Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Sąd Okręgowy w Gliwicach postanowił uwięzić Konfederatę Analityka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Byłam wczoraj w Sądzie Okręgowym w Gliwicach, gdzie rozpatrywane było zażalenie blogera Analityka na postanowienie Sądu w Zabrzu o nieodroczeniu kary pozbawienia wolności. Zażalenie zostało w skandalicznych okolicznościach odrzucone.Byłam wczoraj w Sądzie Okręgowym w Gliwicach, gdzie rozpatrywane było zażalenie Andrzeja Dziąby – blogera Analityka na postanowienie Sądu Rejonowego w Zabrzu o nieodroczeniu kary pozbawienia wolności mimo poważnych chorób wnioskodawcy. Zażalenie zostało w skandalicznych okolicznościach odrzucone.

Bloger Andrzej Dziąba, przedsiębiorca,  jest od wielu lat zadręczany dziwnymi procesami karnymi, które jak napisał na swoim blogu „usiłowały go zniszczyć zawodowo, publicznie, a na końcu prywatnie”.

W jednym z takich procesów sygn. VII K 1327/04 Sąd Rejonowy w Zabrzu skazał go w  październiku 2007 r. na 10 miesięcy bezwzględnego więzienia za – jak pisze A. Dziąba - legalne wzięcie zaliczki od klientki w kwocie 200 zł, co Sąd zinterpretował jako „doprowadzenie pokrzywdzonej J. K. do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w kwocie 200 zł”. Wyrok został  zmieniony przez Sąd Rejonowy w Gliwicach w kwietniu 2008 r. sygn. VI Ka 76/08 i ograniczony do 6 miesięcy pozbawienia wolności. „Czyn” miał mieć miejsce około 10 lat temu.

Analityk wnosił o odroczenie wykonania kary z powodu poważnych chorób. Jego dokumentacja medyczna nie została zbadana i Sąd Rejonowy w Zabrzu w marcu br odrzucił jego wniosek w skandalicznych okolicznościach, uniemożliwiając nawet obecność mężów zaufania pana Andrzeja Dziąby na posiedzeniu.

Decyzja ta została podtrzymana przez Sąd Okręgowy w Gliwicach w dniu wczorajszym, ponownie w bulwersujących okolicznościach, gdyż sędzia Andrzej Janczyszyn także bezprawnie utajnił posiedzenie.

Podczas wczorajszej rozmowy z wiceprezesem Sądu Okręgowego w Gliwicach ds. karnych SSA Piotrem Pospiechem dowiedziałam się, że Sąd zbada sprawę w trybie administracyjnym, ale wyrok i postanowienie Sądu są prawomocne, a zdaniem sędziego – jak zrozumiałam - nie ma nic niestosownego w wysyłaniu chorego człowieka do więzienia na pół roku z powodu kwoty 200 zł.

Konfederacja winna podjąć stanowcze działania pomocowe na rzecz Andrzeja Dziąby.

Rebeliantka

 

KOMENTARZE

 • Pół roku ..za 200zł ?
  Przecież, patrząc na samą kwotę taki czyn (o ile jest dobrze zakwalifikowany) jest bliższy wykroczeniu. Tu jakaś grzywna byłaby adekwatna nic ponadto.
  Sędziowie żyją w oderwaniu od społeczeństwa chyba?
 • @a1a 10:46:23
  To właśnie powiedziałam wczoraj panu prezesowi. Że opinia publiczna sprzeciwia się takim wyrokom.

  Odrębną kwestią jest, że z tego co jest mi wiadomo, zaliczka była wydana zgodnie z umową zawartą z "zaliczkującą", a ona potem po prostu rozmyśliła się co do skorzystania z usługi.
 • @a1a 10:46:23
  Zależy, komu podpadł.
 • @Humpty Dumpty 11:07:56
  Właśnie. Prawdopodobnie wpływowemu prawnikowi, który ograbił wcześniej pokrzywdzoną na koło 4 tysiące zł. Więc, jak była pokrzywdzona, to trzeba było kogoś wsadzić, aby zamknęła tzw. buźkę. I padło na pana Andrzeja, w myśl zasady, że najlepiej wsadzić niewinnego, bo większość nie uwierzy, że za nic się wsadza ludzi do pudła.
 • I takie absurdy za pieniądze podatnika.
  Anarchia władzy.

  Bardziej niż Niemcy, Zydzi i Rosjanie szkodzą nam rodzime buraki.
  Zdrajca dla tych idiotów to zbyt wielkie słowo.
 • @Rebeliantka
  Powinniśmy poprosić o wsparcie Nowy Ekran, w tym oczywiście całą społeczność NE. Wiem że teraz euro wszystkim w głowie, uwięziono 150 Polaków, zapewne aresztują kolejnych kibiców, były areszty w poprzednich dniach. To wygląda źle, zapewne wielu jest absolutnie niewinnych. Wielu będzie werbowanych na kapusiów, agentów za cenę wolności, czystej kartoteki.

  Sama widzisz że konieczny jest wielki ruch blogerów (połączyć społeczności różnych blogosfer, użytkowników różnych portali i rozproszonych w sieci) żeby solidarnie się bronić przed reżimem PO, jego wymiarem niesprawiedliwości, prawnego TERRORU.

  Może trzeba mocnego adwokata i zrzuty na niego?

  Na pewno nie można milczeć, kampania medialna konieczna, gdyby o tym napisała prasa mainstreamowa, może tabloid? Mamy dojście zdaje się do FAKTU jakieś za pośrednictwem NE. Artykuły w mediach pisowskich nie pomogą tak bardzo, a mogą nawet zaszkodzić.

  Powstaje pytanie za co się system, czy ktoś nim posługujący... mści na tym blogerze. Takie nękanie nie może być przypadkiem. Nie sądzę żeby chodziło np o czynną obronę blogera Rafała Gawrońskiego... teraz sam potrzebuje pomocy.

  To są przykłady na to że nie można samodzielnie walczyć z systemem, bo nas po kolei zniszczą. Jednego po drugim. Trzeba się zorganizować, gdyby przed takimi rozprawami przed sądem demonstrowały tysiące obywateli, to sędziowie nie byliby tacy twardzi.

  http://nowapolska.nowyekran.pl/post/56308,podziekowania-dla-rebeliantki#comment_413639

  http://nowapolska.nowyekran.pl/post/61101,uwolnic-rafala-gawronskiego#comment_464967

  Zemsta prokuratora, układ cały przeciw blogerowi z ZEMSTY??? Gdybyśmy wiedzieli kto i za co się mści... bardzo to przypomina sprawę blogera Rafała Gawrońskiego.
 • @Marek Kajdas 11:28:45
  Marku, nie gadaj tyle, tylko organizuj te tysiączne manifestacje pod sądami.
 • @circ 11:25:07
  To jest absurd przemieszany z celowym działaniem.
 • Przestępstwa ścigane z oskarżenia prywatnego
  Art. 101 par. 2 k.k. stanowi: Karalność przestępstwa ściganego z oskarżenia prywatnego ustaje z upływem roku od czasu, gdy pokrzywdzony dowiedział się o osobie sprawcy przestępstwa, nie później jednak niż z upływem 3 lat od czasu jego popełnienia.
 • Sędzia ANDRZEJ JANCZYSZYN umieścić na liście hanby..
  Celowo napisałam to nazwisko dużymi literami ... Ten sędzia powinien znaleźć sie na liście hanby i przestać orzekać, bo to jest niszczyciel. To jest chory człowiek, niebezpieczny szczególnie jako sędzia..Orwell bis..
  Ze zdumieniem przeczytałam o co jest oskarżony mój rodak.

  Za 200 złotych kara więzienia ? Jak bardzo sie wzbogacił mój rodak a jak bardzo zbiedniala ta osoba, która te mała kwotę wręczyła?
  A gdzie są wyroki za miliony zdefraudowane przez różnej maści
  oszustów ?
  Trzeba koniecznie upublicznic taka naganna działalność ignoranta z prawniczego środowiska. Niech to nie ujdzie bezkarnie ze względu na kolejne ofiary tego ignoranta. Bezkarność deprawuje , dziś Pan Andrzej a inni nie znają dnia ani godziny.Tak niszczyli Polaków wrodzy okupanci..
 • @Rebeliantka 11:32:12
  „Czyn” miał mieć miejsce około 10 lat temu."

  Jak to, dlaczego czyn nie jest przedawniony?
 • @Mirosław Kraszewski 13:31:42
  Sędzia Janczyszyn zostaje umieszczony na czerwonej liście hańby pracowników publicznych.
 • @Rebeliantka 10:53:21
  a dlaczego zaliczka nie została oddana ?

  Pytanie, sam dałem zaliczkę, której mi nie oddano, właśnie 200zł, tylko nie ma jak donieść do władz, bo była wykonana przelewem i tożsamość odbiorcy chroni prawo bankowe.
 • @interesariusz z PL 14:32:02
  Z tego, co wiem na ten temat, zaliczka została przeznaczona na koszty wykonania usługi zgodnie ze zleceniem. Zlecająca się później rozmyśliła co do wykonania usługi. Wykonawca chciał oddać zaliczkę, mimo że jej zwrot się nie należał, ale nie zdążył, bo wszczęto przeciwko niemu śledztwo.

  A Pan chciałby, aby za rozliczenia cywilne pomiędzy kontrahentami wsadzać ludzi do więzienia? Paranoja.
 • @Mirosław Kraszewski 13:26:16
  Organa ścigania uznały - nie wiedzieć dlaczego - że mają się wtrącać do rozliczeń cywilnych miedzy zleceniodawcą i usługodawcą i wszczęły śledztwo o oszustwo oraz uznały, że niekorzystnie rozporządzono mieniem zleceniodawczyni w kwocie złotych 200.
 • @Mirosław Kraszewski 13:31:42
  Bo w związku z "czynem" śledztwo wszczęto znacznie wcześniej.
 • @Rebeliantka 14:53:38
  Dlaczego przypisujesz mi takie niecne poglądy,

  wsadzanie do więźnia za długi w ogóle nie powinno mieć miejsca,
  a nie tylko za takie małe kwoty,

  Nie bardzo rozumiem, dlaczego nie mógł oddać w czasie śledztwa,
  i/albo wytoczyć jej proces o zapłatę za wykonaną część usługi,

  jak rozumiem, niecne prawo bankowe Cię nie wzrusza,
  to do czasu, aż sobie przy przelewie pomylisz nr konta.
 • @interesariusz z PL 15:03:46
  Nie wiem, czy oddał te 200 zł w czasie śledztwa, czy potem. Nie wiem, czy miał czas się sądzić o tak małą kwotę.

  Nie zadawajmy 100 pytań nie na temat. Wydanie wyroku o karze pozbawienia wolności na pół roku za 200 zł zaliczki i to w realiach tej sprawy to jest główny problem, a nie Twój problem. Idąc tropem Twojego rozumowania mogłabym zapytać, dlaczego dałeś zaliczkę 200 zł, nie znając tożsamości odbiorcy? Nie zbaczaj z tematu.
 • @Rebeliantka 15:01:50 trudno zrozumieć absurdy prawniczej mafii
  Nie może być tak, ze śmieszna kwota w wysokości 200 zł POrusza cała machinę sądowa, jakiś sędzia o nazwisku JANCZYSZYN utajnia POstepowanie by uczynić kogoś przestępca i na dodatek wsadzić do więzienia na .... Ile 10 miesięcy ?

  Ludzie .... TO JEST CHORE!!!!!!

  ostatnio słyszałam, ze POdniesiono kwote skradzionej wartosci do 1000 zł, by stanowiło to przedmiot dochodzenia przez POlicje, szkoda POczyniona na mniejsza kwote trzeba sobie odpuscic.

  No więc jak to sie ma do drakonskiej kary nalozonej przez sad w POlsce
  Za 200 zł...

  To są CHORZY LUDZIE trzeba to POwtarzac aż do skutku.....

  Panie sędzio JANCZYSZYN kiedy robil pan okresowe badanie medyczne?
 • Paranoja....
  Pisze Pani:

  "Z tego, co wiem na ten temat, zaliczka została przeznaczona na koszty wykonania usługi zgodnie ze zleceniem. Zlecająca się później rozmyśliła co do wykonania usługi. Wykonawca chciał oddać zaliczkę, mimo że jej zwrot się nie należał, ale nie zdążył, bo wszczęto przeciwko niemu śledztwo.

  Rebeliantka13.06.2012 14:53:38"

  Nie wiem czy dobrze zrozumiałem - to ten fakt miał miejsce 10 lat temu?

  To tyle lat trwała rozprawa o 200 zł?

  Zaliczek się nie oddaje, jeśli zleceniodawca się rozmyśla. Inaczej jest w przypadku zadatku - to chyba wiemy.

  A już skazanie kogoś na więzienie za 200 zł - to nie paranoja - to przestępstwo. Niezależnie czy skazany jest chory czy zdrowy.

  A już brak zapoznania się z opinią lekarzy - to nie wiem jak nazwać.

  No i utajnienie sprawy?

  Pomijam ile państwo polskie będzie kosztował pobyt tego Pana w więzieniu.

  Takiego matrixu to nawet komuna nam nie sprawiła.

  Ilość tego typu wyroków skazujących rośnie nam w ten niby wolnej i demokratycznej Polsce.

  Dziękuję Pani, że postarała się poświęcić czas, być w sądzie, interweniować i jeszcze o tym napisać.

  Chyba powinno powstać PPP - Podziemne Państwo Polskie.
 • @Maciej Ka 15:48:12. Niezawisłość to POjecie nieznane w tej grupie zawodowej
  I mam na to dowody jak ta grupa POjmuje niezawisłość..
  To jest slowo wytrych, za którym kryje sie ignorancja,bezprawie, kumoterstwo, fałszywie POjeta solidarność zawodowa - nie szkodzimy swoim .. Znam ich - do cywilizacji daleko ...powtarzam bezkarność deprawuje, więc POczynaja według swego " widzimisie".

  Niedługo bedą zamykać ludzi jak bedzie im sie zdawać, ze POpatrzli na nich nie tak jak POwinni z uwielbieniem i strachem... Jak za okupacji.
 • @Akwedukt 15:52:42
  Dziękuję za trafne podsumowanie.

  Mogę tylko dodać, że czyn przyjęcia zaliczki miał miejsce w sierpniu 2002 roku, wyrok w pierwszej instancji został wydany przez asesor Agnieszkę Sierocińską z Zabrza w październiku 2007 r. (10 miesięcy pozbawienia wolności) i zmieniony na 6 miesięcy więzienia przez Sąd Okręgowy w Gliwicach w kwietniu 2008 r. w składzie: SSO Arkadiusz Łata, SO Krzysztof Ficek (sprawozdawca) i SR delegowana Grażyna Tokarczyk.
 • @kanton 13:53:01
  Na tej liście musi być większa liczba sędziów: tych, którzy wydawali wyrok - asesor Agnieszka Sierocińska z Zabrza, SSO Arkadiusz Łata, SO Krzysztof Ficek (sprawozdawca) i SR delegowana Grażyna Tokarczyk, a w postępowaniu karnym wykonawczym - oprócz sędziego Andrzeja Janczyszyna z Gliwic, sędzia z Sądu Rejonowego w Zabrzu Marek Kaszub.
 • @Maciej Ka 15:48:12
  Tak.
 • @Eclipse 13:29:54
  Ostre słowa, ale wydają się być zasadne.
 • @Rebeliantka 16:19:28. Ja już nie mam złudzeń..
  Jak sam Pani podaje, jest to grupa osób, które POwinny sie znać na prawie i bezwzględnie je przestrzegac.
  Żadna z tych osób nie POwiedziala NIE !!!!! STOP !!!? To kim są ci ludzie?

  Jak wiesz rebeliantko mam doświadczenia z skorumpowanymi osobnikami z tego towarzystwa i działo sie w dłuższym czasie.masz dokument, który Ci poslalam..o czym ta decyzja świadczy?
  Byłam przekonana, ze przypadek nasz jest odosobniony ... Ale widzę po makabrycznych przejściach poszkodowanych moich rodaków, ze to jest reguła i sposób na wyniszczenie wszystko co polskie razem z ludźmi.

  Zawsze dziwilam sie,ze tyle utytulownych przedstawicieli ze swiata nauki rożnych dziedzin cicho siedzą, nie przeszkadza im robić kariery w Polsce, która bezprawiem stoi,przeciez na świecie wiedza o stanie w jakim znajduje sie Polska. Otworzyły mi sie bardziej oczy kiedy zaczęło sie śledztwo w sprawie tragedii smolenskiej.
  Nie wolno było polskim naukowcom zaangażować sie do badań przyczyn katastrofy, nie było przyzwolenia. Nie było nikogo, kto by jawnie rozpoczął dyskusje jak równy z równym z prof Binienda..
  Tak jest i w tym środowisku.. Przykryja wszystko nawet najbardziej durne postanowienie, decyzje na zasadzie fałszywie POjetej solidarnosci zawodowej. Zmowa milczenia. Nie szanują swoich nazwisk, kiedy POdpisuja durne decyzje, na zasadzie, ze są bezkarni im to nie szkodzi, a i tak wszystko w przepastnych archiwach POkryje kurz. Tak myśli tylko niewolnik.
 • @Eclipse 16:59:38. Zlustrowac wszystkich bez wyjatku.. Najwyzszy czas
  To jest podstawa.. Nie można budować domu na zgnilym fundamentem..

  Możemy sobie pisać, miotac sie, skarżyć, szukać pomocy w innym budynku ze sprochniala POdwalina.. To wszystko na nic..

  Zaorac, wyrwać chwasty i budować na nowo..
 • @Eclipse 17:07:29
  Powinno być : na zgnilym fundamencie ... Mam Ipada i sam nieraz mi wskakuja słowa, czy litery, które system sobie uważa, ze tak powinno być..
 • "Podziękwania"
  Bardzo dziękuję Rebeliantce za zamieszczenie wpisu , a wszystkim blogerom i komentatorom za udzielone poparcie.
 • @Rebeliantka 11:23:40
  Gratuluję źródeł informacji. Tak w istocie było. Nie pamiętam już nazwiska tego adwokata, który nawet chciał się żenić z "pokrzywdzoną" J.K. Informacje są w aktach sądowych. Będę musiał do nich jednak zajrzeć nie tylko z inicjatywą o wznowienie postepowania.
 • @Marek Kajdas 11:28:45
  Dziękuję za zaangażowanie. Dzisiaj napisałem kolejny wniosek o zawieszenie lub odroczenie wykonania kary, wznowienie postępowania oraz przypomniałem Sądowi Rejonowemu w Zabrzu o skierowanym wcześniej wniosku do Prezydenta RP o ułaskawienie. Do obowiązku sądu należy zaopiniowanie takiego wniosku. Do Rzecznika Praw Obywatelskich ponowiłem wniosek o kasację oraz poprosiłem o zainteresowanie w związku z nadużyciami w trakcie rozpatrywania wniosku o odroczenie wykonania kary. Jestem w stałym kontakcie z Rebeliantką.
 • @Eclipse 13:29:54
  Dziękuję.
 • @Rebeliantka 16:13:12
  Jak to dobrze, że w Polsce są ludzie tacy jak Pani.
  Mało komu dzisiaj chce się widzieć świat poza własnym nosem, bezmyślnie licząc na to, że świat to jakoś "załatwi".

  Opublicznianie nazwisk takich ludzi ( z wymiaru sprawiedliwości) jest naszym obowiązkiem.
  I Pani to robi.

  Nie lubię wazeliny :-( Ale tak chcę napisać.

  Wielkie dzięki.
 • @kanton 13:53:01
  Dziękuję.
 • @Eclipse 17:07:29
  Trzeba zacząć od nowa. Oni wszyscy muszą odejść.
 • Wprost wierzyć się nie chce w takie bandyckie, czysto bolszewickie działania wymiaru niesprawiedliwości w PRL-bis!
  ~~~
  Niedługo ci zbolszewizowni bandyci z wymiaru bandyckich wyroków za nic — zaczną ludzi zamykać nawet i za krzywe spojrzenie...

  *
 • korupcja
  wystarczy mieć kase i można być bezkarnym.
  Mój eks rozporządził naszym majątkiem i popełnił kilka kolejnych przestępstw i nie spotkało go nic .
  Dlatego proponuję o napisanie do ministra sprawiedliwości i prokuratora krajowego z zapytaniem. DLACZEGO ON MA TAKIE PRZYWILEJE ,PODOBNIE PROKURATOR , SĘDZIOWIE I BIEGLI ????
  Służę pomocą.
  Kontakt 600273934
 • @Analityk 17:59:34. Jak ktoś sam nie przeżyje dranstwa serwowanego przez bezmiar niesprawiedliwości
  To jest mu trudno pojąć, zrozumieć co musi przechodzić ofiara ignorantow i niszczycieli wszystkiego co polskie.
  Ja wiem jak niszczą nawet wiarę w poszkodowanym człowieku. Tak POstepuja tylko zniewolone umysły, ktore nie wiedza co to jest wolność i tak samo traktują innych..Cóż można myśleć o człowieku, który łamie prawo na codzień krzywdzac innych.. Ze jest odporny na cywilizacje..


  Witam w clubie..
 • @Analityk
  "Trzeba zacząć od nowa. Oni wszyscy muszą odejść."
  =================

  To już wiemy, nawet ja wyleczyłem się z PiS. Tylko JAK to zrobić? Tak jak Rosjanie próbują? Bloger Nawalny? Dacie wiarę? Wydawał rozkazy z aresztu jeszcze, nie odebrali mu komórki z siecią. Co to ma być?

  Musimy się wszyscy zjednoczyć, być może nawet z takimi jak JKM co mi się bardzo nie podoba, ale taktyka... Nie przełamie układu jedno środowisko, nie daje rady PiS... może też dlatego że im układ pasuje w myśl... gonić króliczka, ale nigdy go nie łapać naprawdę.
 • @ALL jak w innym kraju postrzegają niezawisłość sędziowie.
  Myśle, ze monitoruja ten blog więc lekcja prosto z życia o niezawislosci .

  Pisałam już o tym na innym blogu ale przypomnę niech sie uczą .

  W stanie Floryda jest prowadzone postępowanie przeciwko zabójcy młodego czarnego chłopaka. Zabójca jest watchman, wolontariusz .
  Niepotrzebna smierć, bo chłopak odwiedzał swego ojca w kompleksie apartamentów i sama obecność chłopaka wzbudziła podejrzliwosc w wolontariuszu. To tyle słów wprowadzenia..
  Sędzia,która była wyznaczona do prowadzenia sprawy pod wpływem doniesień prasowych wycofala sie z orzekania.
  Główny zarzut to:

  Jej mąż adwokat pracuje w firmie adwokackiej której to właściciel był proszony o obronę przez zabójce .Mysle, ze chyba z powodów finansowych obrona nie wchodziła w grę, bo oskarżony prosił o pro bono
  bo oficjalnie nie podano przyczyny odmowy.
  Zostały wysuwane opinie, ze mąż pani sędzi mógłby w rozmowach z
  żona o odmowie obrony wpłynąć na ewentualne uprzedzenia co do oskarżonego, bo być może był swiadomy argumentów, ktore padły by
  obrony sie nie podjąć.
  Pani sędzia sie wycofala z prowadzenia postępowania, bo nie chciala by
  cień podejrzenia padł na jej reputację, o która oczywiście dba i szanuje .
  Studia prawnicze drogo kosztują w USA i długo sie spłaca zaciągnięta pożyczkę. Pani sędzia jest wybierana w wyborach powszechnych i musi wzbudzać zaufanie.
  Pytanie czy tak samo traktuje sie pojęcie niezawislosci w Polsce?
  Ja pierwsza mówię NIE i mam dowody..
  A więc daleka droga do mentalnej ewolucji w tym środowisku.
  Gdzie indziej mogą to dlaczego nie w Polsce ? Co stoi na przeszkodzie niech sobie sami odpowiedzą.ONI SAMI..
 • @Akwedukt 17:56:23
  Dziękuję za miłe słowa.

  Ale to trudne zajęcie i obciążające emocjonalnie.

  Ja mam bardzo głęboko zinternalizowane pragnienie, aby polskie sądownictwo było złożone z mądrych i nieskazitelnie uczciwych sędziów. Gdy spotykam się z wyrokami - niestety bardzo licznymi - wskazującymi na to, że tak nie jest, przeszywa mi serduszko prawdziwy miecz boleści.
 • Wszyscy won!
  Zaczynamy od zera.
 • ,a oto dowod jak w POlsce POjmuja niezawislosc
  Zeby nie bylo mowione, ze rzucam slowa na wiatr i POdwazam zaufanie do POlskich sadow to :

  zacytuje uzasadnienie SADU APELACYJNEGO w Katowicach sygn akt IACo 11/03 do postanowienia z dnia 29 maja 2003.
  to jest dzielo trzech niezawislych sedziow z POLski..

  przewodniczacy SSA EDWARD PRZESLANSKI
  sedziowie : IWONA WILK
  SO del : TOMASZ PIDZIK

  i oto tresc uzasadnienia:

  Powod w pozwie skierowanym do Sadu Okregowego w Bielsku-Bialej
  domagal sie wylaczenia wszystkich sedziow Sadu Okregowego w Bielsku-Bialej podajac, iz POZWANYM w sprawie jest PREZES SADU OKREGOWEGO W Bielsku-Bialej a poprzez wylaczenie chce UNIKNAC STRONNICZEGO OSADZENIA sprawy przez SEDZIEGO, KTORY PODLEGA SLUZBOWO BEZPOSREDNIO TAMTEJSZEMU PREZESOWI.

  tyle wprowadzenie i czytajcie dalej :

  Z zalaczonych do akt sprawy oswiadczen WSZYSTKICH SEDZIOW Sadu Okregowego w Bielsku-Bialej wynika, iz NIE ZACHODZA przeslanki z art 48 K.P.C do wylaczenia ponadto sedziowie oswiadczyli ze NIE ZNAJA OSOBISCIE ZADNEJ ZE STRON.


  Wiec sklad POLskich sedziow jak wyzej ODDALIL wniosek powoda
  i wznowienie postepowania tak samo jak i pierwotna sprawe cywilna o odszkodowanie prowadzono bylo w SADZIE STRONY POZWANEJ PREZESA SADU OKREGOWEGO w Bielsku-Bialej i dwa razy powod przegral, bo POZWANY prezes mial swego czlowieka do orzekania sedziow, ktorzy podlegali mu bezposrednio sluzbowo..

  Nie omieszkam podac nazwisk sedziow, ktore sprzeniewierzyly sie niezawislosci sedziowskiej;

  1. Sedzia SO AGNIESZKA KALUZA
  2. sedzia SO MARTA GARAPICH
  pomagajac swemu szefowi i kolesiowi.

  Kto uwierzy, ze sedziowie nie znaja swego szefa, ktoremu bezposrednio sluzbowo podlegaja i maja kontakty kolezenskie.. maja ludzi za kompletnych glupkow a i prawo tez gdzies.

  Natomiast nazwisko sedziego Edwarda Przeslanskiego widzialam w spisie sedziow stronniczych pod nr 22 na pikiecie pod Sadem Najwyzszym ... Wiec potwierdzam, ze nazwisko sedziego Przeslanskiego znalazlo sie nie bez podstaw.Przylaczam sie do protestu..

  Gdyby taka sytuacja zdarzyla sie w Stanach to cale towarzystwo w/w byloby zmiecione w pyl.. A w POlsce to jest rutyna..tylko ze ludzie sie nie godza.

  Cale to towarzystwo bralo udzial w ukryciu szkod, ktore zostaly wyrzadzone przez
  sedzie Helene Kubaty - obecnie sedzia w SA w Katowicach
  notariusza Marie Kamusinska z Oswiecimia
  komornika Malgorzate Zielinska
  notariusza Janine Baran z Oswiecimia
  ktorzy to prowadzili postepowanie przeciwko powodowi bez jego wiedzy, bez reprezentacji prawnej i bez ustanowienia kuratora dla ochrony praw osoby nieobecnej, pozbywajac go wielokrotnie niezbywalnego prawa do odwolania. Oszustom chodzilo o wyprowadzenie olbrzymich kwot z jego nieruchomosci, czego dopieli.
  wykorzystano czas, kedy powod przebywal za granica.
  To takie osoby sa oslaniane w Polsce a uczciwy czlowiek okradany i oszukiwany wyposazony przez oszustow w falszywe dokumenty nieobalone do dnia dzisiejszego dzieki takim ludziom jak wyzej wymienieni..
  A trzeba jeszcze po stronie strat dopisac wieloletnie uzeranie sie, nerwy
  jak tez trudno sie pogodzic z kolejnym oszustwem, okradziony przez grupe przestepcow musi poniesc dodatkowe koszty sadowe, by sprawa ruszyla ta z gory przesadzona na niekorzysc powoda, ktory dochodzil swoich praw.
  Zeby nie byc goloslownym - to trzeba dodac jeszcze role prokuratury, ktora ukreciala sprawe karna przeciwko notariuszowi sygn akt DSN/18/93.. Pan prokurator WOJCIECH MILOSZEWSKI - wtedy byl naczelnikiem wydzialu przygotowawczego w Prokuraturze Wojewodzkiej w Bielsku-Bialej uparcie twierdzi dwukrotnie, ze takiej sprawy nie bylo .. mamy dowody, ze zostala ukrecona..

  No i co wiadc roznice miedzy POstawa POlskich sedziow a amerykanskiej pani sedzi?
 • WARTOŚĆ UŁASKAWIENIA JEST BEZCENNA
  Czas wystąpić o działanie „Prawem Łaski” do Prezydenta Wszystkich Polaków.
 • @Marek Kajdas 18:37:15
  Kończę tekst dla Rebeliantki. Potem szerzej odpiszę. Pozdrawiam.
 • @Rebeliantka 15:24:40
  Dlaczego udajesz, że nie rozumiesz ?

  Czy dlatego, że nie należę do konfederatów ???

  Moje oburzenie budzi wyrok, nie mniejsze, niż pozostałych tu się wypowiadających.

  Nie raz dałem wyraz temu, że uważam polski wymiar sprawiedliwości za zbrojną grupę przestępczą, a więc za samą przynależność do niej powinien się należeć wyrok.

  Ale nie zmiena to faktu, że jesteś typową oportunistką, krytykując mnie za to, że wyciągam pokrewne sprawy.

  A więc dałem zaliczkę sprzedawcy, który zamiast swojego konta podał nr. konta syna.

  I prawo bankowe chroni niesłuszne wzbogacenie się tegoż syna.

  i tyle.
 • @interesariusz z PL 20:38:31
  Ty chyba nie rozumiesz słowa oportunizm. Przeczytaj jeszcze raz, co wcześniej napisałeś i bądź łaskaw przyznać, że moje oburzenie z powodu Twojego zachowania było zasadne.

  Tym niemniej, to dobrze, że obecnie przyznajesz, że wyrok wydany wobec Analityka był niedopuszczalny.

  Nie rozumiem o co chodzi z tym sprzedawcą, jeśli masz pokwitowanie, że wpłacałeś pieniądze na określony cel i określonemu podmiotowi, to możesz od tego podmiotu żądać zwrotu.
 • @Rebeliantka 21:01:14
  "a zdaniem sędziego – jak zrozumiałam - nie ma nic niestosownego w wysyłaniu chorego człowieka do więzienia na pół roku z powodu kwoty 200 zł."

  a jeżeli chory odpowiada za wprowadzenie stanu wojennego na przykład...?
  to pytanie retoryczne poniekąd tu...
 • @Rebeliantka 21:01:14
  nie mogę żądać, bo nie znam jego danych personalnych. A jak nie zażądałe zwrotu, to nie mogę go winić. Żądałem zwrotu od ojca, ale on się śmieje w twarz, ponieważ żadnej kasy ode mnie nie wziął.

  Oportunizm to jest korzystanie z nadarzających się okazji, nawet wtedy, gdy jest to sprzeczne z powszechnymi lub własnymi zasadami, a więc także wtedy, gdy jest to zgodne z zasadami. Po prostu chwytanie okazji bez oglądania się na zasady.

  Ja nie mam Tobie za złe, że zajmujesz się tym wołającym o pomstę przypadkiem.

  Ja zarzucam tobie, że nie zajmujesz się sprawami, które nie mają w sobie takiego emocjonalnego potencjału, jak ta.
 • @Avern 21:08:25
  Zgodnie z polskim prawem:

  Art. 151 kkw
  § 1. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności na okres do roku,
  jeżeli natychmiastowe wykonanie kary pociągnęłoby dla skazanego lub jego rodziny zbyt ciężkie skutki. W stosunku do skazanej kobiety ciężarnej oraz osoby skazanej samotnie sprawującej opiekę nad dzieckiem sąd może odroczyć wykonanie kary na okres do 3 lat po urodzeniu dziecka.
  § 2. Sąd może odroczyć wykonanie kary pozbawienia wolności w wymiarze do 2 lat,
  jeżeli liczba osadzonych w zakładach karnych lub aresztach śledczych przekracza w skali kraju ogólną pojemność tych zakładów; odroczenia nie udziela się skazanym, którzy dopuścili się przestępstwa z zastosowaniem przemocy lub groźby jej użycia, skazanym określonym w art. 64 § 1 lub 2 lub w art. 65 Kodeksu karnego, a także skazanym za przestępstwa określone w art. 197-203 Kodeksu karnego popełnione w związku z zaburzeniami preferencji seksualnych.
  § 3. Odroczenie może być udzielone kilkakrotnie, jednak łączny okres odroczenia nie może przekroczyć okresów wskazanych w § 1; okres odroczenia biegnie od dnia wydania pierwszego postanowienia w tym przedmiocie.
 • @interesariusz z PL 21:26:39
  Ty chyba żartujesz, zajmuję się tym, czym daję radę w ramach ograniczonych możliwości czasowych i SPOŁECZNIE.

  Ty uważasz, że mam obowiązek zajmować się Twoją sprawą na podstawie szczątkowych danych? Bo jeśli nie, to nazwiesz mnie oportunistką? To kpina?
 • @Rebeliantka 21:33:20
  ależ przecież ja Cię nie proszę,

  tyle, że w zwykłych codziennych niegodziwościach każdy jest sam,

  opinia publiczna mobilizuje się tylko przy spektakularnych akcjach,

  i dlatego w Polsce jest taki syf, że pozwalamy na tę codzienność małych kantów.
 • @a1a 10:46:23
  To Sawicka proporcjonalnie powinna dostać 250 lat więzienia.
 • @R.Zaleski 22:35:49
  a jej protektoriat? znaczy zaplecze ustawodawcze...
 • @Avern 22:47:03
  Bez kozery powiem pińćset.....

  To ze Smolenia - wywiad z babą Laskowika.
 • @interesariusz z PL 22:19:22
  Kompletnie nie rozumiem. Przeciwko komu ma się mobilizować opinia publiczna w Twojej sprawie? Przeciwko osobie, która być może oszukała Cię na kwotę 200 zł?

  Podajesz szczątkowe dane nt. tej sytuacji.

  Jeśli wpłaciłeś pieniądze na wskazane konto, które nie należy do sprzedawcy, któremu miałeś wpłacić, tylko do jego syna, to sprawa wydaje się być prosta, jeżeli dokonałeś wpłaty z dokładnym opisem:

  Imię i nazwisko sprzedawcy np. Kominek Jan. Nr konta …. …. …. …. …. …. syna np. Kominek Zygmunt

  W adresie na pewno wskazałeś Kominka Jana.

  Bank ma obowiązek zwrócić taki przelew, jeśli nie ma zgodności danych osobowych z właścicielem konta.

  Podobno banki tego nie weryfikują, bo nie mają takiego programu w systemie, a gdy było księgowanie ręczne taki przelew by nie przeszedł.

  Jeśli na tym polega problem, to zwróć się do banku z prośbą o wykonanie korekty, wskazując oryginał przelewu który został wykonany nieprawidłowo. Bez dopytywania się o dane właściciela konta, w tym przypadku syna.

  Bank może się bronić przed taką operacją (tu chodzi o dłuższą procedurę - pisma, zaangażowanie radcy prawnego w banku, szukanie w archiwum zabezpieczeń operacyjnych itd.). Ale można wygrać, bo bank zmusi Kominka Zygmunta do zwrotu albo weźmie to na tzw. klatę i da to w straty.

  Ale, to co piszę, to są tylko spekulacje, bo jest zbyt mało danych na temat Twojej sprawy.

  Koniec tematu. Chcesz, aby opinia publiczna zajmowała się Twoją sprawą, napisz oddzielną notkę i podaj wszystkie potrzebne dane.
 • @R.Zaleski 22:35:49
  Właśnie.
 • @Eclipse 20:13:13
  Dzięki za ważne komentarze uzupełniające. Pozdrawiam serdecznie
 • @goodness 20:19:08
  Analityk wystąpił, tylko Sąd nie nadaje sprawie biegu.
 • @polipid 19:46:41
  Metoda Cejrowskiego? Zastosowano ją już w Serbii. Dekretem pozbawiono stanowiska wszystkich sędziów, a po weryfikacji ostało się tylko 2/3. Informowała o tym niedawno Rzeczpospolita.

  http://www.rp.pl/artykul/757643,886976-Wszyscy-sedziowie-pozbawieni-stanowisk--czyli-Temida-po-Balkansku.html?p=2
 • @Grażyna Niegowska 10:23:18
  Dziękuję za zainteresowanie sprawą i rzeczowe sugestie. Pomysł z publikacją na łamach HUFTINGTON POST - bardzo dobry. Inne działania były już i są nadal podejmowane, z różnym wynikiem.

  Uprzejmie proszę o dalsze śledzenie podejmowanych przez nas kroków i wspieranie ich w miarę możliwości.
 • @Rebeliantka 11:06:57
  Polscy Demokraci zjednoczeni w Konfederacji mamy prawo bezpośrednio pisać do demokratycznie wybranego Prezydenta III RP. Sądy w sprawach najwyższej władzy - demokracji raczej nie mogą orzekać w przeciwną stronę.
 • @goodness 17:54:22
  Oby tak się stało. Już przygotowuję potrzebne dokumenty.
 • Polecam komentarze
  Polecam też komentarze tutaj:

  http://konserwatysta100.salon24.pl/426605,sad-okregowy-w-gliwicach-pol-roku-wiezienia-za-200-zlotych
 • @Rebeliantka 10:52:50
  Komorowski zapowiada "złoty wiek" Polski
  Środa, 16 czerwca 2010 (19:25)


  http://fakty.interia.pl/raport/wybory-2010/news/komorowski-zapowiada-zloty-wiek-polski,1493656,6587
  XXI wiek może należeć do nas, Polaków, być naszym złotym wiekiem - przekonywał w środę podczas konwencji wyborczej na krakowskim Rynku kandydat PO na prezydenta Bronisław Komorowski.

  http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/b/7/Komorowski_Krakowie_Zloty_4325160.jpg
 • "Jeśli do nas Polaków to dobrze, ale to wyklucza jego".
  Niech Komorowski nie mydli Polakom oczu. Albo inaczej; niech Polacy nie dadzą się jemu zwieść. To prymitywna demagogia.
 • "Pismo do Kancelarii Prezydenta"
  R u c h S p o ł e c z n y
  „N O W A P O L S K A”
  42 - 200 Częstochowa ul. Pużaka 15/34 tel./fax 343622647, 510261787
  rs.nowapolska@gmail.com www.nowa-polska.pl
  …………………………………………………………………………………………………..
  Częstochowa, 14 czerwca 2012 r.

  Kancelaria Prezydenta
  Rzeczypospolitej Polskiej
  Biuro Obywatelstw i Prawa Łaski
  00 – 902 Warszawa
  ul. Wiejska 10
  Zastępca Dyrektora
  Lidia Pyzik – Sonik

  W odpowiedzi na Pani pismo z 22 maja 2012 r. dotyczące Pana Rafała Gawrońskiego uprzejmie informuję, że niemoc Pana Prezydenta bardzo mnie martwi. To już niemalże impotencja. Nawet w Serbii potrafiono jednym dekretem rozwiązać problem niechlubnej przeszłości komunistycznego i postkomunistycznego wymiaru sprawiedliwości, a w Polsce ten problem nie dość, że nie został rozwiązany, nabrzmiewa i grozi konsekwencjami trudnymi do przewidzenia.
  Nie można wciąż z uporem wręcz maniakalnym tłumaczyć i tolerować głębokiej patologii w szeroko pojętym systemie prawnym niezależnością i niezawisłością sędziów i sądów. Ponieważ system prawny funkcjonuje źle w zakresie stanowienia, stosowania i egzekwowania prawa, trzeba go zmienić.
  W ramach prerogatyw władzy prezydenckiej wystąpiłem w pismach z 18 lutego i 9 marca 2012 r. o ułaskawienie w czterech sprawach: II K 119/03 Sądu Rejonowego w Jędrzejowie, IV K 219/09 Sądu Rejonowego w Częstochowie, VII K 1327/04 Sądu Rejonowego w Zabrzu oraz VI K 145/09 Sądu Rejonowego w Radomsku. Wiem, że tylko w sprawie II K 119/03 toczy się rutynowe postępowanie. W pozostałych sprawach nic się nie dzieje, a w sprawie VII K 1327/04 kpi się z prawa i sprawiedliwości. 12 marca 2012 r. sędzia Sądu Okręgowego w Gliwicach Andrzej Janczyszyn uniemożliwił udział moich przyjaciół z różnych organizacji narodowych i patriotycznych w posiedzeniu (sygn. akt VI Kzw 381/12) w przedmiocie rozpatrzenia zażalenia na postanowienie Sądu Rejonowego w Zabrzu (sygn akt V Ko 449/12). Sędzia Andrzej Janczyszyn sprzeniewierzył się zasadzie jawności postępowań w sprawach, gdzie decyduje się o wolności osobistej. Na ten temat wypowiedział się w sposób jednoznaczny Sąd Najwyższy w składzie siedmiu osób. Wcześniej w sposób skandaliczny zachował się 8 marca 2012 r. sędzia Sądu Rejonowego w Zabrzu Marek Kaszub. Czy zasada niezawisłości i niezależności upoważnia do takich praktyk?
  Załączam obszerne pismo n.t. zorganizowanego procederu uprawianego przez funkcjonariuszy publicznych w Zabrzu i Gliwicach. Tym razem oczekuję poważnej reakcji i odpowiedzi.

  Z poważaniem

  Andrzej Dziąba
 • @Analityk 20:48:04
  Jeszcze nie znasz odpowiedzi z Kancelarii Prezydenta a już wydajesz negatywną opinię. Tam jest masa doradców. Czy polskość ma być nienormalnością, czy Wielką Polską?
 • @goodness 20:59:26
  Swoich opinii w sprawach zasadniczych nie uzależniam od rozstrzygnięć w sprawach osobistych. Moje doświadczenie jest na tyle bogate, że bez problemu oddzielam plewy od ziarna. A ci doradcy? Żałosne.
 • @Analityk 21:52:31
  Trzeba nie lada doświadczyć, aby zostać fachowcem od oddzielenia plewy od ziarna polskiej demokracji. Dlatego bezpośrednia odpowiedź Prezydenta w sprawie ułaskawienia naszego polskiego demokraty jest potrzebna. Nieznane są demokratyczne personalia pracowników Kancelarii Prezydenta i innych urzędników, dlatego j/w .
 • @goodness 18:24:36
  Wnioski o ułaskawienia trafiały już do dwóch Prezydentów RP: Aleksandra Kwaśniewskiego i Lecha Kaczyńskiego. Efektów w postaci ułaskawienia się nie doczekałem, pomimo wyboru dwóch możliwości, jakie daje kpk. Dlatego podchodzę do tego z umiarkowanym optymizmem. To, o czym rozmawiamy, nie ma nic wspólnego z demokracją: wybrani parlamentarzyści, Prezydent RP, wyłonieni przedstawiciele władzy wykonawczej, mianowani sędziowie, prokuratorzy. To tylko pozory demokracji. Istotne mechanizmy ich wyboru są niedemokratyczne. Dopóki nie zostaną zlikwidowane te niejawne procedury ograniczające bierne prawo wyborcze, dopóty odczuwać będziemy skutki różnych patologii.
 • "Szkoda mi polskich piłkarzy, ale ...".
  Ich ewentualny sukces mógłby posłużyć rządzącym Polską, aby się chwalić nie swoją pracą. A tak sytuacja jest jasna. Mamy jeszcze słabego trenera reprezentacji Franciszka Smudę, mamy podejrzanie zorganizowany proceder, jakim jest PZPN, mamy miernych przywódców rządzących Polską i zdezorganizowany kraj. Cud, że to jeszcze jakoś funkcjonuje.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY