Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Komunikat w sprawach organizacyjnych Konfederacji KRBK

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ważne dla Konfederatów, chętnych do przystąpienia do Konfederacji, sympatyków oraz osób zainteresowanych korzystaniem z Forum

 

 

 

 

 

Komunikat w sprawach organizacyjnych Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów

 

Zgłoszenia

Prosimy o zgłoszenia do Konfederacji:


 

Dokumenty Konfederacji

Zasady działania Konfederacji: tutaj
Preambuła do dokumentów Konfederacji: tutaj
Stale aktualizowana lista Konfederatów: tutaj

Wkrótce będziemy doskonalić dokumenty organizacyjne Konfederacji (zasady działania i preambułę). Dyskusja odbywać się będzie na blogu Konfederacji. Już teraz zapraszamy!

 

Warunki przystąpienia

Przystąpienie do Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów jest możliwe tylko dla osób, które nie są i nie były tajnymi współpracownikami służb PRL i III RP oraz członkiem lub sympatykiem organizacji działających na szkodę Polski.

Zgłoszenie akcesu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o treści:

Oświadczam, że nie jestem i nie byłem tajnym współpracownikiem służb PRL i III RP oraz członkiem lub sympatykiem organizacji działających na szkodę Polski

Prosimy, aby każdy z nowo wstępujących Konfederatów przesłał na adres e-mail: konfederacjab@gmail.com następujące dane:

 • Nick
 • E-mail kontaktowy - /tylko do wiadomości założycieli/
 • E-mail dla grup dyskusyjnych oraz innych kanałów komunikacji - jeśli Konfederat nie życzy sobie uczestnictwa w grupach dyskusyjnych, ICR, itp. proszę napisać: NIE


Dostęp do zawartości powyższej skrzynki konfederacjab@gmail.com mają wyłącznie założyciele Konfederacji.

Osoby zainteresowane zachowaniem anonimowości w grupach dyskusyjnych proszone są o zwrócenie uwagi na to, aby ich mail podany dla grup dyskusyjnych oraz innych kanałów komunikacji nie zawierał ich nazwiska.

 

 

Forum, grupy dyskusyjne, ICR

Informujemy, że założone zostało Forum Dyskusyjne Konfederacji
Nadto działa nasza Grupa Dyskusyjna na Google
Dostępny jest też Czat IRC /w pole Channel wpisujemy "#konfederacjablogerow", a w pole Nickname swój nick bez spacji. Możliwy jest dostęp za pomocą innych programów do IRC/.
Zarządza tym Marek Kajdas we współpracy z Asadowem.
 

Forum i czat IRC jest dla wszystkich, grupa TYLKO dla Konfederatów.

Uczestnictwo w dyskusjach na Forum oraz w grupach dyskusyjnych nie jest obowiązkowe, choć – w miarę możliwości – bardzo mile widziane. Zapraszamy!

 

Blog Konfederacji

Wszystkie informacje wiążące się z działalnością Konfederacji będą publikowane na jej blogu.

Każdy z Konfederatów może rozpocząć dyskusję na dowolny temat, wiążący się z działalnością Konfederacji na swoim blogu w dowolnym miejscu sieci.

Jednakże, do czasu, gdy konkretny projekt lub stanowisko, nie zostaną opublikowane na blogu Konfederacji, są one wyłącznie projektem lub stanowiskiem indywidualnym, prywatnym. Charakteru oficjalnego, konfederacyjnego nabierają z chwilą opublikowania ich na blogu Konfederacji i przyjęcia przez większość Konfederatów.

 

Zachęcamy do głosowania nad uchwałami Konfederacji z dnia 26 kwietnia 2012 r. - tutaj

 

 

 

KOMENTARZE

 • Zapraszamy do rejestracji na Forum
  Forum Konfederacji już działa.

  Zapraszamy do rejestracji i dyskusji!
 • @KonfederacjaBlogerów
  Teraz się powinno "ruszyć", ale sporo ludzi wypoczywa, zatem dopiero za jakiś tydzień niektórzy dojdą do projektów KRaBiKa.

  Zapraszam zwłaszcza do forum Konfederacji

  http://republika.vdh.cal24.pl

  Także na IRC, oraz chat gmaila kto ma z Konfederatów. Po tych informacjach ludzie nie będą już tacy zagubieni, brawa dla Założycieli. To było potrzebne, wkradł się trochę chaos startowy i pora uporządkować sprawy. Nie chciałem być namolny w promowaniu projektów komunikacyjnych wspomagających Konfederacje. Teraz już mamy stanowisko oficjalne w pełni.
 • @Marek Kajdas 22:17:16
  Marku, Twoje ukontentowanie jest miodkiem na moje umęczone serduszko,

  pozdrawiam
 • OKI.
  Przystąpienie do Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów jest możliwe tylko dla osób, które nie są i nie były tajnymi współpracownikami służb PRL i III RP oraz członkiem lub sympatykiem organizacji działających na szkodę Polski.//


  Oświadczam, że Nie byłam współpracownikiem i mimo wielu grzechów, nic nie wiem bym działała na szkodę ukochanej Ojczyzny, by osiągnąć jakieś własne dobro nad wspólnym.
  PRL i dzisiejsza Polska wielokrotnie działała zaś na moją szkodę i spowodowała nieoszacowane krzywdy i straty moje i mojej rodziny. Nie będę ich dokumentować ani dochodzić, bo nie chcę żadną myśla do tego wracać. Pragnę tylko, by nasz wspólny koszmar się skończył jak zły sen i modle się o to. Tak nam dopomóż Bóg.
 • @circ 22:33:06
  Też się o to modlę.

  Niech Pan Bóg otoczy nas swoją serdeczną opieką.
 • @circ 22:33:06
  I tak nas mają za agentów.... Watykanu, OpusDei itp :) Fajnie nawet. Życie jest mniej kolorowe od fantazji naszych oponentów. Też oczywiście nie jestem, nie byłem i nie będę agentem żadnej strony. A na wrogów Polski nie głosuję.

  Pomóżcie wybrać dobrą domenę dla forum, obecny adres forum jest bowiem tymczasowy. Mamy kilka propozycji wstępnych.

  http://republika.vdh.cal24.pl/prosby-i-pytania-uzytkownikow/dyskusja-na-temat-domeny/
 • @KonfederacjaBlogerów
  Rady przysięgłych też będziemy wspierać, a co :) Powoli wyłania się wizja obywatelskiego ruchu horyzontalnego zajmującego się tym wszystkim, co dla dla Polaków, dla Polski jest ważne. Taki mega think tank obywatelski przynajmniej i jednak konieczność utworzenia realnie działających struktur interwencyjnych będzie narastała. Granic aktywności obywatelskiej nie ma. Polityka? Tylko dla chcących takiej misji, reszta będzie robiła coś innego w Konfederacji.
 • kurcze, kiedyś głosowałem na UW...
  czy mam się wypisać?
 • @sosenkowski 00:06:34
  No nie, bo potem naprawiłeś wszystkie winy ;)))
 • @Marek Kajdas 22:41:36
  Będę się dzisiaj przyglądać wnikliwie propozycjom nazw domeny, aby się nam jakaś ze złymi skojarzeniami nie dostała ;)))
 • @rip LunarBird CLH 22:44:19
  Mam nadzieję, że po południu już się zarejestruję na forum i wykonam właściwie wszystkie polecenia i zalecenia ;)
 • @Marek Kajdas 22:45:33
  //Rady przysięgłych też będziemy wspierać, a co :)//

  Wspaniale, bo to bardzo istotna sprawa.
 • @Polonia 22:49:04
  Wiemy, wiemy Polonio i liczymy gorąco na młodych, zakochanych w Ojczyźnie i Bogu.

  serdeczności
 • @KonfederacjaBlogerów 22:20:31
  Oświadczam, że kiedyś uważałem, że każda forma służby Ojczyźnie - czyniona w przekonaniu słuszności drogi - czyli nawet bycie TW - jest uzasadniona.
  Dlatego nie potępiam jednoznacznie wszystkich to czyniących - bo wierzę, że mogło to mieć miejsce w niektórych przypadkach. (Kiedyś napisałem nawet na ten temat notkę - to w nawiązaniu do abp. Wielgusa).

  Dlatego nie uważam, że jest rzeczą właściwą czynienie z tego zarzutu o bezwzględnie złym charakterze. Takie podejście jest przesadne i także może prowadzić do fundamentalizmu, który z czasem staje się źródłem totalitaryzmu.
  Stoję na bazie personalizmu - indywidualnego podchodzenie do każdej osoby.Jako Ogrodnik - który każdą roślinę widzi i ocenia oddzielnie, a nie traktuje ich hurtem, jak niektórzy ziemianie".

  Sam takiej działalności nie prowadziłem. Mało - wszelkie tradycje polskości wskazują, że najsilniejszą bronią jaką dysponujemy - są nasze przekonania jawnie głoszone.

  Czy można odbudować Polskę bez polskich elit?
  A czy elity mogą być tajne?
  Czy po to zapala się lampę, aby skryć ją pod korcem?

  Dlatego - jeszcze raz; niech zasadą Konfederacji nie będą zakazy, czy nakazy - ale świadoma wola uczestniczenia we wspólnym dziele jakim ma być WIELKA POLSKA. Wielka duchem. Ustalmy podstawowe zasady, (najwyżej kilka), których akceptacja i propagowanie będzie prawem przynależności do Konfederacji. Ograniczenia przynależności - zostawmy totalitarystom.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:16:41
  Interesujący i wnikliwy komentarz.

  Przed nami - jak napisano w notce - doskonalenie dokumentów organizacyjnych Konfederacji (zasad działania i preambuły). Dyskusja odbywać się będzie na blogu Konfederacji.

  A więc będziemy mogli zmienić sformułowania, które tego wymagają.

  Liczę na Twoją obecność wówczas, Krzysztofie.

  pozdrawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:16:41
  > (Kiedyś napisałem nawet na ten temat notkę - to w nawiązaniu
  > do abp. Wielgusa).

  To bardzo dobry przykład. abp. Wielgus był niewątpliwie agentem SB, ale być może był podwójnym szpiegiem, co uzasadniłem tu: http://gps65.salon24.pl/22144,hipoteza-podwojnego-szpiega

  Czy należy potępiać kogoś tylko za to, że był współpracownikiem SB, jeśli być może była to część większej gry, jeśli służąc SB w istocie służył Watykanowi?
 • @sosenkowski 00:06:34
  "kurcze, kiedyś głosowałem na UW...
  czy mam się wypisać?"

  Coś jak ta słynna blogerka prezeska fundacji oddarta z anonimowości.
  Wystarczy samokrytyka :) Niech ludzie wiedzą że UW to coś gorszego od PZPR. Wtedy nie było lepszego wyboru... dla aktywnych, którzy nie chcieli siedzieć w barze, pace, czy w lesie jak ostatni Żołnierze Wyklęci.
 • @Krzysztof J. Wojtas 09:16:41
  Można rozważyć decyzję całej konfederackiej społeczności w razie przyznania się do związków ze służbami za PRL (niekoniecznie PRL-u służby) i za III RP także. Jednak samo ukrywanie tego powinno być zabronione i kiedyś powinniśmy oświadczenia zweryfikować. Np kiedy będziemy zakładać jakieś stowarzyszenie czy inny byt prawny.

  Należy też nie przyjmować masonów i innych sekciarzy.
 • @GPS.1965 13:53:44
  //niewątpliwie//

  Tak? Ten Pański brak wątpliwości, to się skąd niby bierze? Z analiz "GP"?
 • @Marek Kajdas 15:25:06
  To odrębna kwestia;
  przecież chyba Pan czytał założenia Strażników EDEN-u. To skąd watpliwości.

  Więcej. Uważam, że nie włączając się w nurt Strażników - czyli nie poddając społecznej weryfikacji swej postawy - zarówno poglądów, działań jak i życiowych realizacji w kręgu bliskiego - sąsiedzkiego sprawdzenia, nie powinna istnieć opcja pełnienia jakichkolwiek funkcji społecznych.

  Jestem za "grubą kreską" - ale konieczne jest określenie celu do którego dążymy.
  To, co zrobił Mazowiecki , to kpina z Polski i Polaków. Za to należy się najwyższy wymiar kary - banicja z zatarciem śladów pamięci o swołoczy.
 • @Rebeliantka 17:01:58
  Mój brak wątpliwości bierze się z dokumentów gromadzonych przez IPN, o których pisała prasa. Natomiast podejrzenie, że arcybiskup Wielgus mógł być podwójnym szpiegiem bierze się z mojej samodzielnej analizy tych informacji.

  Niemniej niezależnie od tego, czy moje podejrzenia są prawdziwe, czy nie, jestem pewien, że podwójni szpiedzy istnieli i istnieją. A więc jeśli nawet wykryjemy, albo uprawdopodobnimy podejrzenia, że ktoś był szpiegiem PRL-u, to jeszcze go to ostatecznie nie dyskwalifikuje, bo być może był podwójnym, potrójnym, albo poczwórnym szpiegiem.

  Bo przecież nie wszyscy szpiedzy są źli, nieprawdaż? Szpiedzy Watykanu są przecież dobrzy, nie?
 • @GPS.1965 18:36:13
  A moja wątpliwość dotycząca braku wątpliwości bierze się m.in. z analizy tych dokumentów, które udostępniła prasa oraz m.in. z wypowiedzi adwokata, który miał reprezentować arcybiskupa w procesie lustracyjnym.

  Nie wchodząc bliżej w te kwestie - bo jest to wątek poboczny wobec tematu notki - można z największym prawdopodobieństwem mówić o grze księdza Wielgusa ze służbami PRL (prowadzonej za wiedzą i zgodą Kościoła), co niekoniecznie oznacza bycie agentem Watykanu.
 • @Rebeliantka 18:47:51
  OK, może był szpiegiem jeszcze kogoś innego... A Pani uważa, że dla kogo grał? Czyim był ostatecznie szpiegiem, jeśli nie Watykanu?
 • @GPS.1965 19:13:48
  Być może po prostu pozorował współpracę za wiedzą swoich zwierzchników kościelnych w Polsce, aby mógł prowadzić prace badawcze zagranicą.
 • @GPS.1965 19:13:48
  Ale to tylko jedna z hipotez.

  Natomiast bezspornie to jeden z najwybitniejszych polskich żyjących hierarchów, znakomity duszpasterz, świetny organizator i wielki uczony.
 • @rip LunarBird CLH 19:57:58
  Rozmawiajmy o tym, co chcemy osiągnąć.
  Każda utajniona struktura, a już zwłaszcza hierarchiczna, jest idealnym obiektem penetracji.
  Dlatego proponuję w ogóle nie rozważać kwestii tajnych działań.
  Wtedy będzie można jedynie planować efekty przy wykorzystaniu określonych osób.

  Wszelkie utajnianie mnie mierzi - jako pomiot diabła i prostytutki.
 • @Rebeliantka 19:50:53
  Rebeliantka 17:01:58
  Witam. Zgłaszam głosowanie Całym moim polskim sercem popieram wszystkie inicjatywy ratowania mojej Ojczyzny Polski. Nie popieram starych przewlekłych błędów metodycznych, które są dziwnie pielęgnowane i lawinowo powielane przez chytrych wrogów w celu łapania na starą przynętę młodych niedoświadczonych Polaków do niewoli. Fałszerze rzeczywistości i agenci obcych wywiadów wykonują swoją codzienną pracę, produkując wszystkie dwuznacznie prawne nazwy do szydełkowej budowy mgły informacyjnej: n p. kiedyś przy tworzeniu NSSZ w 1979 roku, później o „dwuznacznej nazwie” zbudowano NSZZ Solidarność 1980, teraz buduje się różne dziwne nazwy nowych partii. Sterowany chaos dwuznacznej mgły informacyjnej produkuje niekorzystne na przyszłość, punkty postulatów jak pułapkę. Z niewielką zwłoką takie referendum łamie tryby rozwoju spójności narodu polskiego. Mamy codzienne przykłady dziwnej nonszalancji we mgle informacyjnej, połączone podwójnymi przepisami prawa: 1. Wyprzedaż, źródeł życia Polaków, 2. Paniczna ucieczka z domu ojczystego, młodych za chlebem i lądowania we mgle. Jest początek tworzenia Polskiej Konfederacji. Odpowiedni czas wspólnie ustalić prawdziwy 1. kierunek oraz możliwość powrotu do macierzystego słowa Polska w tytule nazwy zgromadzenia K R B K. 1. Wniosek Formalny Osobiście, jako członek K R B K goodess składam wniosek formalny dążenia konfederatów, zmiany nazwy zgromadzenia z wpisem w tytule słowa „Polska” w jednoznacznym celu - jednoczenia Polaków i ich sympatyków w każdych warunkach. 1. Wniosek formalny o wpis punktu organizującego. Uzasadnienie Zapis ujawnia precyzyjny cel jednoczenia konfederacji na polskich warunkach. Proszę konfederatów głosować na możliwość (w przyszłości) dokonania zmiany nazwy i wstawienie słowa Polska w tytule zgromadzenia K R B K. TAK NIE WSTRZYMUJĘ SIĘ Rebeliantka………………………… Polonia …………………………… R.Zaleski………………………… Andarian………………………… Marek Kajdas ……………………. Krzysztof J.Wojtas ……………… Space ……………………………. Paweł Tonderski ………………… rip LunarBird CLH ……………… strumyk………………………….. Asadow …………………………. goodness ………..TAK…………. ckhopi……………………………. Sosenkowski ……………………. Halszka …………………………. DelfInn …………………………. loktar ……………………………. Circ………………………………
 • oswiadczenie
  Oświadczam, że nie jestem i nie byłem tajnym współpracownikiem służb PRL i III RP oraz członkiem lub sympatykiem organizacji działających na szkodę Polski
  Z radoscia przystepuje do KONFEDERACJI
 • @goodness 23:00:56
  Nie będziemy się kłócić chyba o nazwę? Zresztą dyskusja może niech będzie ciągła i na taki temat. Otóż to nie jest nazwa państwa, ale określenie naszej małej jeszcze konfraterni, ruchu obywatelskiego, wspólnoty ludzi, społeczności.

  Rzeczpospolita czyli rzecz wspólna, forma demokracji obywatelskiej znanej z I i II RP. Oczywiście jeżeli będzie to na poważnie wniosek formalny, to zajmę stanowisko, zapewne się wstrzymam, bo rozumiem pobudki, ale nie widzę sensu w przeroście formy, w swego rodzaju przesadnej profanacji świętych dla nas określeń, słów-symboli. Nawet użycie słowa Rzeczpospolita jest dyskusyjne, lżejsze określenie może byłoby bardziej na miejscu, a tak "rzbikujemy". Czy Konfederacja Republiki BiK, to nie jest skromniejsza, mnie zadęta patriotycznie, ale adekwatna nazwa na ten etap w jakim jesteśmy? Akronim zostaje ten sam :) Pozornie bez zmian. I tak warto za jakiś czas przejść na określenie RUCH OBYWATELSKI.

  Zaczynamy skromnie na swoją miarę jako społeczność blogerów i komentatorów, internautów-patriotów, ale zmierzamy do pełnokrwistego ruchu obywatelskiego mam nadzieję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:45:52
  Nie planujemy tajnych działań. Wprost przeciwnie, jesteśmy za maksymalną jawnością.
 • @goodness 23:00:56
  Po dniach świątecznych, gdy powróci R. Zaleski, przedłożymy wniosek pod głosowanie.

  Widzę też potrzebę dyskusji na Forum poświęconej kwestii udziału internautów w referendum.
 • @Rebeliantka 09:08:04
  OK Pozdrawiam
 • @Marek Kajdas 00:41:43
  Polska demokracja jest dla Polaków podstawą istnienia. Każdy głosuje zgodnie z wolną wolą.
 • @rip LunarBird CLH 20:21:54
  To chyba nieporozumienie. Ja zrozumiałam, że Krzysztofowi Wojtasowi chodzi o to, by nie było tajnych działań.
 • OGŁOSZENIE
  Na sobotnim spotkaniu na skype (5 osób brało udział) ustaliliśmy, że każdy z nas (bioracych udział w spotkaniu) pisze do końca tygodnia notki na temat tego, jak każdy z nas widzi cele Konfederacji.

  Zachęcamy innych Konfederatów do napisania takich notek.
 • @rip LunarBird CLH 15:06:43
  Nazwiska Konfederatów, występujących pod nickami, nigdy nie miały być podawane do wiadomości publicznej. To zostało jasno określone już w zasadach, opublikowanych w pierwszej notce. Miały być znane tylko założycielom.

  Kilku Konfederatów ma obawy nawet w związku z takim rozwiązaniem. Jak pewnie zauważyłeś, nikt nie żąda od Ciebie ujawnienia Twoich danych.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY