Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Interweniujemy w sprawie internauty Ryszarda Milewskiego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Grupa pomocy ofiarom błędów sądowych interweniuje w sprawie facebookowicza i komentatora na NE - Ryszarda Milewskiego. Oto treść przesłanego pisma.


Szanowny Pan Sędzia Krzysztof Wojtaszek
Prezes Sądu Okręgowego w Lublinie

ul. Krakowskie Przedmieście 43
20-076 Lublin
tel.: +48 81 46 01 014;
fax: +48 81 46 01 016
sekretariat@lublin.so.gov.pl

______________________________

Dotyczy: sygn. akt. V Ka 1067/12
                

Działając na podstawie Art. 41 a § 2 i 3 Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju Sądów Powszechnych (Dz. U. 01.98.1070)

uprzejmie przedkładamy do akt niniejszej sprawy prośbę o uwzględnienie wniosku internauty Pana Ryszarda Milewskiego o to, aby rozpoznanie jego apelacji,

przedkładanej zarówno osobiście, jak i przez jego obrońcę, od – jak jesteśmy przekonani - niesłusznie skazującego go wyroku Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie z dnia 25 maja 2012 r. (sygn. akt. III K 482/11),

wyznaczone na dzień 30 listopada 2012 r. nie odbyło się w Lublinie. Prosimy, aby Sąd Okręgowy zgodnie z art. 37 kpk wystąpił do Sądu Najwyższego o przekazanie w/w sprawy do rozpoznania innemu sądowi równorzędnemu ze względu na dobro wymiaru sprawiedliwości.

Uzasadnienie

Ryszard Milewski w 2006 r. informował Ministra Sprawiedliwości o nieprawidłowościach w Sądzie Okręgowym w Lublinie i lubelskim środowisku prawniczym. W latach 2000-2007 był ławnikiem i członkiem Rady Ławniczej, a w latach 2003-2007 Przewodniczącym Rady Ławniczej Sądu Rejonowego w Lublinie. Został oskarżony przez adw. Katarzynę Stefaniuk z wpływowej lubelskiej rodziny prawniczej, z tego powodu Prezes Sądu Rejonowego w Lublinie zwrócił się w 2007 r. o odwołanie Ryszarda Milewskiego z funkcji ławnika. Rada Miasta Lublin dwukrotnie odmówiła Prezesowi Sądu odwołania go z tej funkcji. Sądzenie Ryszarda Milewskiego i rozpoznawanie tej sprawy w Lublinie w odbiorze społecznym może być traktowane jako retorsja na nim i może mieć wysoce negatywny wpływ na dobro wymiaru sprawiedliwości.

Wprawdzie instytucja przewidziana w Art. 37 kpk ma charakter wyjątkowy i nie powinna być nadmiernie wykorzystywana /por. m.in. OSNKW: 3-4/1994, poz. 20; 1-2/0996, poz. 6/, ale „dobro wymiaru sprawiedliwości wymaga eliminowania sytuacji, które mogą wywoływać u uczestników postępowania lub u postronnych obserwatorów procesu przeświadczenie — choćby mylne — o niemożności bezstronnego rozpoznania danej sprawy”/2003.12.10, Postanowienie SN, III KO 42/03/.

Treść wniosku pana Ryszarda Milewskiego jest nam znana zarówno z dziesiątków publikacji licznych internautów z całej Polski, zamieszczonych na Facebooku, jak i na podstawie publikacji na „Nowym Ekranie”, znajdującej się pod niniejszym adresem internetowym:
//rebeliantka.nowyekran.net/post/65885,sady-po-lubelsku-czyli-kara-dla-niewygodnego-lawnika-i-fikcja-dobra-wymiaru-sprawiedliwosci

Jako przedstawiciele internetowej opinii publicznej w pełni podzielamy obawy Pana Ryszarda Milewskiego wyrażone w przedłożonym przez niego wniosku, z tego powodu uprzejmie prosimy o jego uwzględnienie.
 

KOMENTARZE

 • @All
  Pan Ryszard jest bardzo przygnębiony przed jutrzejszą rozprawą. Jest poważnie chory, a przez okres 4 lat, gdy toczyło się to postępowanie, doznał wielokrotnie niesprawiedliwego traktowania. Nawet go aresztowano do tej błahej sprawy opartej na wysoce niewiarygodnym oskarżeniu adwokatki jego żony..

  Jeśli zostanie wydany jakikolwiek wyrok skazujący (w I instancji zasądzono grzywnę), to straci pracę pracownika samorządowego i mandat radnego.

  Trzymajmy za niego mocno kciuki. Niech sędziowie skierują wniosek do SN lub rozstrzygną sprawiedliwie w tej sprawie. Niech ten koszmar zostanie w końcu przerwany.
 • @Rebeliantka 18:46:40
  współczuję. Musiał na własnej skórze przekonać się jak to jest, kiedy ławnicy nie czytają pism. Już "pędzę" go ratować! a ku-ku!
 • @Spisek Teoretyczny 19:40:45
  Mylisz się. To przyzwoity ławnik, rzetelnie wykonujący swoją pracę. Nie przeczytałeś tekstu o nim, a pomawiasz go na podstawie stereotypów na temat sprawowania funkcji ławnika. To niesprawiedliwe i nieeleganckie.
 • Popieram, bo w takiej sytuacji trzeba cudu, aby wygrał sprawę Pan Milewski.
  W mojej sprawie przekręt oparty był, na nieodbieraniu mojego telefonu przez obrońcę z urzędu i prostacko fałszowane dokumenty przez Gminę były poza wzrokiem sędziego.
 • Wyrażam poparcie!
  Oczywiście dołączę się Pani Krystyno do kolejnej inicjatywy w obronie poniewieranych przez wymiar sprawiedliwości. Jeśli Pani pozwoli, pisząc bezpośrednio na adres Sądu Okręgowego w Lublinie, napiszę w moim stylu. Pozdrawiam.
 • @Rebeliantka 19:48:45
  Z trollami się nie dyskutuje, lecz wyrzuca do kosza.
 • @Analityk 20:23:01
  Rozprawa jest jutro o godz. 9.15. Pismo musiałoby być wysłane jeszcze dzisiaj z adnotacją: Pilne!
 • @w.red 20:27:42
  Na następny raz będę wiedzieć :)
 • @Rebeliantka 20:33:22
  Już wysłałem Pani Krystyno.
 • @goodness 20:04:19
  Tak niestety nierzadko się dzieje. Z tego powodu stanowisko opinii publicznej jest ważne.
 • @Analityk 20:41:33
  Wspaniale!
 • @Rebeliantka 20:45:24
  Czy os wiadomo o rozstrzygnięciu dzisiejszego posiedzenia?
 • @Analityk 20:35:56
  Na razie tylko tyle, że wniosek o wyłączenie wszystkich sędziów został przekazany do Sądu Apelacyjnego w Lublinie
 • INTERWENCJA NowegoEkranu DAŁA że POZOSTAŁ SĄD w LUBLINIE !!!!
  Oto część e-maila otrzymanego od Ryszarda Milewskiego a dniu 09 stycznia 2013 roku.
  Nie mam upoważnienia na publikację całości, więc podaję tylko początek tego e-maila :

  "Rozprawa apelacyjna Ryszarda Milewskiego fałszywie oskarżonego przez adwokatkę Katarzynę S. wyznaczona jest na godz. 12.00, na środę 30 stycznia 2013 r. Sąd Okręgowy w Lublinie, V Wydział Karny Odwoławczy sala 19 na parterze, Krakowskie Przedmieście 43. Apelację złożył fałszywie oskarżony Ryszard Milewski i jego obrońca.........."

  Czy to właśnie chodziło o Tą sprawę , czy może dotyczy czegoś innego, ponieważ w e-mailu nie ma nr. sprawy ?

  Jak EWIDENTNIE wynika z e-mail Pana Milewskiego WSZYSTKO DALEJ BĘDZIE SIĘ ODBYWAŁO w LUBLINIE.
 • @Rudolf 11:41:02
  Sprawa toczyła się w Lublinie, ale Sąd Okręgowy uwzględnił apelację. Sprawa wróciła do Sądu Rejonowego.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY