Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Ogłoszenia i nowe wnioski

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Na sobotnim spotkaniu na skype (brali w nim udział: R.Zaleski, Polonia, Rebeliantka, Marek Kajdas, Krzysztof Wojtas, sosenkowski) ustaliliśmy, że każdy z nas napisze do końca tygodnia na swoim blogu notkę na temat tego, jak widzi cele Konfederacji.

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy pozostałych Konfederatów do napisania takich notek. Po ich publikacji przeprowadzimy nad nimi dyskusję na konfederackim blogu.


Podsumowanie głosowania nad uchwałami Konfederacji z dnia 26 kwietnia 2012 r.

Tutaj podliczenie głosów.

Omówienie wyników głosowania przez R. Zaleskiego:

Ponieważ minął najbardziej poszatkowany przez święta tydzień w roku, wszyscy zdążyli wrócić z ewentualnych wyjazdów czy urlopów, pora zakończyć głosowania. Tym bardziej, że wyniki od czasu wstępnego ich podliczenia się nie zmieniły i minęło już 12 dni od początku głosowania, a protestów nie było od ostatniego podliczenia.

We wszystkich wypadkach głosowaliśmy w większości „za”. Nie udało się uzyskać jednak ani konsensusu, ani nie wzięli udziału w głosowaniach wszyscy członkowie. Są to jednak pierwsze głosowania i trudno jest na razie powiedzieć, jak będzie to wyglądało w przyszłości. Co z czasem okaże się normą.

W wypadku głosowania nr 2 (cenzura na wykop.pl) mamy tu najmocniejsze poparcie, wyrażane też przez sympatyków, pod pierwszą notką, na moim blogu. Wysyłam więc list z adresu Konfederacji na podane adresy i czekamy na odpowiedzi.

Appendix: 

Informacja z dnia Od dziś można już polecać treści z Nowego Ekranu na serwisie wykop.pl".

R. Zaleski skomentował: Ponieważ ban na wykop.pl został zdjęty, nie widzę potrzeby prowadzenia dalszych działań w tej sprawie. Zwlekałem z wysłaniem listu, licząc na to co się stało, i w takim układzie go nie wyślę”.

 A zatem, pierwszy sukces osiągnięty ;)

W wypadku głosowania nr 3 - Referendum Obywatelskiego mamy mniejsze poparcie i  wyrażane wątpliwości w sprawie pytań. Tu osobą najbardziej zaangażowaną w tę sprawę, w internecie, jest Piotr Marzec, nie będący członkiem Konfederacji. On też na swoim blogu w dniu rozpoczęcia referendum w porozumieniu z organizatorem ogłosił zasady głosowania w internecie. Proszę więc wszystkich Konfederatów, głównie tych, który głosowali w tej sprawie „za” o:

 1. Wzięcie udziału w referendum, albo w sposób ogłoszony przez Piotra Marca tutaj //marcowe.nowyekran.net/post/60928,zaczynamy-referendum-obywatelskie albo przez głosowanie pod tą notką – bo już parę osób tak zrobiło. Dowiemy się w ten sposób (głosowanie pod notką) trochę więcej o własnych poglądach na wiele spraw, co ułatwi współpracę w przyszłości.
 2. Popularyzację do 4go czerwca idei referendum na własnych blogach

Podobnie wygląda sprawa poparcia w sprawie etykiety - głosowanie nr 4. Uznajmy więc ją (w kodyfikacji Lunara) nie do końca za dokument bezwzględnie obowiązujący, ale pomocniczy, z grubsza określający zasady dyskusji na blogu Konfederacji. Zalecany, ale nie do końca obowiązujący. Taki Savoir vivre.

Jako proponujący powyższe działania i na podstawie wyników głosowań przyznałem sobie prawo do interpretacji działań w powyższych tematach. Tak, aby w miarę możliwości zadowolić wszystkich głosujących.

/Roman Zaleski/

 

Nowe wnioski złożone do Konfederacji za pośrednictwem poczty e-mail lub PW

goodness 1.05.12

Proszę konfederatów o głosowanie na możliwość (w przyszłości) dokonania zmiany nazwy i wstawienia słowa Polska w tytule zgromadzenia K R B K. (tak/nie/wstrzymuję się)

NN Bloger 21.04.12

Proszę o objęcie patronatem akcji omówionej w niniejszej notce:

//raj.nowyekran.net/post/59767,zaprotestujmy-8-czerwca-br-na-stadionie-narodowym

sosenkowski 23.04.12

Wniosek o przeciwstawienie się dyskryminacji zespołu „Irydion”

//sosenkowski.nowyekran.net/post/60222,irydion-oswiadczenie-w-sprawie-koncertu-w-brzegu

sosenkowski 6.05.12

Proszę o wyrażenie stosunku KRBiK do dyskryminacji kiboli (aprobata/ignorowanie/potępienie)

//sosenkowski.nowyekran.net/post/60949,ostrzezmy-euro-turystow

Proszę o wyrażenie stanowiska wobec akcentowania więzień CIA w wywiadzie A. Kwaśniewskiego dla AGORAntów  (ignorowanie/aprobata/potępienie)

//wpolityce.pl/wydarzenia/27623-czy-oni-powariowali-tuz-przed-euro-2012-kwasniewski-przyznaje-byly-wiezienia-cia-w-polsce-wiedzialem-o-nich

Proszę o wyrażenie opinii w sprawie,  czy w III.RP trwa już asymetryczna wojna domowa  (tak/nie)

//www.wprost.pl/ar/320105/Komorowski-czy-mamy-tyle-madrosci-co-tworcy-Konstytucji-3-Maja/?K=1&KI=858369Stałe informacje organizacyjne

 

Zgłoszenia

Prosimy o zgłoszenia do Konfederacji:


Dokumenty Konfederacji

Zasady działania Konfederacji: tutaj
Preambuła do dokumentów Konfederacji: tutaj
Stale aktualizowana lista Konfederatów: tutaj

Wkrótce będziemy doskonalić dokumenty organizacyjne Konfederacji (zasady działania i preambułę). Dyskusja odbywać się będzie na blogu Konfederacji. Już teraz zapraszamy!

 

Warunki przystąpienia

Przystąpienie do Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów jest możliwe tylko dla osób, które nie są i nie były tajnymi współpracownikami służb PRL i III RP oraz nie są członkiem lub sympatykiem organizacji działających na szkodę Polski.

Zgłoszenie akcesu jest równoznaczne ze złożeniem oświadczenia o treści:

Oświadczam, że nie jestem i nie byłem tajnym współpracownikiem służb PRL i III RP oraz nie jestem członkiem lub sympatykiem organizacji działających na szkodę Polski

Prosimy, aby każdy z nowo wstępujących Konfederatów przesłał na adres e-mail: konfederacjab@gmail.com następujące dane:

 • Nick
 • E-mail kontaktowy - /tylko do wiadomości założycieli/
 • E-mail dla grup dyskusyjnych oraz innych kanałów komunikacji - jeśli Konfederat nie życzy sobie uczestnictwa w grupach dyskusyjnych, ICR, itp. proszę napisać: NIE


Dostęp do zawartości powyższej skrzynki konfederacjab@gmail.com mają wyłącznie założyciele Konfederacji.

Osoby zainteresowane zachowaniem anonimowości w grupach dyskusyjnych proszone są o zwrócenie uwagi na to, aby ich mail podany dla grup dyskusyjnych oraz innych kanałów komunikacji nie zawierał ich nazwiska.

 

Forum, grupy dyskusyjne, ICR

Informujemy, że założone zostało Forum Dyskusyjne Konfederacji
Nadto działa nasza Grupa Dyskusyjna na Google
Dostępny jest też Czat IRC /w pole Channel wpisujemy "#konfederacjablogerow", a w pole Nickname swój nick bez spacji. Możliwy jest dostęp za pomocą innych programów do IRC/.
Zarządza tym rip LunarBird CLH, a pomaga mu Marek Kajdas.
 

Forum i czat IRC jest dla wszystkich, grupa TYLKO dla Konfederatów.

Uczestnictwo w dyskusjach na Forum oraz w grupach dyskusyjnych nie jest obowiązkowe, choć – w miarę możliwości – bardzo mile widziane. Zapraszamy!

 

Blog Konfederacji

Wszystkie informacje wiążące się z działalnością Konfederacji będą publikowane na jej blogu.

Każdy z Konfederatów może rozpocząć dyskusję na dowolny temat, wiążący się z działalnością Konfederacji na swoim blogu w dowolnym miejscu sieci.

Jednakże, do czasu, gdy konkretny projekt lub stanowisko, nie zostaną opublikowane na blogu Konfederacji, są one wyłącznie projektem lub stanowiskiem indywidualnym, prywatnym. Charakteru oficjalnego, konfederacyjnego nabierają z chwilą opublikowania ich na blogu Konfederacji i przyjęcia przez większość Konfederatów.

 

KOMENTARZE

 • Tutaj głosowanie Zaleskiego w sprawach referendalnych
  http://konfederacjablogerow.nowyekran.pl/post/60510,krbk-3-sprawy-pod-glosowanie-cenzura-netykieta-referendum#comment_468005
 • Tutaj głosy Zaleskiego w referendum obywatelskim
  Tak
  Nie
  Tak
  Tak
  Nie
  Tak
  Tak
  Nie
  Tak
 • Dla przypomnienia treść pytań referendalnych (tak/nie/nie mam zdania)
  1. Czy jesteś za tym, aby posłowie do Sejmu byli wybierani w Jednomandatowych Okręgach Wyborczych?
  (większością głosów w jednej turze wyborczej, spośród kandydatów wyłanianych swobodnie przez wyborców w każdym z 460 jednomandatowych okręgów wyborczych)
  2. Czy jesteś za likwidacją finansowania partii politycznych przez państwo?
  3. Czy jesteś za przywróceniem społeczeństwu prawa do referendum?
  (ogłaszanego obligatoryjnie przez Państwową Komisję Wyborczą po zebraniu 500 tys. podpisów obywateli, bez progu wymaganej frekwencji)
  4. Czy jesteś za wprowadzeniem zasady wybieralności sędziów i prokuratorów przez społeczeństwo oraz wprowadzeniem ław przysięgłych do sądownictwa?
  (dla kontroli wymiaru sprawiedliwości jak w USA i w II Rzeczypospolitej)
  5. Czy jesteś za likwidacją przywilejów zawodowych dla prawników?
  (likwidacja aplikacji, likwidacja Krajowej Rady Sądownictwa oraz immunitetów dla sędziów i prokuratorów)
  6. Czy jesteś za utrzymaniem dotychczasowego wieku emerytalnego mężczyzn 65 lat i kobiet 60 lat?
  7. Czy jesteś za redukcją ilości stanowisk w administracji rządowej i samorządowej?
  (likwidacja zbędnych szczebli administracji, i zbędnych, wprowadzających zamęt instytucji, takich jak Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji czy Narodowy Fundusz Zdrowia)
  8. Czy jesteś za objęciem szeroką, państwową opieką rodzin wychowujących dzieci?
  (zasiłek na każde dziecko, finansowanie przez państwo żłobków i przedszkoli, ulgi podatkowe na każde wychowywane dziecko oraz przedłużenie urlopów macierzyńskich)
  9. Czy jesteś za tym by Państwo Polskie przejęło bezpośrednią odpowiedzialność za kluczowe dziedziny gospodarki?
  (energetyka, rurociągi, kolej, kluczowe banki i ubezpieczenia społeczne, bezpłatne autostrady)
  10. Czy jesteś za powołaniem parlamentarno-społecznej komisji do zbadania nadużyć prawa przez sędziów, prokuratorów, urzędników ZUS i Urzędów Skarbowych?
  (objęcie abolicją zusowską i podatkową przedsiębiorców i obywateli dotkniętych takim działaniem i uchylenie krzywdzących orzeczeń)
 • @Rebeliantka 22:46:09
  No to tu są moje odpowiedzi: http://gps65.nowyekran.pl/post/61077,odpowiadam-na-pytania-referendum-obywatelskiego
 • 22:41:45
  Romku, chyba brak odpowiedzi na jedno pytanie!
 • Referendum
  Zdecydowany sprzeciw przeciwko akcjom tego typu; służą co najwyżej propagowaniu medialnemu organizatorów.
  Społecznie - nie przynoszą społeczeństwu żadnego pożytku, a jedynie odciągają uwagę i wysysają energie społeczną przyczyniając się do medialnego chaosu.

  Ten zestaw pytań - to misz masz - tylko jedno pytanie (o obligatoryjne referendum) jest słuszne. Reszta prowadzi do dalszej degeneracji życia społecznego.

  Sens pytań referendalnych istnieje tylko wtedy, gdy ustalony jest kierunek sugerowanych zmian - czyli istnieje jakaś idea wokół której tworzy się instytucje życia publicznego.
  Jaką ideę można wskazać w przypadku tej akcji? Mordobicia? Czy dalszego ogłupiania społeczeństwa.

  Apeluję o zignorowanie tej akcji.
 • w kwestii referendum:
  1. - TAK
  2. - NIE
  3. - TAK
  4. - NIE
  5. - TAK
  6. - TAK
  7. - TAK
  8. - TAK
  9. - TAK
  10. - TAK
  - oj, czyżbym jednak był socjalistą???
 • @Konfederaci
  Stawiam nowy wniosek formalny dotyczący zmiany nazwy obecnej "Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów" (KRBK-KRaBiK) na inną zatwierdzoną po debacie możliwie w drodze konsensusu bez głosowania, związanych z tym kwasów, protestów. Zatem wnioskuje o debatę właściwie najpierw o ewentualnej zmianie nazwy, pozbieranie propozycji, argumentów.

  Zmiana wyniknie sama po dyskusji o CELACH Konfederacji. Już teraz wiadomo że nie będzie to tylko komitet blogerów i komentatorów, a cele wykroczą poza NE, poza blogosferę, poza internet.

  Niewątpliwie tworzymy w zaczynie ruch obywatelski o charakterze chrześcijańsko-patriotycznym. Zatem nazwa powinna to zawierać sobie, bo jest formą identyfikacji, podstawową informacją. Nie sugeruję swoich konkretnych propozycji, bo to nie miejsce i nie pora na to. Jeżeli jest to przedwczesne wg ogółu Konfederatów, wg Założycieli wg starej koncepcji-ram, to będzie przynajmniej pomysł na niezbyt odległą przyszłość... przyciągający jednak JUŻ do nas ciekawych ludzi.
 • @Rebeliantka
  Przypomnijcie Założyciele proszę iż mamy 12 kont Konfederatów na grupie dyskusyjnej, a jest nas już 20 Konfederatów zadeklarowanych, oczywiście pewnie będą i rezygnacje, samo życie. Proszę zatem te 8 osób o podanie maili mnie, czy Tobie Rebeliantko celem zaproszenia, bądź o postaranie się o nie na grupie:

  https://groups.google.com/group/konfederacjablogerow?hl=pl

  Grupa jest zamknięta, na razie rozważamy otwarcie dla Sympatyków jednak bez prawa zakładania nowych wątków, ale decyzja musi zapaść taka czy siaka ;) Generalnie uważam iż Sympatyków należy uparcie zapraszać do pełnego udziału uczestniczącego czynnie w Konfederacji. Reszta będzie takim "duchowym" wsparciem bez żadnych oczekiwań poza może komentowaniem na NE, tworzeniem blogerskiej wspólnoty, wspólnym udziałem w forum, czatach niektórych, tzn tych otwartych.

  Wszystkich Konfederatów i Sympatyków zapraszamy do forum otwartego

  http://republika.vdh.cal24.pl

  Zaczynamy się też komunikować na czatach gmail, IRC i skype - tu także głosowo. Kontakty do tworzenia zbiorowych konferencji zbiera na razie Polonia, ewentualnie ja mogę, może i inni też żeby stale się coś działo.
 • @Marek Kajdas 13:09:46
  Czas na zmiany nazwy jest i będzie, teraz ten temat jest najmniej ważny.
  Złożyłem wcześniej wiosek formalny z zmianę nazwy Konfederacji na inną nazwę, ale koniecznie ze słowem Polska w tytule. Na KRaBiK nie zgadzam się. To zwierzę chodzące bokiem i taka propozycja chodzenia ma być dla wszystkich?
 • @Krzysztof J. Wojtas 05:58:56
  Masz rację, aby nie zabierać sobie cennego czasu na wątpliwe pytania referendalne. Lepiej wykorzystać czas na dokładną organizację. Co do jawności na naszym wewnętrznym forum członków Konfederaci jest możliwość kompromisu i dla innych, bo faktycznie czasy wróciły, za słowa o czerwonym pająku można było wylecieć z roboty a teraz za uczestnictwo w opozycji. Później coś zaproponuję w związku z naszą wewnętrzną jawnością.
 • @goodness 13:36:16
  PRL też miał w nazwie Polska, czy wcześniej za Stalina na nazwie jeszcze II RP. W nazwie musi być odniesienie do chrześcijaństwa - to najważniejsze, ale może uda się to wszystko połączyć bez dłużyzny i przerostu formy. W końcu zamiast określenia Rzeczpospolita może być Polska, Polski, jako zrozumiałe w pełni dla całego Narodu. Węgry zmieniły nazwę na... Węgry przecież :)

  Referendum kto popiera (żeby nie zamykać ust, głosu obywateli) niech popiera, ja popieram. Wolna wola, nie to nie. Tak to tak.

  Na potwierdzenie zaproszenia do grupy czeka aż 7 Konfederatów. Tyle jest wysłanych zaproszeń, zatem jeszcze 3 osoby i będzie komplet o ile te 7 przyjmie zaproszenia.

  Sporo tych wniosków Konfederatów, trzeba o nich pogadać. Nikogo nie można lekceważyć, każdy pomysł należy rozważyć z szacunku dla bliźniego Konfederaty.
 • @Marek Kajdas 15:36:58
  Zamiast chrześcijaństwa, czy katolicyzmu niech Pan wkomponuje w nazwę Intronizację.
  To będzie dużo lepsze.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:16:17
  Dla mnie, obecna nazwa K R B K jest na ten czas jest ok. Czy coś przeszkadza aby istniała, czy nie możecie Panowie na nią patrzeć, że tak od razu ją chcecie zmieniać?
 • Wzruszająca wiadomość od Polonii
  http://partenos.nowyekran.pl/post/61539,konfederaci-otrzymalismy-blogoslawienstwo-ksiedza-egzorcysty
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:16:17
  Nie możemy tak się nazwać, zresztą już są takie inicjatywy, kto chce może się do nich podłączyć, ale możemy tworzyć wewnętrzny nurt intronizacyjny, takowy właściwie już jest, większość Konfederatów w jakiś sposób Intronizację popiera. Nurty widzę jako idee, czyli jedna osoba może być w WIELU nurtach jednocześnie i działać na ile zdoła to pogodzić. To konieczne w małym ruchu, bo inaczej się po prostu nie da.

  Nie rozumiem w ogóle "alternatywy" ZAMIAST chrześcijaństwa, katolicyzmu. Nie ma takiej opcji zamiast :) Jestem zdumiony po raz kolejny ;) Zwłaszcza kiedy otrzymaliśmy błogosławieństwo od księdza egzorcysty. Widać nie takie my jednak diabły groźne ;) Ufff. Znaczy jesteśmy wszyscy po stronie Boga, uff.
 • @Marek Kajdas 21:21:06
  Skoro egzorcysta;

  Wśród tematów jakie chodzą mi po głowie jest i taki:

  Po co i komu potrzebny jest diabeł?

  Co do reszty - traktuję tę sugestię bardzo poważnie. Myślałem, że potrafi Pan przestawić swój umysł. Widzę, że nie.
  Wytłumaczę, ale w bezpośredniej rozmowie. Publicznie -nie na tym etapie.
 • @Marek Kajdas 21:21:06
  PS. Kiedyś już pisałem, że ks. Posackiego odbieram jako schizmatyka; kto jest tym księdzem egzorcystą?
 • @Krzysztof J. Wojtas 22:17:58
  To pytanie do Polonii, ja Jej ufam, teolożka nie da się łatwo zwieźć na żadne manowce przy silnej przecież wierze, praktykowaniu. Diabła też chce Pan podważać? Nie ma sił zła i jej emanacji osobowej choćby poprzez np osoby opętane, bądź takie które dobrowolnie przeszły na stronę zła?

  Mnie nie jest potrzebny "diabeł" w rozumieniu potocznym i katolickim, on po prostu jest. Musimy żyć będąc stale pod wpływem zła.
 • @rip LunarBird CLH 12:56:06
  Lunarze, napisz - tak jak się umówiliśmy - na koniec tygodnia o swojej wizji celów Konfederacji, a potem będziemy wyciągać wnioski.

  Na razie był długi weekend, który mocno zdezorganizował życie chyba wszystkim. Zdaje się, że przede wszystkim nadrabiamy teraz zaległości.

  Klub starców? Nie żartuj.
 • @rip LunarBird CLH 12:56:06
  Pragnę doprecyzować moje stanowisko w sprawie głosowania netykiety.
  Jako admin, były, a więc osoba odpowiedzialna za strukturę i funkcjonowanie zasobu w sieci, opierałem się o zestaw procedur (protokołów) sformułowanych w celu sprawnego funkcjonowania społeczności internetowej, przy czym w zależności od charakteru zasobu owe procedury nabierały swego indywidualnego wymiaru, barwy, charakteru czy jak to zwać, kształtu może też, ok. Stanowiły podstawę, szkielet tudzież ramy, na których rozpięte były międzyludzkie interakcje z uwzględnieniem specyfiki środowiska, czyli sieci. Podstawowym dokumentem w przedmiocie był RFC 1855 i, o ile mi wiadomo, nic się w tym względzie nie zmieniło, o czym można poczytać choćby tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Netiquette. Z tego punktu widzenia głosowanie nad stosowaniem netykiety w dowolnej grupie, jest jak głosowanie nad stosowaniem TCP/IP przez dowolną grupę. Jest po prostu bezprzedmiotowe.

  Jedyne co grupa może zrobić, to dostosować istniejące zasady netykiety do potrzeb charakterystycznych dla tej grupy; może ją "zindywidualizować". Obowiązkiem admina zaś jest dbanie, aby ów tuning nie przekroczył już istniejących zapisów kanonicznych. Niemniej, jak wspomniałem, nie to poddano pod głosowanie.

  Z kolei jako użytkownik sieci, były i obecny, a więc osoba chcąca skorzystać z zasobu, musiałem poznać reguły tegoż korzystania. Reguły te opisane są w netykiecie oraz doprecyzowane w regulaminach grup, forów, blogów. Jeśli chciałbym zmienić te regulaminy, musiałbym zapewne być członkiem grupy/forum/blogowiska - to naturalne, ale po pierwsze taki regulamin musiałby dla takiej grupy istnieć. W sytuacji, do której się odnosi proponowane głosowanie netykiety, taki regulamin nie istnieje. Co najwyżej, dopiero może być tworzony. Choć chyba na to za wcześnie (brak takiej propozycji), a i też nie tego w swej istocie dotyczyło wiadome głosowanie.
 • @rip LunarBird CLH
  Bądź odpowiedzialny i mówię to SERIO, POWAŻNIE; podjąłeś się ważnej misji, zaufało Ci bardzo wiele osób, Założyciele Konfederacji, Konfederaci, nie bądź stale słabym ogniwem naszej społeczności strasząc nas odejściem, rezygnacją, likwidacją projektów. To jest niepoważne, za bardzo jesteś wyrywny ;) Nie spal tego zaufania, bo Twój nick w sieci jest jak nazwisko, jest marką.

  Powoli idziemy do przodu, koło zamachowe też na początku kręci się baaardzo powoli :) Ludzie nie rozumieją o co Ci chodzi, czym jest netykieta, nigdy nie korzystali z IRC, rzadko z forów, grup dyskusyjnych itd, w tym sensie po części masz rację kpiąc z nas "klubu seniorów" wykluczonych w jakimś sensie internetowo, ale nie jest aż tak źle, niektórzy są w sieci bardzo sprawni, używają różnych narzędzi. Dla nas jesteś wykładowcą Uniwersytetu III Wieku :)

  Poparcie dla netykiety oceniam na dość duże, bo czy były jakieś wyraźne protesty? Ile ich było na 20 już Konfederatów? Ludzie popierają przez milczenie. Dowód? Nie milczałeś w sprawie referendum, ludzie podobnie reagują jeżeli coś im się bardzo nie widzi, a skoro milczą, znaczy akceptują :)

  Ludzie stosując zasady chrześcijańskiego współżycia na pewno się dogadają nawet bez rozumienia zasad netykiety, w której ich niemała część jest dziecinnie infantylna, przestarzała. Rodzaj snobizmu doświadczonych internautów pastwiących się nad początkującymi. Oczywiście inne kwestie to radzenie sobie z tymi co świadomie utrudniają nam funkcjonowanie w sieci, to inna bajka. My tu jednak lud spokojny z dobrą intencją. Zbyt surowo nas oceniasz i przez swój specyficzny pryzmat "starego" internetowca. Weź ziółka na uspokojenie ;) Netykietosan polecam ;) Bierzesz garść suszonego IRC, zalewasz wrzątkiem i gotowe.

  PS. Ładnie o diable dałeś wykład. Pełna zgoda. Delfinn ma rację. Netykieta po prostu jest. Nie głosuje się nad powietrzem w powietrzu, nad Bożym Prawem, czy sieciowym sprawdzonym dekadami.
 • @Konfederaci, ludu NEonautów z NE - jest sukces! Wykop... skapitulował przed operacją zaczepno-obronną wojsk Konfederacji!
  "Od dziś można już polecać treści z Nowego Ekranu na serwisie wykop.pl

  Dziś administracja wykop.pl poinformowała mnie o zlikwidowaniu "bana" nałożonego na naszą redakcję za łamanie regulaminu serwisu wykop.pl.
  Dziennikarze Nowego Ekranu (w tym niżej podpisany) promowali teksty z Nowego Ekranu, co jest niezgodne z regulaminem serwisu wykop.pl. Za błędy moje i kolegów przepraszam i zapewniam, że więcej to się nie
  powtórzy. Jednocześnie zachęcam naszych Czytelników do polecania ciekawych artykułów z Nowego Ekranu na serwisie wykop.pl


  Jan Piński, Szef Wiadomości Nowego Ekranu"

  http://dziennikarze.nowyekran.pl/post/61649,mozna-znowu-wykopywac-nowy-ekran


  Ukłony dla Romka Zaleskiego za pomysł i akcję. Strzał w dziesiątkę. Dobry start Konfederacji.
 • @rip LunarBird CLH 17:04:20
  //Napiszę regulamin powołujący się na Netykietę, wystawię któremuś z Konfederatów osta za złamanie Netykiety - a on wskaże mi to co napisała Rebeliantka:

  >Uznajmy więc ją (w kodyfikacji Lunara) nie do końca za
  >dokument bezwzględnie obowiązujący,//

  Napisał Zaleski, nie Rebeliantka ;)))

  Na podstawie wypowiedzi w dyskusji ;)

  A poza tym, przypomnij sobie, że zarówno Rebeliantka, jak i Zaleski byli za tym, aby jedną z zasad funkcjonowania Konfederacji był wymóg przestrzegania Netykiety przez Konfederatów.

  Napisałam podczas głosowania:

  Głosuję za osobistym stosowaniem się zawsze i wszędzie do zasad netykiety, przypomnianych na blogu ripa LunarBird CLH, a także za działaniem na rzecz upowszechniania tych zasad i zapraszania innych do tego, by o nich nie zapominali ;)

  Czy uważasz, że wśród Konfederatów nie jest to wystarczające?
 • @Marek Kajdas 19:19:57
  Podzielam Twoją opinię, że Romkowi Zaleskiemu należą się gratulacje.
 • @rip LunarBird CLH 20:24:10
  "Cienka czerwona linia" między polskością, a judaizmem.

  Netykieta ma być taka, aby wszyscy Konfederaci przystępując do K. zobowiązali się ją stosować. To własne zobowiązanie, a nie nakaz.
  Jeśli ktoś chce być K. to winien się stosować - jeśli jest człowiekiem honoru.
  Jeśli nie stosuje się - przestaje być człowiekiem honoru, a tym samym K.

  Natomiast judaizm wprowadza obowiązujące prawo, które musi się stosować pod rygorami itd.
  Później pojawiają się prawnicy, którzy dają interpretacje. Z interpretacji tworzy się prawo szczegółowe regulujące wszystkie dziedziny życia i okoliczności.

  I tak z jednego przykazania - Zasady Miłości - powstał najpierw Dekalog, a później dalsze 602 przykazania.
  Dalej już Talmud z przyległościami.

  Czy to, co napisałem jest zrozumiałe?
 • @rip LunarBird CLH 20:24:10
  Jeśli trudne decyzje będą potrzebne, będziemy popierać.

  Więc może jednak napiszesz regulamin? Na wszelki wypadek, bo mam nadzieję, że nie trzeba się będzie do niego odwoływać.
 • Trzeba rozpatrzyć wnioski
  "Nowe wnioski złożone do Konfederacji za pośrednictwem poczty e-mail lub PW

  goodness 1.05.12

  Proszę konfederatów o głosowanie na możliwość (w przyszłości) dokonania zmiany nazwy i wstawienia słowa Polska w tytule zgromadzenia K R B K. (tak/nie/wstrzymuję się)

  TAK. Słowo Polska może być w nowej nazwie, np Konfederacja Chrześcijańskiej Polski Obywatelskiej KCHPO, albo krócej bez obywatelskiej. Upieram się przy zaakcentowaniu w przyszłości w nazwie charakteru chrześcijańskiego, bądź wprost katolickiego.


  NN Bloger 21.04.12

  Proszę o objęcie patronatem akcji omówionej w niniejszej notce:

  http://raj.nowyekran.pl/post/59767,zaprotestujmy-8-czerwca-br-na-stadionie-narodowym

  NIE MAM NIC PRZECIW taki patronatom po ich "zbadaniu"
  .

  sosenkowski 23.04.12

  Wniosek o przeciwstawienie się dyskryminacji zespołu „Irydion”

  http://sosenkowski.nowyekran.pl/post/60222,irydion-oswiadczenie-w-sprawie-koncertu-w-brzegu

  JESTEM ZA, ale w szerszym ujęciu, takich zespołów i bardów jest więcej, są dyskryminowani przez system. Hańba! Trzeba ich bronić.


  sosenkowski 6.05.12

  Proszę o wyrażenie stosunku KRBiK do dyskryminacji kiboli (aprobata/ignorowanie/potępienie)

  http://sosenkowski.nowyekran.pl/post/60949,ostrzezmy-euro-turystow

  Słusznie, ale użyjmy słowa KIBICÓW, a nie kiboli. Aprobuję pod takim warunkiem.


  Proszę o wyrażenie stanowiska wobec akcentowania więzień CIA w wywiadzie A. Kwaśniewskiego dla AGORAntów (ignorowanie/aprobata/potępienie)

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/27623-czy-oni-powariowali-tuz-przed-euro-2012-kwasniewski-przyznaje-byly-wiezienia-cia-w-polsce-wiedzialem-o-nich

  Potępić. Skoro SLD i Kwaśniewski o tym wiedzieli, czyli się na to zgodzili, to TS. Pod sąd. Zawsze cwele muszą być cwelami, jak nie Moskwy, to USA, Jerozolimy, Berlina. Mentalność niewolników. Jak widać świat potępia za to Polskę, a nie USA. Ciekawe. To pretekst do realizowania terroryzmu w Polsce, ale nie ręką alkaidy.


  Proszę o wyrażenie opinii w sprawie, czy w III.RP trwa już asymetryczna wojna domowa (tak/nie)

  http://www.wprost.pl/ar/320105/Komorowski-czy-mamy-tyle-madrosci-co-tworcy-Konstytucji-3-Maja/?K=1&KI=858369"

  TAK. Trwa wojna domowa, ale jest ona pokłosiem zewnętrznej agresji. Zagranica wspiera układ, nierząd PO, zagranica wspiera i część opozycji, nas nikt nie wspiera.

  Nalegam żeby się nie rozdrabniać i nie zajmować stanowiska w sprawach oczywistych. Nie zmuszajcie Konfederatów do rozdrabniania się, bo nie wyjdziemy z takiej "działalności" do niczego poważnego. Możemy się ośmieszyć rozpatrując dziesiątki takich wniosków na poważnie. Te wnioski rozpatrzymy, ale kolejne niech są bardziej przemyślane.
 • @rip LunarBird CLH 21:00:05
  Bzdury.

  Polak dlatego był "PANEM", gdyż jego postępowanie wynikało z własnego przekonania słuszności postawy.
  Żadne prawa, etykiety i netykiety mu nie były potrzebne.

  Tyle, że swe działania firmował honorem i godnością osobistą.

  Jak można tworzyć elity, gdy utajnia się swoje dane? Czy nick może być odpowiedzialny za stosowanie netykiety? Przecież zawsze może sobie założyć inne konto i zmienić nick.

  Wreszcie, czy istnieje honor zbiorowy?

  Jestem zdania, że należy dążyć (ale nie przymuszać) do jawności i otwartości. Gwarantem postawy - ma być honor blogera, jako osoby akceptującej zasady Konfederacji.
  Tworzenie "prawa" - nie jest przynależne cywilizacji polskiej - to produkt judaizmu. Z czasem ten, kto utworzył to "prawo" zacznie sobie rościć uprawnienia do jego interpretacji.

  Tymczasem poczucie godności wynikającej z przynależności do K. winno stanowić o postawie Konfederaty.
  Jeśli się tego nie rozumie - to chyba trzeba najpierw rozważyć potrzebę przystąpienia do K. Może lepiej mieć wspólnotę z carcajou? On wyznaje takie zasady i nawet je tworzy. A jak mu nie pasuje - to zmienia wg swej woli. Czyli jest już tworem rozwiniętym.
  Tu miało być po po polsku.
 • @rip LunarBird CLH 12:56:06
  "Nikłe poparcie dla niej uniemożliwiłoby mi opieranie o Netykietę moich decyzji jako administratora forum"
  Demokratyczna większość to nie konsensus ale wystarczający mandat.

  Nie widzę problemu.

  "Ja ostatnio nabieram przekonania, że Konfederacja po prostu nie funkcjonuje. I że jest bardziej klubem starców narzekających na rzeczywistość niż otwartą grupą, która chce zmieniać świat."

  Cała notka Rebeliantki temu przeczy. Na razie jest to czas tworzenia fundamentu, docierania się - teraz piszemy notki o celach - to pozwoli nam znaleźć, dookreślić wspólne. W 5 minut możesz postawić namiot, budowanie twierdzy trwa dłużej. Poza tym nikt tu nie blokuje żadnych działań, też tobie.
 • @rip LunarBird CLH 17:04:20
  Dopuszczamy modyfikacje, pewną dyskusję z zapisanymi tam zasadami, niektórzy pisali, że są zbyt ostre.

  Na prowadzonym przez siebie forum, możesz ją stosować. Choćby dlatego, że nie mamy innego chętnego do jego prowadzenia. Jak ludzie uznają, że jesteś zbyt surowy, to ci to powiedzą, wtedy logiczna jest rezygnacja lub modyfikacja. Na razie nie ma tego problemu.

  Ja na blogu konfederacji będę stosował netykietę, ale nie na zasadzie że nie będzie można dyskutować z tym, czy ktoś ją naruszył, czy nie. Moja propozycja jej wsparcia głosowaniem, wynikała z obawy przed trollami na otwartych forach.
 • @rip LunarBird CLH 20:24:10
  Napisz, przegłosujemy.
 • @Rebeliantka 22:41:45
  1.NIE
  2.TAK
  3.TAK
  4.TAK
  5.NIE
  6.TAK
  7.TAK
  8.TAK
  9.NIE
  10.TAK

  poprawiam
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:13:28
  Tu miało być po po polsku. Nie potrzeba chyba czwartej kreski dyscyplinującej? Dostatecznie jesteśmy przekreśleni trzema kreskami. Zakazana Konstytucja 3 maja i większość Polaków nie może rządzić we własnym kraju, druga kreska Bieruta zostawiła domy, ale zabrała ziemię i co bogatsi Polacy zostali ludźmi bez cienia bez własności do polskiej ziemi, kreska Mazowieckiego, odcięła korzenie historii i pozbawiła tożsamości zapisanej w archiwach na uniwersytetach partyjnych i innych. Historii Polaków pociętych politycznymi kreskami, ominąć lub zamiatać pod dywan nie można. Czas wyjść z tej matni i budować, obiekt jeden Polskę dla Polaków, kto nie chce być gościem może wyjechać do własnego Kraju.
 • @Marek Kajdas 17:59:09
  popieram..kolooo - to my wszyscy , tworczym trzeba byc wiecznie - to juz jest plusik..a reszta sie jakos ...wspolnie potoczy , jestem za i poczuwam sie tez do odpowiedzialnosci w ddoooobrej sprawie naturalnie.pozdr.
 • @R.Zaleski 10:40:05
  jasne ze na swoim ..trzeba pisac to co dobre i pozyteczne.hmm no i moze tez skuteczne ..ryzyko to postep no i czasem tez przyszlosc..popieram komu sie nie podoba niech swoie ..dopisze i dolaczy do ...zbiorki..ale z dobrym zamiarem podzr.
 • @rip LunarBird CLH 23:21:07
  "Proszę uważać co i do kogo pan pisze. Używałem internetu zanim pan się dowiedział, co to w ogóle jest. Dopóki jest pan w internecie TACY JAK JA są gospodarzem, a TACY JAK PAN są tutaj gośćmi."

  Biorąc pod uwagę, że systemami logicznymi zajmowałem się jeszcze przed pojawieniem się procesorów typu ZX, a komputery były lampowe (były takie), to myślę, że śmiało można uznać Pana przechwałki za nadmierne.
  W mojej wsi o takich ludziach mówią - "wyżej s... niż d... ma".

  Pozdrawiam.
 • @rip LunarBird CLH 07:33:30
  Dużo słów - mało treści; co będzie wart internet jeśli wyłączą Panu prąd?

  A jak zrobiono w roku 81? Odcięto ordynarnie połączenia kablowe i skończyła się łączność.

  Co będzie warte opracowanie najlepszej platformy internetowej w takiej sytuacji? Bo tego można się spodziewać.

  Dlatego nie wymyślne układy, a jedynie konkretni ludzi, znani w swym rejonie, mogą stać się początkiem budowy nowych struktur.
  Inaczej - na te ważne funkcje społeczne wejdzie znowu obcy element - obcy ideowo.

  PS. Moja rola to nie grzebanie w necie, a wskazanie kierunku zmian systemowych. Niech Pan nauczy się rozróżniać role. Bo bez tego to daleko się nie zajdzie.

  PSII. A takie forum robił już kiedyś Nicpoń, robił i ŁŁ i kilku innych. Dlatego ja w to nie wchodzę - to nie jest droga rozwojowa. Takie są moje przekonania po tamtych doświadczeniach. To prosta droga do otorbienia idei.
 • @rip LunarBird CLH 17:04:20
  Rebeliantka zauważyła, że warto napisać zwykły regulamin (dla) forum i to chyba jest do przyjęcia i zrobienia. Z kolei Konfederacja ma do ułożenia swój własny regulamin, wynikający z charakteru przedsięwzięcia opartego o przyjęte cele, którego podstawą jest przyjęta, lub zaproponowana, etyka. Jako, że jest to K. blogerów (nie zamierzam tu polemizować teraz z circ w tej materii), jest naturalne, że ów regulamin K. nie może naruszać netykiety. Więcej, netykieta może wspomagać opracowanie takiego regulaminu w tych jego punktach, które odnosić się będą do kontaktów via net. A zatem istotne jest, by po pierwsze ją poznać, by się z nią zaprzyjaźnić, by zacząć ją stosować. Wracając do regulaminu - takich rzeczy nie robi się na kolanie, po uważaniu, nie narzuca się ich i nie lekce sobie waży, więc na początek potrzebny jest jakiś namysł nad tym wszystkim, rozeznanie i spokojna, rzeczowa dyskusja, której uczestnicy zorientowani są na wypracowanie *najlepszego*, nie zaś optymalnego rozwiązania - tak, aby strażnikiem przyjętych zasad, wskazówek, sposobów postępowania, przyjętych procedur było sumienie każdego członka konfederacji.

  PS Takie coś wydłubałem, bo, niestety, wątpię czy ktoś się wczytywał w podane linki:

  Blogs and wikis:

  Only create a blog if you really need one.
  Take extreme care if writing a blog about your employer.
  Cite the source of any information you use in your blog.
  Check the spelling and grammar of your blog posts.
  Post regularly if possible.
  Protect against blog spam.
  Do not participate in an edit war.
  Do not use public wikis for marketing or self-promotion.
  Add keywords as links, even if the target subjects do not yet exist.
  http://www.swref.com/story/20090705/the_rules_of_netiquette
 • W ustalonym terminie tygodnia przez Konfederację - K R B K zgłaszam jak widzę cele.
  Projekt 1 x 2 . – goodness

  Cel Konfederacji – RBK 2012 rok

  1. Tworzyć - Polską Demokrację zgodnie z 4. Pkt. Konstytucji III R P.
  Konfederacja jednoczy wszystkich Polaków i chętnych ujawnić możliwość swojej pracy dla rozwoju kultury obywateli i Polski.
  2. Tworzyć - równowagę stateczną konfederatów.
  Konfederacja wymaga jawności zewnętrznych warstw demokracji, aby w przyszłości mogła być odporna na zmianę celu nawet, kiedy będzie atakowana i rozbijana, ten zapis systemowy będzie zawsze zmierzał do sprowadzenia jej do położenia pierwotnej nazwy „Polska” i w różnych sytuacjach, będzie zawsze blisko tego położenia.
 • @rip LunarBird CLH
  Wyłączenia NE są dla Ciebie i Konfederatów chyba wystarczającą przesłanką żeby za bardzo nie ufać w "potęgę" sieci i niepokornych portali, blogosfer postrzeganych wręcz jako rebelianckie dosłownie? Imperium PO, układu ma na nas sposoby. Przynajmniej w "nieśmiertelność" NE nie ma co wierzyć, to projekt który jak widać w sekundę są jacyś tacy anonimowi wstanie wyłączyć, zcrakować na wiele godzin, może dni. Służby też czy inni szatani mogą się nami bawić, podszywać pod nas, posyłać nam maile, PW itd Uważajcie np na takie numery m.in na moje konto, bo już tego doświadczałem, życzliwi ostrzegają przede mną itd klasyka rozwalaczy kimkolwiek są.

  Musimy mieć zatem cały szereg innych (poniekąd w razie czego awaryjnych) projektów www, także nowe poza forum i grupą dyskusyjną, czatem IRC, wymianą kontaktów mailowych i czatem na gmail, skype. To wszystko będzie niepewne, to za mało.

  Na pewno trzeba założyć profile na Twitterze i FB, oraz wykorzystać google plus skoro mamy maila konfederackiego - właśnie gmaila przecież. To chyba może Roman zrobić wyręczając zapracowaną Rebeliantkę, albo Polonia. Ja rozważam zajęcie się Twitterem jeżeli nie będzie innych chętnych do tej misji, ewentualnie FB. Pytanie jak, na swoje poniekąd konto, na mój mail na razie i mam się nazwać Konfederacją, jej przedstawicielem? Trzeba to będzie ustalić, rozważyć. Muszę mieć na to oficjalny mandat Konfederacji, nie chcę być nadgorliwy przed szeregiem, oczywiście będę szukał zespołu współpracowników poczynając od Ciebie Lunarze oczywiście :)
 • @
  Co do głosowań zaproponowanych przez Sosenkowskiego nie zajmę stanowiska, bo uważam że jeśli ktoś coś innym proponuje, to powinien tę propozycję odpowiednio przygotować. A tu tak nie jest.
  (Choć niektóre pomysły mi się podobają.)

  Wrzucenie linka z Wprost, to o wiele za mało. Proponowanie akcji bez określenia kto i jak ma ją zrobić, jest niepoważne.

  Jak widać po ilości głosujących, jak dotąd zdecydowana większość Konfederatów zareagowała podobnie.
 • @R.Zaleski 09:50:13
  Ja się nie zdążyłam wypowiedzieć w sprawie głosowań Sosenkowskiego, bo nie zdążyłam przeczytać zalinkowanych materiałów. Mea culpa!.

  Może przydałoby się do każdego punktu małe uzasadnienie? W postaci 2-3 zdań?

  Dziś po południu lub wieczorem "nadrobię zaległości".

  Przy okazji polecam bardzo dobry klip, zrobiony przez Sosenkowskiego w obronie uwięzionego blogera i dziennikarza obywatelskiego Rafała Gawrońskiego:

  http://www.youtube.com/watch?v=kB9920HS_wQ&feature=youtu.be
 • @rip LunarBird CLH 23:08:29
  Nie mam póki co innych blogów, zatem jeżeli wykop banował NE... to i mnie na full.

  http://marekkajdas.nowyekran.pl/post/62172,cele-misja-konfederacji-i-konfederatow

  Nie liczę specjalnie na zwolenników takich wizji, ale przynajmniej na znaczące rozszerzenie misji i kształtu Konfederacji.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY