy, jest tylko ordynarnym przekleństwem. I każdego używającego tego słowa traktuję jak dziecko przeklinające słowami, których znaczenia nie zna.

  Naród, Polacy, sami z siebie szydzą wybierając sobie takie władze, jakie widzimy. I nie jest to kwestia politycznej propagandy, dzieje się to na każdym szczeblu. Chamy, Polacy, 20 lat temu mieli złoty róg, a ostał im się ...

  Sami popatrzcie na siebie. Zamiast merytorycznej dyskusji postanowiliście mnie wykluczyć.

  Szczęść Wam Boże na nowej drodze życia. Obyście nie zrażali do siebie innych, tak jak mnie.
 • @rip LunarBird CLH 01:41:53
  Jasne, niech głosują. Przecież gdy przyjadą do jakiegoś kraju, też będą uważali, że mogą sobie głosować jego prawo, konstytucję i zmieniać obyczaje, tak? Najpierwszy będzie, jak widzę po wpisie interesariusz z Pl, który już zdążył netykietę zrelatywizować, sprowadzić do własnego widzimisię...
 • @rip LunarBird CLH 19:57:25
  Nikt Cię nie zmusza do popierania referendum.

  Po to jest głosowanie w Konfederacji, aby żadne rozwiązania nie były narzucane.

  Poza tym, jako jedną z zasad funkcjonowania Konfederacji przyjęto:

  "Decyzje podejmowane są większością głosów, przy czym we wszystkich decyzjach będziemy się starali dochodzić do konsensusu, a nie przegłosowywać się".

  Tak na marginesie, nie sądzę, aby twórcy pytań "podle manipulowali", a referendum było "oszustwem".

  Jak mi się zdaje, twórcy referendum po prostu wyrażają swój pogląd, najpewniej niedoskonały, ale Twój komentarz przypisujący im haniebne motywacje jest dla mnie niezrozumiały.

  W żaden sposób nie udowodniłeś, że pytanie Nr 5 może służyć do niszczenia polskiego sądownictwa (a w ogóle to jest tam niewiele do "zniszczenia", bo środowisko sędziowskie samo zadbało o totalne obniżenie fachowości, cywilizacyjnych standardów i morale w sądach). Podobnie Twoje uwagi na temat pytania nr 7. zawierają dość dziwne insynuacje.

  Podstawową sprawą jest jednak to, ze niektóre pytania mogą się nie podobać, nie są najlepiej skonstruowane pod względem metodologicznym, więc można o tym dyskutować na Forum Konfederacji.

  Poza tym - jak mi się zdaje - Konfederacja nie może się już zaangażować w referendum, bo ono już ruszyło, a u nas w głosowaniu nad uczestnictwem w nim wzięło udział tylko 10 z 18 Konfederatów i jak do tej pory nie ma w tej sprawie żadnej większości.

  Zamiast zaskakujących alarmów i emocjonalnych tonów podejdźmy do sprawy rzeczowo, proszę.
 • @Rebeliantka 22:04:31
  I zrobimy w razie braku zdecydowanego poparcia dla referendum wiadomego? I co to jest zdecydowane poparcie? 3/5 głosów ZA starczy?

  Trzeba poprosić ludzi o zagłosowanie, niech się coś wyjaśni. Oczywiście każdy i tak ma prawo popierać, czy twardo protestować, polemizować. Chodzi jednak o oficjalne stanowisko Konfederacji plus ewentualne podkreślony głosy odrębne, sprzeciwu itd

  Teza Lunara o tym jakoby Kongres Protestu miał skrycie intencjami wspierać główne partie jest absurdalna, jednoturowe JOW od dawna promują jego propagatorzy, jeszcze PO i PiS nie było na świecie. Uparli się na system anglosaski i tyle. Przyznam że wersja Lunara jest bardziej ludzka, demokratyczna.

  Dlaczego jednak Niemcy mają system mieszany i nie tylko oni? Tak głupi że nie poznali się na doskonałym, pełnym JOW?
 • @Marek Kajdas 00:29:46
  Nic nigdy nie będziemy robić bez braku wyraźnego poparcia poparcia ze strony Konfederatów. 5/18 oznacza brak wyraźnego poparcia.

  Z tego powodu, nie możemy - moim zdaniem - współorganizować Referendum w internecie.
 • Glosuję:
  za Uchwałą KRBK w sprawie żądania zaprzestania cenzurowania przez portal wykop.pl jakichkolwiek portali lub autorów

  za w przeprowadzeniem w internecie referendum w zakresie pytań opracowanych przez Kongres Protestu

  za działaniem na rzecz upowszechniania zasad netykiety i zapraszania innych do tego, by o nich nie zapominali
 • Nie chcę nadmiernie malkontencić
  ale docenię, jeśli w przyszłości artykuły do przegłosowania będą trzymać następujący schemat:
  1. Część ogólna - organizacyjna (od kiedy, do kiedy, zasady głosowania)
  2. Możliwie zwięzłe pytania szczegółowe.
  3. Ewentualny komentarz, naświetlenie sprawy itd. itd.

  W "Life Aquatic with Steeve Zisssou" jest taka scena: grozi bunt na pokładzie statku badawczego. Kapitan wzywa załogę na pokład, rysuje kreskę po czym mówi - mniej więcej coś w tym stylu:
  kto nie jest za pomysłem odrzucającym zaprzestanie naszej misji niech przekroczy tę linię...
 • @rip LunarBird CLH 02:20:54
  Przeczytałam Twoją notkę po "protekcjonalnie" sformułowanym zaproszeniu.

  Najpierw się odniosę do sposobu zaproszenia.

  Wydaje mi się, że jako specjalista od netykiety powinieneś wiedzieć, ze forma w której się do mnie zwróciłeś, jest niegrzeczna. Użyłeś frazy "może zrozumiesz o co mi chodzi". Czy w ten sposób sugerujesz, że "nie jestem zdolna rozumieć", czy o coś innego Ci chodzi? Jeśli o to pierwsze, to po się w ogóle do mnie zwracasz?

  Mam nadzieję, że na przyszłość będziesz unikał niezręcznych sformułowań. W przeciwnym przypadku, ja nie będę podejmować dyskusji z Tobą. Jakieś minimum dobrej woli w rozmowie trzeba wykazać. Uprzejmie się o to zwracam.

  Przechodząc ad rem.

  W swojej notce przekazałeś w sposób przybliżony swoją wizję ustroju państwa. Sformułowałeś pytania referendalne, które umożliwiają rozpoznanie, czy opinia publiczna podziela Twoją wizję.

  Organizatorzy referendum - jak wykazałeś - mają w dużej mierze inne wyobrażenia na temat pożądanego ustroju państwa.

  Przyjmuję do wiadomości, że ich nie podzielasz, ani też nie popierasz referendum w takim kształcie.

  Nie możesz jednak - w moim głębokim przekonaniu - zarzucać twórcom referendum manipulacji, a zwłaszcza "świństw".

  Przedstawili swoją wizję. Zdefiniowali ją dość detalicznie (to co napisane "drobnym maczkiem") - co dowodzi uczciwego przedstawienia sprawy i co należy traktować jako zaletę - i poddali publicznej ocenie na otwartej dla wszystkich stronie internetowej http://www.referendumobywatelskie.pl/.

  Wiele uwag publiczności uwzględnili.

  Gdzie tutaj oszustwo, manipulacja i inne niewłaściwe zachowania?

  Z ta wizją ustroju można się nie zgadzać, ale dezawuować organizatorów w tak skrajny sposób, po co?

  Ja się w tym miejscu nie wypowiadam w sprawie odpowiedzi na poszczególne pytania, nie jest tak, że z wizją popieraną w referendum się w pełni zgadzam, ale jestem za tym, aby społeczeństwo było aktywne i domagało się zmiany obecnego dysfunkcjonalnego ustroju. A to akurat organizatorzy referendum obywatelskiego robią. I chwała im za to.

  W Konfederacji możemy rozpocząć bardziej systematyczną dyskusję na temat pożądanego ustroju i próbować ją - jako grupa - lansować. Jeśli - naturalnie - wypracujemy jakiś consensuns, co przy używaniu etykiet "manipulatorzy", "oszuści", etc. może się okazać niełatwe.

  I jeszcze w sprawie immunitetu. W wielu krajach w Europie i na świecie sędziowie, a już zwłaszcza prokuratorzy, nie mają immunitetu. Sprawa nie jest tak jednoznaczna, jak piszesz.
 • @Asadow 08:09:52
  Słuszne uwagi. Zawsze można i należy lepiej. Tylko ten brak czasu ;)))
 • @
  Po pierwsze przepraszam że mnie parę dni nie było, głównie z powodu problemów technicznych z dostępem do netu.

  Po drugie jak dotąd w głosowaniu wzięło 12 na 15 konfederatów. Bdb frekwencja ale wyślę jeszcze pocztą info do pozostałych.

  Wstępne dotychczasowe wyniki:
  1. 8 za, 2 przeciw, 2 nie odpowiedziało na pytanie (wstrzymało się)
  2. 7 za, 3 nie udzieliło odpowiedzi, 2 przeciw
  3. 7 za, 2 się wstrzymało, 3 przeciw

  W pewnych wypadkach trzeba było sie domyślać jak kto głosował, więc jeszcze się upewnię.

  Nie udało się w żadnej sprawie uzyskać konsensusu, więc może warto jeszcze podyskutować?
  Spróbuję podsumować argumenty przeciwników i na nie odpowiedzieć, umieszczę je w komentarzu.

  Dziękuję wszystkim za wzięcie udziału w głosowaniu.

  Jednak demokracja może sprawnie działać.
 • @R.Zaleski 11:42:30
  Małe sprostowanie: Konfederatów jest obecnie 18.
 • @Rebeliantka 11:52:11
  Nie policzyłem założycieli, byli w innej rubryce :]
 • @rip LunarBird CLH 12:42:09
  No cóż, Ty postrzegasz sytuację tak, jak wyłożyłeś to - po raz kolejny tak samo - w swoim komentarzu, a ja inaczej.

  Nie zbliżyliśmy się nic a nic w swoich stanowiskach. Szkoda.
 • @R.Zaleski
  Głosuję teraz jednoznacznie skoro nie możesz się połapać ;)

  TRZY RAZY TAK (zastrzeżenia mam jednak do referendum)

  Wydaje się że należy wyszczególniać takie zastrzeżenia Konfederatów w głosowaniach, to forma uszanowania odmienności, indywidualności naszych poglądów.
 • @Rebeliantka
  Dopiszcie do listy Konfederatów jeszcze zacnego Henryka Połcika.

  http://henrykpolcik.nowyekran.pl
 • @
  Ponieważ minął najbardziej poszatkowany przez święta tydzień w roku. Wszyscy zdążyli wrócić z ewentualnych wyjazdów czy urlopów, pora zakończyć głosowania. Tym bardziej, że wyniki od czasu wstępnego ich podliczenia się nie zmieniły i minęło już 12 dni od początku głosowania, protestów nie było od ostatniego podliczenia.

  We wszystkich wypadkach głosowaliśmy w większości za. Nie udało się uzyskać jednak ani konsensusu, ani nie wzięli udziału w głosowaniach wszyscy członkowie. Są to jednak pierwsze głosowania i trudno jest na razie powiedzieć jak będzie to wyglądało w przyszłości. Co z czasem okaże się normą.

  W wypadku głosowania nr 2 mamy tu najmocniejsze poparcie, wrażane też prze sympatyków, pod pierwszą notką, na moim blogu. Wysyłam więc list z adresu Konfederacji na podane adresy i czekamy na odpowiedzi.

  W wypadku nr 3 - Referendum Obywatelskiego mamy mniejsze poparcie, wyrażane wątpliwości w sprawie pytań. Tu osobą najbardziej zaangażowaną w tę sprawę, w internecie, jest Piotr Marzec, nie będący członkiem Konfederacji. On też na swoim blogu w dniu rozpoczęcia referendum w porozumieniu z organizatorem ogłosił zasady głosowania w internecie. Proszę więc wszystkich Konfederatów, głównie tych, który głosowali w tej sprawie „za” o:
  1. Wzięcie udziału w referendum, albo w sposób ogłoszony przez Piotra Marca,
  http://marcowe.nowyekran.pl/post/60928,zaczynamy-referendum-obywatelskie
  albo przez głosowanie pod tą notką – bo już parę osób tak zrobiło. Dowiemy się w ten sposób (głosowanie pod notką) trochę więcej o własnych poglądach na wiele spraw co ułatwi współpracę w przyszłości.
  2. Popularyzację do 4go czerwca idei referendum na własnych blogach

  Podobnie sprawa poparcia wygląda w sprawie netykiety- głosowanie nr 4. Uznajmy więc ją (w kodyfikacji Lunara) nie do końca za dokument bezwzględnie obowiązujący ale pomocniczy, z grubsza określający zasady dyskusji na blogu Konfederacji. Zalecany ale nie do końca obowiązujący. Taki Savoir vivre.


  Jako proponujący powyższe działania i na podstawie wyników głosowań przyznałem sobie prawo do interpretacji działań w powyższych tematach. Tak aby w miarę możliwości zadowolić wszystkich głosujących.
 • OGŁOSZENIE
  Na sobotnim spotkaniu na Skype (5 osób brało udział) ustaliliśmy, że każdy z nas (biorących udział w spotkaniu) pisze do końca tygodnia notki na temat tego, jak każdy z nas widzi cele Konfederacji.

  Zachęcamy innych Konfederatów do napisania takich notek
 • @
  Ponieważ ban na wykop.pl został zdjęty, nie widzę potrzeby prowadzenia dalszych działań w tej sprawie. Zwlekałem z wysłaniem listu, licząc na to co się stało, i w takim układzie go nie wyślę.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY