Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Konfederacja Blogerów - aktualności

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podsumowanie notek o celach, propozycje reform, projekty logo, Twitter

 

1. Na podstawie decyzji „zebrania mniejszego” Konfederatów o tym, aby napisać tekst podsumowujący nasze notki o celach, napisałem, a właściwie wyciągnąłem elementy wspólne z notek Konfederatów. Jest to autorska interpretacja.

 

Cele Konfederacji:

Bóg, Ojczyzna to główne wartości, do których się odwołujemy.

Cele, jakie sobie stawiamy, zaczynają się od osobistej formacji, samopomocy, wzajemnego wsparcia, ochrony praw, rozwiązywania konfliktów, tworzenia internetowych struktur i środowiska, jednoczenia rozproszonych inicjatyw. Dążymy do odzyskania suwerenności Polski i obrony naszych narodowych i chrześcijańskich wartości, występujemy w obronie wolności Internetu, wolności słowa.

Jednoczy nas wspólne działanie wszystkimi możliwymi środkami, byle godziwymi.

Nasze zasady, to: równość Konfederatów, demokratyczny sposób wypracowywania decyzji (optymalnie poprzez referenda, przy czym dążymy do konsensusu), zachowanie tradycji, wielonurtowość.

Działalność prowadzimy głównie w internecie poprzez blogopisanie, ale i wychodzenie z ekranu do konkretnych, zorganizowanych akcji, spotkań. Przez dialog podejmowany z innymi grupami, prowadzenie szerokiej debaty, poszukiwanie sojuszników.

Forma organizacji jest obecnie określona, nie było propozycji zmiany zasad, tworzenia konstytucji itp. Konfederaci nie wykluczają w przyszłości rozwoju form organizacyjnych: np. stowarzyszenie, ruch społeczny, powołanie fundacji. Jawne jest główne ramię Konfederacji. Jednak Konfederaci mogą zachować prawo do anonimowości.

 

Na podstawie tekstów następujących autorów:
Polonia, Sosenkowski, rip LunardBird CLH, goodness, Asadow, R.Zaleski, Rebeliantka i Marek Kajdas. Krzysztof Wojtas, ckhopi

 

2. Twitterowy adres Konfederacji: KonfederacjaBlogerów@KonfederacjaBiK

 

3. Na ostatnim spotkaniu na czacie postanowiliśmy, że zachęcamy naszych członków i sympatyków do pisania - wzorem Konfederaty Andariana - autorskich planów i propozycji reform, naprawy Polski.

//spodlasu.nowyekran.net/post/64387,naprawic-polske

 

4. Prosimy o opinie na temat propozycji logo Konfederacji:

//konfederacjablogerow.nowyekran.net/post/66271,logo-konfederacji

 

/R.Zaleski/
 

 

 

A tutaj autorskie ujęcie powyższych Celów Konfederacji opracowane przez Sosenkowskiego:

Desiderata Konfederata

/kliknij na powyższy tytuł/

 

 

 

 

Aktualna lista Konfederatów i zasady przystąpienia do Konfederacji 

 

KOMENTARZE

 • Rebeliantka
  Myślę, że w tej formie - jest to do zaakceptowania przez wszystkich.

  Tyle, że jest to trochę mdłe; może należałoby bardziej "wyostrzyć" cele.

  O ile formacja osobista - dobry kierunek, to względem Polski - nieco zbyt enigmatyczne. Bo pod określeniem, że Polska ma być suwerenna i oparta na wartościach narodowych i chrześcijańskich - można w zasadzie wszystko zmieścić.
  Tu określenia winny być bardziej precyzyjne.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:46:40
  Nad tym odbywa się praca w grupie dyskusyjnej, teraz pod kierunkiem spacea.
 • @Rebeliantka 15:20:16
  Wyprowadzenie Kraju z chaosu i odzyskanie suwerenności jest prawdziwą pracą zadaniową dla Konfederatów.
  Aby wykonać to użyteczne zadanie, musimy zacząć używać prawdziwych funkcji, szczególnie potwierdzanej obecności grupy Konfederatów w Polsce.
 • Niezła synteza, wyjątkowo zwięzła, na razie starczy
  Wolnościowy ruch z definicji musi być nieformalny, ale może mieć w swoich szerokich ramach także klasyczne stowarzyszenie i inne byty skonkretyzowane. Namawiam do ich tworzenia w przyszłości.

  Bóg - Ojczyzna i myślę patriotyczny, chrześcijański (katolicki) Naród Polski, jednak nie jest obojętne kim będzie zasiedlona Polska, kto będzie Suwerenem. Teraz to oczywiste, ale za ileś tam lat przy niekorzystnych trendach, może niestety kolejnych nieszczęściach...

  "2. Twitterowy adres Konfederacji: KonfederacjaBlogerów@KonfederacjaBiK"

  To jedno z zadań na lato, rozwinąć skrzydła w sieci POZA Nowym Ekranem i przyciągać ludzi od Konfederacji, do naszych blogów, także do pustego na razie forum

  http://www.konfederacjablogerow.pl/forum/
 • @Marek Kajdas 19:41:49
  to nie synteza, ale koniunkcja i szkoda, że taka "sucha skorupa" została upubliczniona... to w ogóle nie ma "duszy" w takiej postaci - mieliśmy to przecież uszlachetnić... i przegłosować wedle demokratycznych deklaracji Romana Zaleskiego ;)))
 • @Marek Kajdas 19:41:49
  Mam pytanie: czy jeśli zostanie określony ten ruch jako katolicki, to czy z tej racji hierarchia katolicka będzie miała prawo określać, co jest katolickie, a co nie?

  Rezygnacja z honoru, jako podstawy wspólnych poczynań jest sprzeczne z polskością.
  Na czym będzie budowana spójność poczynań Konfederatów? Czy przewidywane są jakieś sankcje za niewywiązywanie się z przyjętych zobowiązań?
  Mam u siebie miejsce na pręgierz, ale może są lepsze opcje?
 • Zaproszenie
  21.07 ma się odbyć u mnie spotkanie "imieninowo-urodzinowe" osób związanych z CP.
  Byłoby miło, gdyby Konfederaci przyjęli zaproszenie i to na zasadzie współorganizatorów- współgospodarzy.

  Nie planowałem, ale zasugerowano mi, aby na spotkaniu zrobić prelekcję CP.
  Uważam jednak, że winno to być uzupełnione celami programu odbudowy Polski. Tu myślę, że cele Konfederacji są bliskie.
  Wszelkie sugestie programowe - byłyby cenne.

  Obecnie trudno zorganizować spotkanie. Zwłaszcza przy braku środków. Jeszcze trudniej o rozsądny program spotkania.
  Tymczasem bez osobistych kontaktów - tylko poprzez net - niewiele da się zrobić.
  proponuję, aby zacząć od tego. Tak, aby nie powstała sytuacja jak z KNP.A przecież nie można tworzyć organizacji zamkniętych - błyskawicznie stają się kanapowym towarzystwem wzajemnej adoracji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:46:40
  "Myślę, że w tej formie - jest to do zaakceptowania przez wszystkich.

  Tyle, że jest to trochę mdłe; może należałoby bardziej "wyostrzyć" cele."

  Tu właśnie tkwi problem, jak się wyostrzy, nie będzie do zaakceptowania przez wszystkich. Co jest ważniejsze?
 • @sosenkowski 19:46:35
  Przecież sam głosowałeś za zleceniem jednej osobie (miał to być Marek, ale delegował to na mnie) napisanie streszczenia.
 • @R.Zaleski 00:08:18
  Konfederaci - to winna byC elita blogerska.
  Nie wszystkim wszystko pasuje. Nie wszyscy muszą należeć do elity.

  Wszak zaznaczyć należy, że trzeba chcieć - stąd poprzeczkę należy ustawić stosownie wysoko.
 • @R.Zaleski 00:11:02
  głosowaliśmy TAK za OPRACOWANIEM (koniunkcją), ale nie za publiczną prezentacją... bardzo proszę nie konfabulować i powstrzymać się od bezprawnego nadużywania mandatu demokratycznego - to nawet nie jest dowcipne i trąci hipokryzją :(((
 • @sosenkowski @ R.Zaleski @ All
  Pod notką dałam link do autorskiego ujęcia celów przez Sosenkowskiego.

  http://sosenkowski.nowyekran.pl/post/66537,cele-konfederacji-blogerow

  Nie jest mdłe, ma odpowiedni poziom emocji ;)
 • @Krzysztof J. Wojtas 23:53:43
  Nikt nie rezygnuje z honoru, po prostu WRESZCIE (mam dość Becka klasycznego manifestu z 1939) wyżej należy cenić Boga i Ojczyznę niż własny honor, zwłaszcza pojmowany sarmacko-pojedynkowo rodem z II RP jeszcze, ale w korzeniach średniowiecznych. Dalej można na dyskotece, zabawie zginąć za urażony honor jakiegoś podpitego, naćpanego zabijaki. Nie koniec tego koszmaru sfałszowanego poczucia osobistego honoru dosłownie o każdy drobiazg, nawet "krzywe spojrzenie".

  Zwłaszcza że Beck był prawdopodobnie masonem, bądź po ich wielkich wpływem. Miał więc być może wręcz dyrektywy z loży żeby nas za wszelką cenę wciągnąć do wojny z Niemcami, Rosją. To odciążyło w końcu zachód, ocaliło chwilowo ukochaną Francję, nasze położenie uczyniło beznadziejnym, piekielny błąd geopolityczny. Istotne było przewidzenie tego co będzie po przegranej przez nas wojnie, a nie samej nieuniknionej klęski. Zdradę aliantów można było w 100% przewidzieć, ruch Rosji także.

  Mądrzejsi politycy byli np w Rumunii, na Węgrzech, czy nawet w Czechosłowacji, bo aż tak źle nie wyszli na poddaniu się niehonorowym Hitlerowi. Polacy na pewno by walczyli, bo tak pojmujemy nieraz SAMOBÓJCZO poczucie honoru. To nasza wada narodowa. Walczyć trzeba wtedy kiedy jest sens walki.

  Dlatego nie wysadziłbym się w bunkrze Wizny, ale po heroicznej walce poddałbym się do niewoli z innymi ocalałymi walcząc o dobrą opiekę nad rannymi i usiłował uciec z tejże niewoli jak to czyniło wielu, albo dodawałbym ducha słabszym psychicznie jeńcom żeby przeżyli wojnę, bo będą potrzebni Polsce, Narodowi Polskiemu, Bogu - żywi jeszcze.

  Honor stał się niewątpliwie cechą, istotą polskości, ale właściwie rozumiany. Honorem była OBRONA WIZNY przez tych co wytrwali na pozycjach, co zginęli w walce, a nie rozerwanie się granatem! Proszę zrozumieć te niuanse, a że mało kto je rozróżnia, to lepiej używać naszego, nowego hasła (gdyby zostało przyjęte), czyli:

  ====================
  BÓG-OJCZYZNA-NARÓD POLSKI
  ====================

  Na pewno jest tu wystarczająco dość dobrego honoru w tych świętych słowach i istota cywilizacji polskiej wg najlepszych wzorców poczynając od Boga. Wątpię żeby Konfederacja określiła się wprost ruchem katolickim, ale powinien być w środku taki nurt, klub, wspólnota katolicka zdecydowanie uznająca to co Pan neguje, a mająca też własne zdanie np co do Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski formalnie. Jak rozumiem nie widzi się Pan w tak rozumianej wspólnocie katolickiej, tak trudno uznać cały kanon, reguły? Nie zamierzam się bawić w kolejnego Lutra itd Nic dobrego z tego nie będzie, co nie znaczy że nie wolno nam krytykować poszczególnych hierarchów, księży, czy jakieś absurdalne sygnały z Watykanu o wspieraniu trendów NWO, banku światowego itd. Krety mogą być wszędzie na każdym szczeblu.
 • @Marek Kajdas 11:26:27
  Widzę, że mamy różne pojęcia tyczące honoru; nie czytał Pan moich notek temu poświęconych.
  A to ważne jest.
 • @sosenkowski 09:01:57
  "ale nie za publiczną prezentacją" a jaką, tajną? Przecież to bez sensu.

  Użyliśmy takiego stwierdzenia, nie użyliśmy. Oczywistą rzeczą było, że zostanie to upublicznione.
 • @Rebeliantka 09:45:03
  Ja się pod nim nie podpisuję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 13:23:43
  Ale w notkach nikt o tym nie pisał. A to streszczenie. Honor wchodzi w skład i wartości chrześcijańskich i polskości.
 • @R.Zaleski 14:51:54
  No, jasne. Zostało wyraźnie napisane, że to AUTORSKA prezentacja na jego blogu - emocjonalna i subiektywna. Występuje pod notką jako ilustracja zróżnicowanego podejścia do wspólnie uzgodnionej wersji.
 • @R.Zaleski 14:54:13
  http://cygnus.nowyekran.pl/post/60441,cp-honor-i-grzech

  To nie o honorze?
 • @R.Zaleski 14:54:13
  "Honor wchodzi w skład i wartości chrześcijańskich i polskości"

  Właśnie i starczy bez wielkich debat na jego niuansami, meandrami w historii, po co mamy małpować klasykę bezrefleksyjnie, dajmy coś od siebie, swojego, nowego, wartość dodaną bez zabierania sedna tego co tam było wartościowe. Tragedia byłoby gdyby brakło miejsca dla Boga, krzyża w naszym logo... czy określenia naszej służebności wobec Ojczyzny, wobec Narodu Polskiego.

  Zaczynamy jednak wchodzić znowu w preambułę, akt założycielski konfederacji itp Cóż, tamto też zawieszone w próżni, tymczasowe. Może mała inspiracja.

  " WIERNI POLSCE SUWERENNEJ
  NIEPODLEGŁEJ NARODOWEJ PATRIOTYCZNEJ
  Preambuła

  Preambuła do statutu Stowarzyszenia
  Wierni Polsce Suwerennej

  Suwerenność państw i narodów, jako dotychczasowa podstawa wewnętrznego i międzynarodowego ładu społeczno-politycznego poddawana jest współcześnie destrukcyjnym działaniom twórców idei globalizmu.
  Globalizm jest zdegenerowanym elitaryzmem i kryptototalitaryzmem, opartym na chęci podporządkowania twórczej siły rozwoju wolnych narodów oraz różnorodności ich kultur, programowi nowego światowego ładu.
  Nowy światowy ład ma służyć stosunkowo wąskiej grupie uzurpatorów, którzy posługując się tajnie ustanowionym, ponadnarodowym tzw.rządem światowym, chcą zawładnąć światowymi zasobami naturalnymi i światowymi zasobami pracy. Nie mają oni do tego żadnych przyrodzonych, ani historycznych praw, gdyż prawa te pozostają w gestii narodów i rządów państwowych.
  Obiektywny rozwój wiedzy i technologii cywilizacji człowieka według programu nowego światowego ładu miałby służyć ograniczeniu celów rozwoju społeczeństw jedynie do wulgarnego ekonomizmu, opartego na nieograniczonej konsumpcji dóbr oraz na kontroli populacji ludzkiej wspieranej przez eugenikę.
  Religijną i duchową sferę osobowości człowieka oraz jego dążenie do moralnej i etycznej doskonałości, architekci nowego światowego ładu – czyli globaliści, chcą zastąpić ujednoliconymi rytualnymi zachowaniami, odwołującymi się do najniższych instynktów ludzkich. Narodowe, wielostopniowe kultury miałyby być zastąpione homogeniczną, popularną „ogólnoświatową kulturą”, odrzucającą wyższe wartości poznawcze, etyczne i estetyczne.
  Efektów rozwoju wiedzy i technologii twórcy nowego światowego ładu chcą użyć głównie do kontroli wolnych narodów i utrzymywania ich w systemie totalitarnej i neokolonialnej zależności od anonimowych, globalnych ośrodków decyzyjnych.
  Podstawowym narzędziem globalnej, ponadnarodowej kontroli społeczeństw jest światowy system finansowo-bankowy. Według idei i praktyki globalistów państwa narodowe mają być pozbawione wpływu na instytucje, narzędzia i mechanizm działania systemu finansowo-bankowego. Zaś on sam służyć ma nie cywilizacyjnemu rozwojowi lecz kolonizacji i eksploatacji wolnych narodów.
  Wolne narody, w tym naród polski, jeśli pragną zachować swoją tożsamość i żywotne siły rozwojowe, muszą przeciwstawić się polityce nowego światowego ładu i wszelkim odmianom ponadnarodowego rządu światowego. Gwarancją tych dążeń jest zachowanie przez rządy państw suwerenności kulturowej, politycznej i gospodarczej. Oprócz inicjatywy rządowej, drogą ku temu jest aktywność społeczna stowarzyszeń, ruchów oraz partii narodowych.
  Wyrażone powyżej poglądy skłaniają nas do powołania polskiego, ogólnonarodowego ruchu społeczno – politycznego, o nazwie:
  Wierni Polsce Suwerennej."
  http://wiernipolsce.wordpress.com/about/preambula/


  To są ludzie którzy rozumieją lepiej współczesne czasy niż PiS, niż wielu z nas. Tyle że my też mamy zamiar walczyć o Polskę suwerenną, wolną, niepodległą, mającą perspektywy wielkiego rozwoju, bezpieczną na ile to możliwe na tym chorym świecie.

  Deklaracja
  http://wiernipolsce.wordpress.com/about/kontakt/deklaracja/

  Deklaracja suwerenności jako uchwała
  http://wiernipolsce.wordpress.com/deklaracja-suwerennosci/

  Oczywiście oni z p. Kosiurem choćby byli 1000 razy silniejsi od naszej Konfederacji (a nie są!!!) niewiele więcej zdziałają od nas. Te drobne ruchy muszą się w końcu złożyć na jeden narodowy ruch obywatelski i chrześcijański. Inaczej należy nas wszystkich uznać za głupców i dywersje.

  Bliski nam temat...
  http://wiernipolsce.wordpress.com/obronnosc/
  Którego autorem jest.... Michał Podobin :) świat jest mały. Wspiera w tym tekście OT, ale niekoniecznie taką jaka ma realnie szanse powstać z nikłego budżetu itd mizernych środków organizacyjnych, kadrowych z wojska operacyjnego . Diabeł siedzi w szczegółach koncepcji OT.
 • @Marek Kajdas 17:01:15
  Oj Kajdas, Kajdas...

  Na ostatniej próbie zjednoczenia środowisk patriotycznych w ramach Konwentu Narodowego Polskiego jaka to próba miała miejsce w Łodzi, ludzie z Lublina zaproponowali rozpoczęcie obrad modlitwą.
  Na to ostro zaprotestowali łodzianie (właśnie należący do WPS).
  W efekcie nastąpił rozpad przed rozpoczęciem - część wyszła.

  A z drugiej strony; doktryna KRK ma charakter uniwersalny i globalistyczny.
  Na jej podstawie próbowano utworzyć uniwesrsum z ośrodkiem w Rzymie.
  Teraz trochę inaczej przedstawia się cele globalizmu, ale pierwsza próba taki miała charakter. A przy hierarchicznej strukturze - to tak jakoś totalitaryzmem trąci.

  Jak to trzeba uważać, co się pisze.

  Tylko CP spełnia warunki globalnej demokracji.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:22:11
  To było podsumowanie notek o celach konfederacji, nie całej twórczości ich autorów.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY