Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów wspiera Rafała Gawrońskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zwróciliśmy się do Sądu Okręgowego w Gdańsku o bezzwłoczne uwolnienie Rafała Gawrońskiego. Oto treść pisma.Dotyczy: wniosków penitencjarnych dziennikarza i blogera Rafała Gawrońskiego sygn. akt Kow 1477/12, Kow 1688/12, Kow 1760/12 Sądu Okręgowego w Gdańsku

W imieniu Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów zwracam się z uprzejmą prośbą o spowodowanie bezzwłocznego i wnikliwego rozpatrzenia wniosków dziennikarza i blogera pana Rafała Gawrońskiego, wnoszącego o udzielenie warunkowego przedterminowego zwolnienia oraz przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności.

Z tego, co jest nam wiadomo, Pan Rafał Gawroński przebywający obecnie w Zakładzie Karnym w Kwidzynie, odbył już połowę kar więzienia orzeczonych w postępowaniach karnych wykonawczych w związku z niemożliwością wywiązania się przez niego z obowiązków (przede wszystkim o charakterze finansowym), nałożonych w wyrokach sygn. X K 562/08 i X K 1679/08 Sądu Rejonowego w Elblągu oraz grzywny zasądzonej w wyroku sygn. II K 294/05 Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe w Gdańsku.

Bulwersujące jest, że orzeczenia sygn. X K 562/08 i X K 1679/08 Sądu Rejonowego w Elblągu zapadły w sprawach z oskarżenia prywatnego o zniesławienie, wniesionych przez samorządowców elbląskich - wójta Jana Puzio i wicewójta Grzegorza Nowaczyka (obecnie Prezydenta Elbląga) w związku z zarzutami pana Gawrońskiego, iż podejmowali oni błędne decyzje administracyjne na jego szkodę, a nawet jeden z nich - Jan Puzio wzbogacił się w ten sposób, kupując gospodarstwo Gawrońskiego na licytacji. Sprawa była przedmiotem petycji Nr 1248 wniesionej do Parlamentu Europejskiego. Gawroński podnosił w niej także, iż bezprawnie pozbawiono go dopłat rolniczych.

Art. 212 kk – na podstawie którego skazano Rafała Gawrońskiego - jest oceniany przez Rzecznika Praw Obywatelskich jako niekonstytucyjny. Kampanię społeczną na rzecz zniesienia Art. 212 kk prowadzi też Helsińska Fundacja Praw Człowieka. A zatem, nie odnosząc się nawet ad meritum do wyroków sygn. X K 562/08 i X K 1679/08, zwraca uwagę, że zapadły one - i to w formie łącznej 6 miesięcy pozbawienia wolności - na podstawie kontrowersyjnego przepisu prawnego.

Także kara 49 dni zastępczego pozbawienia wolności w zamian za nieuiszczoną grzywnę, orzeczona w postępowaniu wykonawczym w sprawie II K 294/05, budzi wątpliwości. Dotyczy ona zdarzenia, które być może nie miało miejsca, sprzed 15 lat. Skazany nie jest w stanie zapłacić grzywny, gdyż nie posiada na to środków. W świetle treści wyroku sądowego kara jest drastycznie wysoka i wydaje się być niezasadna. Niezgodne z poczuciem sprawiedliwości i humanitarnymi normami prawnymi jest więzienie obywatela, który jest bankrutem, za długi w stosunku do Skarbu Państwa, których nie jest w stanie uiścić.

Natychmiastowe zwolnienie Pana Rafała Gawrońskiego jest ponadto niezbędne z powodów losowych. W dniu 6 lipca urodził mu się przedwcześnie – w wyniku cesarskiego cięcia – syn Iwo. Zarówno dziecko, jak i 47-letnia matka, bezwzględnie wymagają opieki i pomocy. Tymczasem otrzymaliśmy informacje, że Zakład Karny w Kwidzynie nie tylko nie chce udzielić więźniowi zezwolenia na kilkudniowe opuszczenie Zakładu Karnego w celu sprawowania opieki nad dzieckiem-wcześniakiem i matką dziecka, ale nawet zapowiedział kary z powodu upominania się przez pana Gawrońskiego o jego prawa.

Z uwagi na powyższe okoliczności, uprzejmie wnoszę w imieniu licznych blogerów i komentatorów internetowych o natychmiastowe zwolnienie przez Sąd pana Rafała Gawrońskiego z więzienia.

Załączam dokumenty:

 1. Oświadczenie Pani Ewy .... z dnia 17 maja 2012 roku.
 2. Karta informacyjna leczenia dziecka-wcześniaka w szpitalu na ul. Inflanckiej w Warszawie w okresie od 6 maja do 15 maja 2012 roku.
 3. Zaświadczenie o pobycie dziecka w szpitalu dziecięcym na ul. Nieklańskiej w Warszawie od dnia 16 maja 2012 r.

Nadto uprzejmie wskazuję na następujące teksty internetowe:

//rebeliantka.nowyekran.net/post/56900,wiadomosc-potwierdzona-bloger-gawronski-odsiaduje-6-miesiecy-wiezienia-z-art-212-kk

//rebeliantka.nowyekran.net/post/60990,zwlekaja-z-wypuszczeniem-blogera-gawronskiego-z-wiezienia


//rebeliantka.nowyekran.net/post/62803,szykanuja-w-wiezieniu-rafala-gawronskiego-a-na-wolnosci-jego-rodzine


Z poważaniem
Pełnomocnik Konfederacji

 

-------------------------------------------------------------------------

Wystosowaliśmy też pisma w obronie Rafała Gawrońskiego do innych organów państwa.

 

 

Appendix 28 maja 2012 r.

Na dzisiejszym posiedzeniu penitencjarnym gdańskiego Sądu Okręgowego w Zakładzie Karnym w Kwidzynie zasądzono Gawrońskiemu dalsze odbywanie kary pozbawienia wolności poza zakładem karnym w systemie dozoru elektronicznego. Więcej tutaj:

Zamiast więzienia - areszt domowy. Bloger Gawroński wychodzi jutro z ZK w Kwidzynie

 

---------------------------------

Najważniejsze informacje organizacyjne o Konfederacji (zgłoszenia, warunki przystąpienia, lista Konfederatów, dokumenty założycielskie) są tutaj.

KOMENTARZE

 • Zastanawiające jest
  jak bardzo chcą Gawrońskiego trzymać w więzieniu. Dzisiaj otrzymałam w końcu - po trzech tygodniach monitów - odpowiedź z Zakładu Karnego w Kwidzynie.

  Okazuje się, że nie popierają wniosków Gawrońskiego. Ani jednego z wniosków (ani o przerwę w karze, ani o przedterminowe zwolnienie ani o elektroniczny dozór). Są zdania, że powinien on odbywać karę do końca w Zakładzie Karnym. To jest niebywałe. To jest system oparty na całkiem innych wartościach niż życzyłoby sobie polskie społeczeństwo.
 • @Rebeliantka 23:02:45
  Jak podawalam w poprzednim Pani watku morderczyni Matki Pana Listkiewicza,zaslugiwala na przepustke w celu "poprawienia zdrowia"
  ktora sama sobie "przedluzyla" do lat dwoch popelniajac w tym czasie przestepstwo ale osobie pokrzywdzona przez lokalnych kacykow taki przywilej nie przysluguje. Drazyc nalezy dalej bez wzgledu na decyzje osob tworzacych system totalitarny.. System to ludzie z imienia i nazwiska.
  Matka Madzi z Sosnowca tez jest na wolnosci a zlamala prawo wielokrotnie..
 • @Eclipse 23:25:44
  Tak też robimy, ale to konfrontowanie się z systemem nie szanującym ludzkiej wolności jest w najwyższym stopniu niemiłe
 • @Rebeliantka 23:02:45
  Zdaje się, że chcą go zamordować... Ciekawe, ile czasu powinien statystycznie spędzić w polskim więzieniu obywatel, by mieć 50 procent szansy, że utraci 100 procent zdrowia.... 10 lat, 5... 15....
 • @Rebeliantka 23:33:08- Nie, nie jest mila konfrontacja z totalitaryzmem
  ale nie nalezy sie poddawac.

  Trzeba wyslylac przesladowcom wyrazny sygnal, ze sa pod kontrola spoleczenstwa, ktore ma prawo do tego. Jesli nie bedzie sie robilo nic jest to jakby przyzwolenie na bezczelnie dreczenie i bezkarne bezprawie.
  Ten stan jest od zawsze jak pamiecia siegam tylko zmieniaja sie ofiary ktorych liczba nie maleje a przybywa. Cierpia rowniez rodziny, pozbawione jedynego zywiciela i opiekuna jak w przypadku Pana Rafala Gawronskiego. Podawac trzeba zawsze nazwiska
  przesladowcow do publicznej wiadomosci, bo wreszcie zyja wsrod sasiadow, swoich przyjaciol i nieprzyjaciol, niech wszyscy wiedza z kim maja do czynienia i omijaja ich z daleka. Niech nie podaja reki
  Niech sie obawiaja ludzkiego wzroku bo mam watpliwosci czy maja POczucie wstydu czy zazenowania.
  Wiem, ze robicie co mozecie i szczere uznanie za walke z patologia, jawna niesprawiedliwoscia ktora niszczy wszystko co ludzkie..

  Zlo dobra nie zawladnie i zwyciezy bo zawsze jest na odwrot..

  Zaluje mocno, ze nie moge byc z Wami w kraju, czuje ze powinnam byc, bo dobrze wiesz, ze znam ta bande dlugo i tez doznalam tego co najgorsze, ze trudno uwierzyc, ze ludzie POtrafia byc wyzuci ze wszytkich cech przyzwoitosci.
  Prostacy, prymitywy zadaja cierpienia innym kiedy maja troche wladzy, bo sprawia to im satysfakcje. Kiedy POnizaja innych czuja sie dowartosciowani i tym zaspokajaja swoja malosc i kompleksy kosztem cierpiacych ofiar.
 • przeklęci tuskofaszyści, a może to SSowieci...
  trzeba chyba pójść w ślady Natanka i rzucać klątwy :(((
 • @Leon. 03:07:47
  Jeden cel już osiągnięto - pewnego rodzaju wykluczenie społeczne zapewne ma już miejsce. Niemożność korzystania z owoców swojej pracy, bankructwo, skazanie na ustawiczne potyczki w sądach- to nie jest normalne życie.
 • @Eclipse 05:13:07
  Napiszę jeszcze jeden tekst na ten temat.
 • @sosenkowski 07:01:11
  To jednak niebezpieczna droga ;)
 • Diabelskie igraszki z obywatelem
  http://www.youtube.com/watch?v=kB9920HS_wQ&feature=player_embedded
 • Rozmowa telefoniczna z 18 maja
  http://www.youtube.com/watch?v=A0NGgGKxf0Q&feature=player_embedded
 • oprawcy potwierdzają tylko
  swój satanizm, który starał się zdemaskować Gawroński.

  z kolei - oby nic złego nie spotkało Krajskiego:
  http://krajskiomasonerii.nowyekran.pl/post/62989,rzeczpospolita-iluminaci-wsi
 • @Rebeliantka 08:10:40
  Kiedy T K i Sądy zamykają oczy na kłamstwa wybieranych prezydentów, to nie tylko Państwo jest zagrożone i jego obywatele, ale zagrożeni są sami Sędziowie nieodwracalnymi skutkami oszustwa w czasoprzestrzeni?
 • @goodness 11:25:33
  Na pewno. Słuszne spostrzeżenie.
 • Najnowsze info
  http://rebeliantka.nowyekran.pl/post/63387,apel-do-sadu-okregowego-w-gdansku-prosimy-wypuscie-w-poniedzialek-gawronskiego
 • Ten wywiad warto obejrzeć!
  http://www.youtube.com/watch?v=gxOTk-7dnbc
 • @Rebeliantka 23:02:45 setki tysięcy znikających ludzi ...//To jest niebywałe.//
  //To jest niebywałe. To jest system oparty na całkiem innych wartościach niż życzyłoby sobie polskie społeczeństwo.//

  Skoro po 89 roku , zniknęli natychmiast za "gruba kreską" wszyscy UB-cy, kolaboranci , niskiego czy wysokiego szczebla , a nawet więzieni komunistyczni siepacze , sędziowie , prawnicy i profesorowie rozmyli się w promieniach przemiany.... Tak zaprawdę //To jest niebywałe//, że dzisiaj takie sprawy z 212 , w ogóle mogą się dziać.
 • @jax 23:33:11
  Tak, właściwie należałoby użyć sformułowania, że takie sprawy jak Gawrońskiego są "bywałe", że to standard, że to norma.

  Może tylko odbierałoby to motywację do walki o pojedynczych Gawrońskich, bo skoro system jest w całości zdegenerowany, to jest pokusa, by zajmować się systemem, a nie konkretnymi skrzywdzonymi ludźmi i konkretnymi funkcjonariuszami, którzy krzywdzą.
 • @Rebeliantka
  Czy celowy byłby teraz wywiad z Rafałem? Może TAKŻE dla TV NE? Odezwał się już do kogoś, do Ciebie? Czy będzie pisał na NE w swoim blogu?
 • @Marek Kajdas 12:54:46
  Na razie zajmuje się rodziną i odpoczywa po ciężkich przeżyciach psychicznych. Dajmy mu trochę czasu.
 • @Rebeliantka
  A sprawa Krzysztofa Troki nie jest teraz godna naszego, Twojego też zainteresowania?

  http://cirilla.nowyekran.pl/post/64064,gmina-kontra-obywatel
  http://tvg9.nowyekran.pl/post/63957,solidarni-z-videoblogerem-krzysztofem-troka

  http://youtu.be/wJ71uzXky3M

  http://youtu.be/bw5XSGKvmHg

  Sprawa już na oko jest dęta i można rzec "typowa" dla III RP. Obywatel kontra zły system i wygrać tego nie może sam, a już na pewno nie w Trójmieście... trzeba sądu spoza regionu i sprawiedliwego, tak to taki żart.

  Wsparcie PiS okazuje się... obciążeniem, a nie pomocą. Dopiero czynnik OBYWATELSKI może realnie pomóc, taki nacisk dla władzy będzie bardziej niewygodny.
 • U Gawrońskiego dzieją się dziwne rzeczy
  http://rafzen.wordpress.com/2012/06/06/nocny-najazd-policji-u-gawronskiego/

  Informacja pochodzi z jego prywatnego bloga.
 • Rozmowa z Gawrońskim po dzisiejszej nocnej wizycie policji
  http://www.youtube.com/watch?v=fjkm-y2ohKM&feature=youtu.be

  Zbudzili dziecko o północy, aby dokonywać "oględzin" z powodu anonimu.
 • @Rebeliantka 23:16:28
  http://poloniae.nowyekran.pl/post/64724,ukradli-zabytki-teraz-kradna-dzieci

  On albo ktoś zaufany z Jego konta zaczął blogować na NE także, w sumie z tym właśnie wywiadem także, ale też komentuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY