Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Patron Konfederacji Blogerów

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prosimy konfederatów o głosowanie.

W związku z tym, że "na forum  samorzutnie wygenerowało się głosowanie nad Patronem Konfederacji", informujemy o tym na blogu, jak o wszystkich głosowaniach.
 

 - bł. Jan Paweł II
 - bł. Jerzy Popiełuszko
 - Matka Boska Ostrobramska
 - Św. Andrzej Bobola

Kandydatury  na dzień dzisiejszy, dyskusja w cześci prowadzona była na forum. Będziemy aktualizować notkę. Osoby które głosują na forum konfederacji, nie głosują powtórnie na blogu i odwrotnie.

 

KOMENTARZE

 • Proszę o poddanie głosowaniu,
  znakomitej postaci jaką niewątpliwie był Tadeusz Rejtan.Dlaczego?Podobieństwo czasów rozbiorowych i dzisiejszych jest aż nader oczywiste.
 • wybierzmy Bobolę!
  http://m.nowyekran.pl/cd4fc9eab85cedc60ba94c79767c32ea,14,0.jpg
  - Św. Andrzej nie pękał, nawet przed Kozakiem.
  http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelnia/swieci/05-16a.php3
 • Głosuję
  Głosuję na Bł. Jana Pawła II i gorąco do tego namawiam wszystkich Konfederatów. Zamiennie będziemy się wtedy określać jak Ruch JP2, Konfederacja JP2. Nie ma lepszego patrona spośród zwykłych (poniekąd) ludzi. To człowiek na miarę naszych czasów. Niektórzy chyba nie rozumieją jakie to ma ważne znaczenie.

  Ruch katolicki zbudujemy wewnątrz Konfederacji jako jej główny nurt i tu możemy mieć wiele małych wspólnot z patronami od pierwszych naszych świętych poczynając.
 • @Marek Kajdas 13:56:03
  JPII był doskonały w czasie przeciągania szansy na wybaczenie... JPII przyświecał Polakom przez ponad dwie dekady tolerancji... i w rezultacie zostaliśmy zdradzeni, zepchnięci niemal do katakumb oraz zdominowani przez "agresywne mniejszości" w każdym aspekcie funkcjonowania państwa... ulegliśmy nawet w ramach Wspólnoty Kościoła :(((

  a TERAZ kiedy nihilistyczni SSowieci do spółki z szowinistami chazarskimi, aroganckimi masonistami i nawet zwykłymi opętańcami plują na Kościół, to TERAZ nadszedł czas na bohaterskiego JEZUITĘ i misjonarza z Kresów - CZAS NA ŚW. BOBOLĘ!

  takie jest właśnie moje zdanie i takie jest zdanie Zacnych Konfederatek: Polonii oraz Rebeliantki - a każdy niech wybierze tak, jak mu Polskie Serce i Mądrość podpowiedzą.
 • @sosenkowski
  Macie już trzy głosy na św. Bobolę??? To powinno przebudzić zwolenników bł. Jana Pawła II :) Dajcie swoje głosy, bo przegramy :(
 • @Marek Kajdas 15:06:14
  Świętych możemy wybierać jak sami będziemy 100% zjednoczeni.
  Teraz nie znamy losu naszych 4 konfederatów nie możemy bez wyjaśnienia ich nieobecności, głosować na 49% jak w znanych wyborach olewających NE.
 • @
  Paweł Włodkowic z Brudzenia
 • @Krzysztof J. Wojtas
  A może tak po prostu obrać za patrona samego Jezusa Chrystusa Króla Polski? To byłoby też BARDZO mocne zagranie, nie do podważenia, a Wy chcecie jakieś zapomniane już postacie najwyżej z II ligi dawniej, a teraz już sam nie wiem z której. Czy naprawdę są tacy ponadczasowi? Czyżby? Kogo ruszy Paweł Włodkowic, Rejtan, czy nawet św. Bobola.

  Chcemy Konfederacji jaki iskry która odnowi oblicze tej ziemi? I jakiego patrona do tego nam trzeba? Czy ruch 20 mln Polaków (nie czepiać się wizji) może mieć patrona niezłego może do chrześcijańskiego think tanku geopolitycznego?

  Jestem skłonny zmienić patrona z Bł. Jana Pawła II... na samego Jezusa Chrystusa Króla Polski jeżeli będą liczni zwolennicy takiej opcji.
 • @goodness 16:06:41
  Ile razy mam pisać do nieobecnych na grupie dyskusyjnej przez PW z NE? Pisałem już kilka razy z zaproszeniem, informacjami, może napiszę ostatni raz, później niech ktoś inny (zwłaszcza z grona Założycieli Konfederacji) ustali w czym problem, bo nie ma przymusu uczestnictwa w grupie, podania maila, komunikatorów, zresztą na grupie można też czytać i pisać z poziomu www bez odbierania maili :)

  100% zjednoczenie? Bez przesady, to już będzie 100% utopia :)

  Zakładam że wszyscy mają komórki, zatem głosowania sms i takież powiadomienia, dopiero TO będzie skuteczny system komunikacji, głosowań, powiadomień.
 • @Marek Kajdas 21:33:34
  Włodkowic właśnie dał tę iskrę zmian. Na owe czasy geniusz - zapoznany z racji tego, że jego poglądy są niewygodne dla obowiązującej doktryny KRK.
  A obecnie potrzeba takiej nowej idei.

  Czy Konfederacja ma się zajmować bleblaniem, czy dążyć do odnowy Polski?
 • @Marek Kajdas 21:49:27
  A Ty jesteś 100% czy to tylko utopia?
 • @Krzysztof J. Wojtas
  Dopinam powoli debaty z Konstruktywnymi i ruchem Rzeczy Nowe im. Jana Pawła II, spotka ich Pan na imprezie u Opary jeżeli przyjął Pan zaproszenie. Zatem jednak dalej JESZCZE tylko beblanie, ale za to jakie ciekawe się szykuje. Trójstronna debata, choć wielonurtowa Konfederacja nie będzie mówiła jednym głosem. Wolno nam, taką przyjmujemy konwencję.
 • @Marek Kajdas 00:34:54
  Może być wielonurtowa debata - jeśli bedzie w ramach Cywilizacji Polskiej.

  Śmieszne?
  Tylko ktoś mało zdolny tak powie, bo CP to właśnie wielowątkowe rozważania, gdzie spoiwem jest zasada Miłości.
  A nie ma bardziej ogólnej.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:40:14
  Zasada miłości u różnych osób jest inna i w tym przypadku wielonurtowej debaty - jeśli bedzie w ramach Cywilizacji Polskiej, potrzebna jest analiza funkcjonalna nawet ogólnie, żeby każdy człowiek mógł zrozumieć.
 • @autor
  Czemu się tak ograniczać.

  Ja bym proponował na Patrona, Tego, którego nawet imienia nie godniśmy wymieniać.

  Ale za to, jak wspaniale brzmi:

  Najjaśniejsza Konfederacja Najjaśniejszej Rzeczpospolitej Najjaśnieniejszych Blogerów i jeszcze Jaśnieniejszych Komentatorów imienia Tego, który rzekł - Jam jest, który jest.
 • @nonscolar 20:17:18
  No nie, aż tak, to byłoby z przesadą ;)

  Ale Święty patron organizacji, to prawdziwy skarb. Naprawdę. Uwierz.
 • @Rebeliantka 23:16:52
  Ale Święty patron organizacji, to prawdziwy skarb. Naprawdę. Uwierz.

  >>> a nie lepiej mieć dążących świętości członków organizacji niż szyldy, idole czy patrona?
 • @a1a 10:00:20
  To jest własnie tego wyrazem. Poza tym większość członków już wzięła udział w głosowaniu, więc poprostu tego chcą.
 • Forum Konfederacji nabiera nowego rozpędu
  http://www.legion-polska.h2.pl/konfederacjablogerow/forum/

  Zapraszam :) Otwarte dla wszystkich, Konfederaci jednak mają pełny dostęp, odrębny status. Domena oczywiście będzie inna, jeszcze parę dni na takiej, najwyżej tydzień.


  "Klub Katolicki Konfederatów"
  http://www.nowyekran.pl/category/27,k-katolicki"

  http://www.legion-polska.h2.pl/konfederacjablogerow/forum/index.php?board=25.0

  W sam raz żeby przedstawić Patrona.
 • Wg mnie patron Konfederacji raczej nie powinien uchodzić za męczennika...
  ..., bo to mimowolnie sprawi, że będzie się ona kojarzyła z przegranymi powstaniami narodowymi, analogicznie jak ma to miejsce w USA.

  http://michalarchaniol.com/

  Tutaj potrzebny jest ktoś na miarę niezwyciężonego św. Michała Archanioła.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY