Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Grupa pomocy ofiarom błędów sądowych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W ramach Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów działa Grupa pomocy ofiarom błędów sądowych.

Celem Grupy jest pomoc internautom, którzy są ofiarami pomyłek, a nawet czasami przestępstw organów ścigania i sądów.

Pomoc polega przede wszystkim na wsparciu medialnym osób poszkodowanych i interwencjach w sprawach tych osób w organach Państwa. Członkowie Grupy dzielą się też doświadczeniem i wiedzą z osobami pokrzywdzonymi.

Grupą kieruje blogerka Rebeliantka.

Udziela się Rebeliantce pełnomocnictwa do dobierania składu Grupy oraz do reprezentowania Konfederacji na zewnątrz w sprawach związanych z celem Grupy.

Rebeliantka może przekazywać udzielone jej pełnomocnictwo do reprezentacji innym członkom Grupy, jeśli będzie to potrzebne w konkretnych sprawach.

Grupa może się też podejmować innych zadań, ułatwiających osiąganie celu, np. prac studialnych nad reformą wymiaru sprawiedliwości, współpracy ze stowarzyszeniami osób pokrzywdzonych, prawnikami i Sądem Obywatelskim.  


Przykłady interwencji Konfederacji:

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów wspiera Rafała Gawrońskiego

Sąd Okręgowy w Gliwicach postanowił uwięzić Konfederatę Analityka

 

 

Aktualna lista Konfederatów i zasady przystąpienia do Konfederacji

KOMENTARZE

 • Prosimy wszystkich Konfederatów o poparcie powołania Grupy
  Opublikowane wyżej zasady działania grupy poparli już w grupie dyskusyjnej: Paweł Tonderski, Sosenkowski, Halszka, R.Zaleski, Analityk.

  Prosimy o wypowiedź pozostałych Konfederatów.

  Opinie Sympatyków Konfederacji i pozostałych internautów są oczywiście także bardzo oczekiwane.

  Zapraszamy.
 • Cenna inicjatywa.
  Walka z bezprawiem polskiego wymiaru "sprawiedliwości" i jego funkcjonariuszy musi być w obecnych czasach ukrytego terroru państwowego priorytetem.

  Pozdrawiam.
 • Bardzo cenna inicjatywa
  Konieczna. Do pani Rebeliantki mam b. duże zaufanie. Może się wykluć coś bardzo dobrego i ważnego. Nienormalnym jest to co się dzieje w naszym kraju gdzie brak niezawisłych sądów i niezależnych prokuratur. RPO i ministerstwo tzw. sprawiedliwości tylko sprzyja tej degrengoladzie. To nie są błędy tylko celowa robota by chronić szwindle wszelkiej władzy. Przecież sędziowie i prokuratorzy nawet akt sprawy nie czytają . Jak możemy mówić o rzetelnym procesie? Wszystko idzie w ilość , nie jakość . Stąd te idiotyczne procesy ciągnące się latami . W tym wszystkim ofiary tego wszystkiego . Ludzie zagubieni , przerażeni , pozbawieni pomocy bo "sędzia jest niezawisły" czyli wszystko może i jest bezkarny choć zły i głupi . Działający na szkodę społeczną , sprzeniewierzający publiczne pieniądze.
 • Jakich błędów?
  Większość z nich to procesy sterowane przez masonerię, bądź "Grupę Trzymającą Władzę". I dlatego po upadku tego reżimu należy te wszystkie procesy poddać weryfikacji!! Myślę, że wszystkie akta procesów co do których są wątpliwości powinien ktoś zlustrować. Choćby nawet studenci prawa w ramach praktyk, gdyż nie są jeszcze skażeni uzależnieniami. Dla zapewnienia bezstronności w kilkuosobowych grupach do każdej sprawy.
  Ot co!!
 • @AdNovum 18:05:55
  Popieram bez zastrzeżeń. Obywatele mają prawo do obrony przed terrorem funkcjonariuszy państwa. Żal, że państwo nie chce wypełniać swoich obowiązków wobec obywateli.
 • @swordfish 20:01:27
  Bo to jest wroga społeczeństwu kasta, która zachowuje się jak okupanci, anie funkcjonariusze powołani do służenia utrzymującym ich obywatelom..

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:05:55
  Dzięki za docenienie. Proszę nam nadal serdecznie kibicować.

  Zapraszamy też do Konfederacji ;)
 • @Stefania 18:31:21
  Miło spotkać się z tak dużym zaufaniem. Postaramy się nie zawieść ;)
 • @jaDOCENT 18:51:50
  Świetny pomysł z tą analizą akt przez młodych prawników. Chociaż ostatnio rozmawiałam z prawniczką wielokrotnie występującą przed ETPCz w Strasburgu i mówiła mi ona, że wykształcenie młodych polskich prawników pozostawia wiele do życzenia, szczególnie jeśli chodzi o dziedzinę praw obywatelskich.
 • @swordfish 20:01:27
  Dziękujemy za poparcie.
 • Świetna inicjatywa... :-)
  Czy w grupie będą prawnicy?

  Gratuluję pomysłu.
 • @jaDOCENT 18:51:50
  Istotnie wymiar sprawiedliwości należy oczyścić m.in z masonerii, ale to nie będzie łatwe, właściwie nigdzie się to nie udało, nigdzie nawet nie próbowano. To też miejsce wręcz zlotu wszelakiej agentury, nadreprezentacja niektórych mniejszości, a jednocześnie brak np osób o zorientowanych katolicko-narodowo.

  Sędzia powinien być zawisły od Suwerena, powoływany, stale OCENIANY za pracę-misję i w razie potrzeby odwoływany przez Suwerena. Na ich korporację zawodową nie można w żadnej mierze liczyć.

  Odpowiedzialność karna powinna być większa, to osoba wybitnego zaufania publicznego, za np korupcję kara powinna być trzykrotnie surowsza niż wobec zwykłego obywatela. Sędziowie mają być BEZ SKAZY. Źle pracujący niech zmienią zawód.

  Oczywiście popieram projekt Rebeliantki w pełni.
 • @jaDOCENT 18:51:50
  //Jakich błędów?//

  Tak to się "oficjalnie" nazywa :))

  Zresztą i tak jest postęp, bo kilka jeszcze lat temu nawet mówienie o błędach wymiaru sprawiedliwości było niedopuszczalne :)))

  Wybacz niezbędną poprawność polityczną ;)
 • @Akwedukt 20:17:08
  W grupie nie mamy prawników, ale są oni naszymi konsultantami zewnętrznymi.

  Dziękuję za gratulacje.

  Oczywiście zachęcamy kompetentnych i rzetelnych prawników do współpracy.
 • @Marek Kajdas 20:18:26
  Dzięki za uzupełniający komentarz i poparcie.
 • @Rebeliantka 20:15:40
  Ja nie jestem prawnikiem, jednak to nie znaczy wcale, że nie mam pojęcia o prawie. Natomiast nawet niedokształceni studenci zapewne bardziej będą się w nim orientować, zwłaszcza gdy po kilkoro z nich do jednej sprawy zasiądzie. A to także pozwoli na zminimalizowanie kosztów.
 • @Marek Kajdas 20:18:26
  Jestem tego też świadom, jednak jeżeli jakiś sędzia otrzymuje tylko "określone" sprawy i w "określony" sposób orzeka, to czy wówczas można mieć jakieś wątpliwości?
 • Bardzo cenna inicjatywa
  Z calą pewnością taką ofiarą systemu jest Pan Grzegorz Braun, juz 4 lata ciagany po sądach:

  http://www.youtube.com/watch?v=m6AJnsqtumY&feature=g-vrec
 • KRÓTKO-
  dobra robota popieram.To właściwy kierunek.Czy jest szansa na pomoc dla "Analityka"?Pytam chociaż nie znam szczegółów,bo być może jednak "Analityk" zawinił?A jeśli nie,to pomoc dla niego jest Naszym obowiązkiem.
 • @AdNovum 20:08:43
  Tak, to jest kasta dbająca wyłącznie o swój interes i własne przywileje. Sąd Najwyższy, Krajowa Rada Sądownictwa i takaz sama rada prokuratorów stoja wyłącznie na straży własnych przywilejów. Służebna rola wobec prawa jest im zupełnie obca.
  Pozdrawiam.
 • Chyba nie ma innego wyjscia...
  jak organizowanie się. Myślę że warto pomyślec także o KOALICJI na rzecz sprawiedliwości w szeroko pojętym Wyniarze Sprawiedliwości. Jest juz organizacja Pana Jachniaka, są także inne mniejsze, większe. Stworzenie wspólnego jak najszerszego wzajemnie wspierajcego sie frontu jest chyba tym najbardzeij optymalnym w tych warunkach narzędziem walki z bezprawiem. Z własniego doswiadczenia (uczestnictwa w stowarzyszeniu i właśnie koalicji na rzecz pewnej także ważnej sprawy) wiem o skuteczności takich działań. Pozdrawiam
 • @Jan Paweł 20:44:19
  Przypadek pana Brauna ilustruje często występujący sposób rozstrzygania, gdy przeciwnikiem procesowym obywatela jest funkcjonariusz publiczny. Temu drugiemu najczęściej a priori daje się wiarę, i to nawet wówczas, gdy jego zeznaniom przeczą wszelkie inne dowody.
 • @KonfederacjaBlogerów 17:00:10
  Grupa pomocy ofiarom błędów sądowych.
  Popieram.


  Nadmiar błędów tworzy zagrożenie bezpieczeństwa Państwa.
 • @Bibrus 20:46:58
  Dziękuję. Przypadek Analityka nie budzi wątpliwości. Został skazany niesłusznie i na dodatek ukarany drastycznym wyrokiem 6 miesięcy bezwzględnego więzienia z powodu sporu cywilnego o 200 zł legalnie przyjętej zaliczki. To rażący błąd sądowy lub prześladowanie karne
 • @Jan Paweł 22:08:40
  Koalicje w słusznych sprawach są jak najbardziej pożądane.
 • @goodness 23:55:40
  Dziękuję za poparcie.
 • @Rebeliantka 23:59:42. Popieram Twoja kandydature
  Ja jednak nazwe rzeczy po imieniu, bez owijania w bawelne. Matactwo, korupcja, oszustwo, ignorancja, celowe lamanie prawo, zawislosc, to nie niewinny blad..to dzialania konkretnych osob czyniace wymierne szkody, a sprawcy sa bezkarni..
  Naprawe czas zaczac...najwyzszy czas !!!!!
 • @Eclipse 08:20:12
  Dziękuję za aprobatę.
 • @Rebeliantka 08:24:56
  Akceptuję i popieram
 • Popieram
  W obliczu "bezprawia" jakie panoszy sie w krajowym wymiarze niesprawiedliwosci, jest to niewatpliwie cenna i potrzebna inicjatywa. Szczegolnie ze na tzw. "rzecznika praw obywatelskich" nie mozna liczyc.
  Po wprowadzeniu podatku katastralnego oraz przepisow zwiazanych z przymusowymi szczepieniami, poszkodowanych beda tysiace.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:34:26
  Dziękuję.
 • @ckhopi 13:11:53
  Dziękuję za akceptację.
 • @Rebeliantka
  Bardzo cenna inicjatywa. Popieram, jestem "za". Rebeliantko, masz moje pełnomocnictwo w działaniach. Szczęść Boże!
 • @leoparda 17:13:14
  Pięknie dziękuję. Bóg zapłać!
 • @Grażyna Niegowska 18:43:38
  Czekam z zainteresowaniem.

  pozdrawiam
 • @Akwedukt 20:17:08
  Prawnicy? Po co komu ta zaraza?

  A czy grupa będzie miała oddział interwencyjny wyposażony w środki pirotechniczne, łączność a'la "Mission Impossible"... ew. jeansy, konie i colty (styl "15.10 do Jumy")?

  Jeśli tak, to chciałbym się zapisać.
 • @Asadow 00:21:04
  Zapisuję Ciebie już teraz i otrzymasz stosowne "wyposażenie" do interwencji - równe skutecznością tym przebrzmiałym środkom, co to wymieniłeś ;))))

  Informacja, to najsilniejsza broń!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY