Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

OFICJALNE ustalenia "Zebrania Mniejszego Konfederatów" z nocy 15/16 maja

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Aktualne działania

UWAGA: Komunikat z upoważnienia zebranych na Skype Konfederatów:
(Polonii, Rebeliantki, R. Zaleskiego, Marka Kajdasa, Asadowa,
Sosenkowskiego, Space-a)


Ustalono, aby przejść do następujących czynów:

1. Powstanie zwięzła notka podsumowująca oficjalnie dotychczasowe
ustalenia zebrane z notek Konfederacji.

2. Zaprasza się wszystkich Konfederatów i Sympatyków do podania kilku
(3-5) pomysłów na KONKRETNE i realistyczne działania dla Konfederacji
na okres najbliższy (1-3 miesiące).


UŚCIŚLENIE AD2.: Propozycje podajemy do poniedziałku 21.05.2012
włącznie ramach obecnej mailowej grupy dyskusyjnej - każda osoba w
jednorazowej notce opatrzonej tytułem "PROPOZYCJA KONKRETNYCH ZADAŃ
KONFEDERACJI". Propozycje podajemy ponumerowane w punktach.

Zobowiązuję się (space) do zebrania po poniedziałku 21.05 wszystkich
pomysłów w jednej notce, zadbania o ich niepowtarzalność i
doprowadzenia z Waszą pomocą do głosowania, w którym Konfederaci
wspólnie wybierzemy kilka (3-5?) najlepszych pomysłów, co do których
liczę, że będziemy je faktycznie wspólnie realizować. Powinniśmy tym
samym ruszyć do realnego działania, przysparzając Konfederacji
osiągnięć w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Wyrazy Szacunku i pozdrowienia
 space


3. Ustalono i przegłosowano (wszyscy (7) wymienieni w nagłówku byli za), że Rebeliantka otrzymuje od Konfederatów pełnomocnictwo (faktycznie prokurę) w sprawie Gawrońskiego (obecnie przebywającego w więzieniu). Tzn może tworzyć pisma i podpisywać je w imieniu Konfederacji, występować w inny sposób, jako nasz pełnomocny przedstawiciel w celu jego uwolnienia, złagodzenia warunków kary, itp.

Aby było to zgodne z zasadami Konfederacji w głosowaniu musi wziąć udział przynajmniej 11 Konfederatów, lub musi ono trwać miń tydzień. Ponieważ sprawa jest bardzo pilna, prosiłbym o szybkie zajęcie stanowiska.


R.Zaleski

Głosujemy pod tą notką. Głosujący na "zebraniu mniejszym" nie muszą powtarzać głosowania.

 

Informacje na temat nadużyć prawa względem Rafała Gawrońskiego można znaleźć między innymi tutaj:

Wiadomość potwierdzona! Bloger Gawroński odsiaduje 6 miesięcy więzienia z Art. 212 kk

Jak pisać w sprawie zwolnienia Rafała Gawrońskiego z więzienia?

Piszmy w sprawie uwięzionego dziennikarza Gawrońskiego. Pilne!

Zwlekają z wypuszczeniem blogera Gawrońskiego z więzienia

 

KOMENTARZE

 • Propozycja referendum
  No to ja zgłaszam propozycję. Proponuję zorganizować wspólne referendum Konfederacji, RzBiK-a i wszystkich innych, którzy chcieliby opracować zasady działania organizacji blogerskiej, w którym wszyscy blogerzy i komentatorzy Nowego Ekranu mogliby wybrać, które z tych zasad im najbardziej odpowiadają. Dokładniej proponuję zrealizować taki plan: http://gps65.nowyekran.pl/post/59534,rzeczpospolita-blogerska

  Póki co widzę trzy projekty: 1. Konfederacji, 2. RzBiK Carcajou, 3. Moja propozycja konstytucji. Moim zdaniem podziały są bez sensu i dlatego proszę o takie wspólne referendum.

  Uważam, że należy dążyć do przeprowadzenia głosowania blogerów i komentatorów NE nad tymi trzema projektami na raz, albo czterema, pięcioma czy więcej, jeśli takie ktoś zgłosi. Nawet nie po to by budować tylko to co wygra - niech każdy buduje po takim referendum swoje, ale takie referendum po pierwsze pozwoli poznać jakie zasady najbardziej odpowiadają blogerom, a poza tym najlepiej zareklamuje wszystkie inicjatywy. A dodatkowo pokaże, że nie ma między nami sporów czy kłótni. A kampania wyborcza przed takim referendum może wywołać zdrową konkurencję, co pozyska dla wszystkich inicjatyw większe poparcie.

  Dlatego to musi być odpowiednio nagłośnione, dlatego wszyscy uczestnicy tych inicjatyw powinni poprzeć takie głosowanie i dodatkowo należy zabiegać w redakcji NE by to poprali i nagłośnili.

  Co Wy na to?
 • @Polonia 09:57:12
  Poprawka naniesiona. Dzięki Polonio za czujność ;)
 • Film Sosenkowskiego o Rafale Gawrońskim
  http://www.youtube.com/watch?v=kB9920HS_wQ&feature=youtu.be
 • Diabelskie igraszki
  mają miejsce w stosunku do tysięcy obywateli. Polecam też ten wywiad:

  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/62430,o-naduzyciach-w-prawie-i-psychiatrii-mowi-janusz-gorzynski
 • @Rebeliantka
  Trzeba pomagać takim ludziom jak na tym przykładzie poszkodowanym jeszcze przez reżim PRL. To nasz obowiązek.

  http://nathanel.nowyekran.pl/post/42910,los-czlowieka

  Czy ten człowiek musi mieć aż tak niską rentę? Ilu takich jest... Nie da się czegoś zrobić z tym? Czy także nie da się ukarać zwyrodnialców którzy Mu to zrobili, łamali nogi, ręce? Przecież wiadomo kto to, pewnie ci przestępcy żyją, mogą np finansować poszkodowanemu wyższe świadczenia, albo jednorazowo zadośćuczynić dużymi sumami.

  Powinniśmy utworzyć fundację wspierania ludzi naprawdę w potrzebie, patriotów, aktywistów obywatelskich nawiasem jak i Ty sama zresztą. Fundacja może być tylko funduszem, ramieniem stowarzyszenia, dlatego m.in w końcu będę śmielej nawoływał żebyśmy jednak w ramach Konfederacji utworzyli na razie takie specjalistyczne ciała, to jest niezbędne. Można oczywiście zadziałać nieformalnie, jakieś zbiórki po cichu, ale wtedy system może nas za to zaatakować, damy pretekst.

  Wystarczy odebrać świadczenia reżimowcom do poziomu minimum i już będzie kasa dla Bohaterów, dla poszkodowanych, dla biedoty.
 • @Marek Kajdas 13:54:27
  Założenie Fundacji jest jak najbardziej wskazane, ale dla dla 20 konfederatów, którzy są na etapie poznawania się i ustalania wspólnych celów, jest na razie za drogie.
 • @KonfederacjaBlogerów 10:30:51
  Dołączam się do głosowania z dnia 15/16 maja 2012 r.

  Zgłaszam swój głos poparcia „TAK” dla Rebeliantki upoważniający ją zgodnie z głosowaniem blogerów Polonii, Rebeliantki, R. Zaleskiego, Marka Kajdasa, Asadowa, Sosenkowskiego, Space-a w 15/16 maja 2012 r. Proszę o uczestnictwo 100% z możliwością 1. Poparcia na „TAK” 2. Sprzeciwu „NIE” lub Wstrzymanie się można zaznaczyć „0”. W polskiej demokracji może uczestniczyć 100% konfederatów.

  http://m.nowyekran.pl/e25d69bb07f4033e6fbb592657a2043b,13,0.jpg

  Ważna sprawa dla Konfederatów. Proszę o głosowanie: Krzysztof J.WojtasAndarianPaweł Tonderski rip LunarBird CLH strumyk ckhopi Halszka DelfInn Loktar circ H.Połcik Analityk Bibrus

  http://tvg9.nowyekran.pl/post/61367,tvg-9-zalosny-bojkot-euro-2012#comment_468169
 • @GPS.1965 19:52:21
  Osobiście nie popieram.
 • @goodness 15:57:45
  "TAK" dla Rebeliantki
 • @Krzysztof J. Wojtas 21:55:58
  Dzięki za głos. Kto z konfederatów nie głosował i nie ma zdania niech nawet wstawi wstrzymanie się od głosu, ponieważ milczenie oznacza sprawność poniżej 100% i paraliż nie wskazany na samym początku:)

  Serdecznie Pozdrawiam.


  P. s.

  Cywilizacja Polska powoli zaczyna nabierać tempa.
 • @rip LunarBird CLH 13:01:53
  Dziękuję za dotychczasowy aktywny udział w Konfederacji oraz wszystkie prace wykonane na jej rzecz - w najwyższym stopniu kompetentnie i sprawnie (Forum, inne kanały komunikacji).

  pozdrawiam
 • @rip LunarBird CLH 13:01:53
  Dzięki za odpowiedź, byłeś wyjątkowo czynnym konfederatem, Twoja wola. Dla każdej osoby zdecydowanej popierać Konfederację zawsze jest miejsce. Zmieniła się frekwencja 100% Serdecznie Pozdrawiam.
  P.s.
  Jeszcze się zastanów.
 • @rip LunarBird CLH 14:03:23
  Nie każdy jest zwolennikiem chińskiego powiedzenia „Słowo raz wypowiedziane nie może być cofnięte nawet przez zaprzęg czterech koni ”
 • PROSZĘ O ODPOWIEDŹ
  w sprawie głosowania z dnia 15/16 maja 2012:...Andarian...Paweł Tonderski... strumyk ... ckhopi ...Halszka... DelfInn ...Loktar... circ... H.Połcik... Analityk... Bibrus...
 • @goodness 16:30:14
  Wstrzymuję się od głosu.
 • @Andarian 17:55:28
  Dziękuję za głos. Zbliżamy się do 50% demokracji. Serdecznie Pozdrawiam
 • @goodness 18:53:22
  50% już jest 7+3. W tym 9 za. Lunar zrezygnował, więc jest nas 20. Potrzeba jeszcze jednego głosu, by głosowanie było ważne, i Rebeliantka mogła zadziałać w naszym imieniu, bo wynik jest już przesądzony.
 • głosowanie pkt.3
  Dobry wieczór!
  Oczywiście głosuję za wyposażeniem Rebeliantki w takie pełnomocnictwo. Robię to dopiero teraz, ponieważ byłam bardzo zajęta organizowaniem poparcia dla postawy Krzysztofa Wyszkowskiego w procesie z Wałęsą i nie śledziłam systematycznie bieżących wydarzeń w konfederacji.
  Pozdrawiam
  Halina Spasowska
 • @R.Zaleski 19:18:04
  Obawiam się cichego kopania dołów przed narodzeniem demokracji Konfederatów. Tajemniczo milczący członkowie tworzą bezwładną strefę w żywej części naszej jeszcze małej polskiej demokracji. Cisza i udawanie, że nie czyta się na szczycie ostatniego postu Konfederacji, ani poczty wewnętrznej, może być w szczególnych przypadkach usprawiedliwieniem, ale sezon urlopowy dopiero przed nami.
 • @Halszka 21:24:44
  Dobry wieczór Pani Haniu! Podwójne dzięki 1. Za organizowaniem poparcia dla postawy Krzysztofa Wyszkowskiego i za głos poparcia dla Rebeliantki. Nasza mała polska demokracja jak widać zaczyna życie od walki o prawdę. To Pani głosem przekroczyliśmy zaklętą barierę frekwencji 50%. Rebeliantka jest upoważniona, ale jeszcze to nie wszyscy muszą się odezwać własnym głosem pozostali Konfederaci, co jeszcze nie głosowali:)
  Serdecznie Pozdrawiam
 • @goodness 22:14:20
  Haniu? też ładnie. Może tak zostać, jeśli i Panu się podoba. Nowa tradycja.
 • moj glosik
  Dla Rebeliantki pelne wsparcie
  Pozostale kwestie przyjmuje jako zobowiazujace do podjecia dalszych ustalen.
  Pozdrawiam
 • @Andarian 17:55:28
  "Wstrzymuję się od głosu."

  Cieszy mnie jednak sama Twoja aktywność, liczę że się włączysz mocniej w Konfederację, piszesz aktywnie, masz zatem dość czasu ;)
 • @Halszka 22:34:48
  Najmocniej przepraszam Pani Halino, mało bywam na salonach i z tego powodu moja niezręczna pomyłka. Serdecznie Pozdrawiam
 • @ckhopi 23:43:01
  Cieszę się że jesteś czynną polską jednostką naszej małej 100% Polskiej Demokracji w KRBK.
  Serdrcznie Pozdrawiam.
 • @Marek Kajdas 11:18:10
  100% głosów coraz biżej.
  pzdr
 • Głosowanie
  Głosuję za ustaleniami Konfederacji w pełnym zakresie.
 • @Analityk 21:35:40
  Dzięki za poparcie większości Konfederatów. Pozostali członkowie mają jeszcze czwarty punkt na dowód możliwości tworzenia 100% głosowania pierwszej polskiej 100% demokracji. Proszę zgłosić wolną wolę o nie głosowaniu. Taki głos oznacza uczestnictwo w 100% polskiej demokracji w Konfederacji i zamyka listę obecności w maju 2012 r.
 • @GPS.1965 19:52:21
  Sztuczne tworzenie podziałów jest bez sensu, ale czasem podziały po prostu są i nie możemy ich zlikwidować nie sprzeniewierzając się wartościom, którym chcemy służyć.

  Nie widzę takiej potrzeby by "poznać, jakie zasady najbardziej odpowiadają blogerom". Nie dochodzi się głosowaniem do tego - co jest dobre i słuszne.
 • Tutaj nowe informacje o znęcaniu się nad Gawrońskim i jego rodziną
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/62803,szykanuja-w-wiezieniu-rafala-gawronskiego-a-na-wolnosci-jego-rodzine
 • @Rebeliantka 15:02:21
  Sprawa uwolnienia Pana Rafała Gawrońskiego powinna stać się priorytetem Konfederacji. Byłoby niestosownie zajmować się czymkolwiek innym, kiedy nasz brat siedzi w więzieniu.
 • @punkty
  Za.
 • @DelfInn 09:45:37
  Witam w naszej jeszcze małej polskiej demokracji 100%. Podpisałeś listę czynnych Konfederatów na maj 2012 rok. Serdecznie Pozdrawiam
 • @Obywatele Konfederaci
  Cytuję prawie całe dwa PW Nikandera z NE do mnie, ale jako do
  Konfederacji. Propozycja jest realna dla nas, ciekawa i przyspieszy
  kreację THINK TANKU Konfederacji do czego już namawiałem wstępnie. To jest projekt z gatunku koniecznych oczywistych oczywistości ;) jak
  biuro interwencji dla Rebeliantki, czy pakiet narzędzi internetowych.
  Zatem cytuję Nikandera:


  "Proszę rozeznać sytuację, czy byliby chętni zabrać głos w sprawach
  nowej architektury finansowej,
  ustroju gospodarczego,
  naprawy polityki,
  polityki społecznej
  i geopolityki.
  Są to moje propozycje
  grup tematycznych.

  A może to zrobić na zasadzie: referat -> KONSTRUKTYWNI, koreferat ->
  KONFEDERACI?

  Jednak to wszystko powinno zmierzać do wypracowania postulatów
  legislacyjnych.

  Materiał do opracowania koreferatów jest tu
  http://dl.dropbox.com/u/75370509/Filary%20pa%C5%84stwowo%C5%9Bci%20naszajA4.pdf

  Sądzę, ze nadszedł czas aby próbować zrobić w realu wspólne spotkanie
  KONFEDERATÓW i KONSTRUKTYWNYCH.


  Widzę taki plan.

  Etap. 1

  Zbieranie propozycji bloków tematycznych do przedyskutowania. 4,
  maksymalnie 5 bloków. Wyłonienie prowadzących te bloki z głosem
  zagajającym. 2 tygodnie obecności tego tematu na NE

  Etap 2

  Wyłonienie listy referatów w poszczególnych blokach. Referaty
  maksymalnie 15 minutowe ilość referatów po 4 w bloku. 2 tygodnie
  istnienia tego tematu na NE.

  Etap 3.
  Uzgodnienie miejsca i czasu spotkania. Spotkanie zorganizowalibyśmy w
  miejscu o największym skupieniu zainteresowanych. Wyłonienie zespołu
  do opracowania postulatów wyborczych. Może być na spotkaniu.

  Niestety, ale ja nie mogę się zadeklarować, że wesprę przedsięwzięcie
  finansowo.

  Proszę to przemyśleć.

  Pozdrawiam"

  Józef Kamycki (nikander)
  http://nikander.nowyekran.pl
  =======================

  Jestem za taką debatą, współpracą, wspólną próbą kreacji programu dla Polski. Takie coś bardzo rozwija światopogląd. Nie wiem jednak czy Nikander nie przesadził z obudową tej debaty, nie skomplikował tego za bardzo i pcha nas w politykę? Siądźmy przy skype i pogadajmy :) Plus debata na NE. Spotkanie najpierw trza ustalić w ramach Konfederacji pierwsze, fajnie byłoby gdzieś w Zakopanem, zrobić sobie mały urlop 2-3 dni. Schroniska są pustawe do prawie końca czerwca.
 • @Marek Kajdas 15:14:30
  Uważam, że narzucasz nam kosmiczną prędkość jeszcze jednego głosowania 15/16 nie zakończyliśmy a tu już dwa następne. Ilość, nad jakością już była. Teraz trochę czasu nie znajdziesz, dla jakości?
 • @goodness 14:45:42
  Bo dostałem jakiś monit na PW. Jak to na maj? tzn co miesiąc trzeba bedzie się potwierdzać?
 • @Bibrus
  Bibrus.
  Dziękuję za głos poparcia na P W NE jeszcze 4 konfederatów nie głosowało.
  Jeszcze, 4 konfederatów. Pan H.Połcik poważne tematy pisał dziwnie przestał pisać w kwietniu.
 • Wszyscy Konfederaci
  Wszyscy Konfederaci Proszę o pomoc w obliczeniu naszej pierwszej czynnej 100% listy obecności w maju przy czteropunktowym głosowaniu 15/16 Załatwmy najpierw sprawę zdrowego rytmicznego oddychania pierwszej najmniejszej żywej polskiej komórki demokracji, jaką jest Polska Konfederacja. Proszę wszystkich o obudzenie nie dających głosu czynnych Konfederatów do kompletu 100% nawet wg 4 punktowego głosowania Najważniejsza jest lista obecności, która świadczy o zdrowym życiu Polskiej Demokracji. Inaczej wyjdzie - „martwy wzór 4 osoby na sali sejmowej http://szukam.nowyekran.pl/post/62668,ograniczyc-sejm-do-4-osob Dzięki za głos. circ stanęła na szczycie zadania i zgłosiła PW NE pełne poparcie dla działania Konfederacji. To jest bardzo ważna sprawa. Proszę potwierdzić czy na innych łączach wszyscy głosowali. Moje wstępne obliczenie czynnych Konfederatów Głosowanie rozpoczęła frekwencja 100% = 21 Konfederatów…….. 1- rip LunarBird CLH wystąpił z Konfederacji 100% = 20 Konfederatów…….. 15 – głosów – „TAK”……. Polonia……. Rebeliantka…….. R. Zalewski…… Marek Kajdas…. Asadow….. Sosenkowski…… Space…… Halszka... ckhopi ... circ... Analityk...Krzysztof Wojtas…..goodness….. DelfInn .........Bibrus............. 1 – głos „wstrzymania się” – Andarian……… 0 – głosów na NIE…….. 0 – głosów „wolnej woli nie uczestniczenia”…………. Brak mi wiedzy czy na innej poczcie głosowali : ……….Paweł Tonderski... …………strumyk ... ……… Loktar........... H.Połcik................. Proszę o korektę RAZEM = 20 Konfederatów …TAK 15 głosów……, Wstrzymał się 1 głos………… czekam na ……………. 4.
 • @goodness 15:57:17
  Nie rozumiem... 1) jest jakiś termin tego glosowania?, 2) jaka ordynacja obowiązuje?, 3) czy jest quorum?
 • @DelfInn 16:16:25
  Termin jest minimum tydzień czasu, ale to było w trybie pilnym i po 2 -3 dniach była quorum.
  Ordynacja obowiązuje w tym wypadku goodnessa, który postanowił, że "zachęci" w tej wyjątkowej sprawie wszystkich do głosowania i osiągniemy tu 100% frekwencji.
  Nieźle mu na razie idzie.
 • Nowość Konfederatów głosowanie na 100% 21 maja2012 r.
  Nowść Głosowania Konfederatów 100% 21 maja 2012 rok
  Dałem 4 punkty głosowania, które zapewniają frekwencję 100%. Oczywiście dla oszustów ten system jest bardzo niewygodny: 1. Głos na TAK 2. Głos NIE 3. Głos WSTRZYMANIE 4. Głos POWIADOMIENIE O NIE GŁOSOWANIU- Wyjaśniam nowość w głosowaniu jest jak uczestnictwo honorowe, pozwalające na liczenie do 100% upoważnionych głosów (b. ważne), a nie odkręcanie się plecami i udawanie, że nic się nie widzi.
 • @DelfInn 16:16:25
  Po co Ci ordynacja przy milionie osób. jak teraz przy 20 osobach i 4 osoby uprawnione udaje że nie otrzymało zawiadomienia na P W NE.
 • Tak dla rebeliantki
  jesli jeszcze mozna gloswac..
 • @Eclipse 05:20:05
  Dziękuję Eclipse za pierwszy zewnętrzny głos wsparcia dla Rebrliantki w sprawie uwolnienia z więzienia Rafała Gawrońskiego. Tworzysz pierwszą zewnętrzną orbitę jako osłonę naszego małego jądra polskiej demokracji w K R B K …Na 20 upoważnionych, głosowało 16 Konfederatów, od 4- konfederatów Brak Wiadomości. Przepraszam, mam zablokowaną pocztę gmail…….
  Wg mojej wiedzy jest 16 głosów Konfederatów: Polonia……. Rebeliantka…….. R. Zalewski…… Marek Kajdas…. Asadow….. Sosenkowski…… Space…… Halszka... ckhopi ... circ... Analityk...Krzysztof Wojtas…..goodness….. DelfInn .........Bibrus..........Andarian-------Brak 4. głosów: 1.Paweł Tonderski, 2. Strumyk, 3. Loktar, 4. H.Połcik
 • @goodness 12:33:19
  He he - przypomniało mi się jak mi gaździna z Bukowiny Tatrzańskiej opowiadała, jak milicja po nią przyjechała UAZem żeby ją dowieźć na wybory (a śniegu było że kruca fuks)...
  Czyli była demokracja i to z dobrą frekwencją... i władza spełniała służebną rolę wobec ludu...
 • @Asadow 12:48:04
  Demokracja w rękach PRL niech się wieś spali a porządek musi być. Tak było po mojego dziadka przyjeżdżali Warszawą na dobrą frekwencję. Ale, nasza mała zygota XXI wieku głosowania nie może mieć skancerowanych gamet, bo wyklują się potworki. Niech tylko się odezwą, że są zdrowi i nie chcą po prostu głosować. Czy to takie trudne głosować wg dodanego czwartego punktu? (Głos ważny - POWIADOMIENIE O NIE GŁOSOWANIU) :))
 • @goodness 19:16:31
  PRZYJMIJ DO WIADOMOŚCI ZE BYWAJA SYTUACJE, ZE TO CZEGO OD KOGOS OCZEKUJESZ JEST DLA TEGO KOGOS NIEYWKONALNE!

  Zadałem pytania - odpowiedzi na nie sensownych nie dostałem. Co jest jakims obrazem słusznosci zaprezentowanej powyzej tezy... niestety....
 • @DelfInn 11:29:53
  Ciekawe 15 rozumie a 5 nie rozumie.
 • @goodness 21:05:04
  1. Głos na - "TAK" ...... 2. Głos - "NIE" ........ 3. Głos - "WSTRZYMANIE" ..... 4. Głos - " NIE GŁOSUJĘ" --- 1 + 1 + 1 + 1 = 4, 4 = 100% - możliwości zapisu głosowania wolnej woli uczestniczenia w obowiązkowym, lub honorowym głosowaniu Konfederatów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY