Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 65 komentarzy

Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów - KRBK

KonfederacjaBlogerów - Celem Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów i Komentatorów (KRBK) jest wspieranie inicjatyw środowiska blogerów i komentatorów, jego reprezentacja i ochrona praw. Konfederacja działa na zasadach równości, wolności, wzajemnego szacunku.

Interwencja w Prokuraturze w Opolu w obronie Kuli Lisa 62

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Grupa pomocy ofiarom błędów sądowych interweniuje w sprawie komentatora na NE – Kuli Lisa 62. Oto treść przesłanego pisma. Uwaga! Nie podajemy nazwiska Kuli Lisa 62 do wiadomości publicznej.Szanowny Pan
Prokurator Rejonowy
Artur Jończyk

Prokuratura Rejonowa w Opolu
45-066 Opole, ul. Reymonta 24

sekretariatpr@opole.po.gov.pl

______________________________


Dotyczy: sygn. akt 3 Ds. 1252/12/D
                

Zwracamy się z uprzejmą  prośbą o pilne rozważenie możliwości umorzenia postępowania skierowanego przeciwko Panu XY z powodu domniemanego popełnienia przez niego przestępstwa z Art. 256 kk i innych.

Pan XY jest szanowanym komentatorem internetowym, wyróżniającym się kulturą wypowiedzi, głębokim patriotyzmem i pasją poszukiwania nowych materiałów oraz źródeł dotyczących historii Polski.

Z tego, co jest nam wiadomo, jest inwalidą, byłym kapitanem statku, mechanikiem okrętowym, supervisorem i superintendentem. Obecnie porusza się wyłącznie na krześle na kółkach po mieszkaniu z powodu trzech endoprotez i skutków skomplikowanego złamania uda (obecnie jest ono ześrubowane z blachą).

Nigdy nie zauważyliśmy, aby w wypowiedziach Pana XY miało miejsce publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, jak też publiczne znieważenie poszczególnych osób z powodu przynależności narodowej. Nigdy też w jego komentarzach nie zauważyliśmy pogardy wobec kogokolwiek.

Jeśli zdaniem Prokuratury jakieś komentarze Pana XY zawierały kontrowersyjne cytaty, to jesteśmy przekonani, że nigdy ich motywem nie był zamiar nawoływania do waśni,  nienawiści, wrogości, bądź też znieważanie z powodu przynależności narodowej.

Jako przedstawiciele internetowej opinii publicznej wyrażamy obawy, czy postępowanie prokuratorskie skierowane przeciwko Panu XY nie odbije się w sposób negatywny i to poważny na jego stanie zdrowia i czy  w związku z powyższym prowadzenie tego postępowania nie jest rażąco sprzeczne z konstytucyjną normą proporcjonalności postępowania, zawartą w artykule 31 Konstytucji.

Z tego powodu, wnosimy jak na wstępie naszego pisma.


 

KOMENTARZE

 • Więcej informacji
  na blogu Zygmunta Białasa:
  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/

  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/77985,zarekwirowany-komputer-nie-wroci-do-opolskiego-blogera

  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/82698,prokuratura-przesluchuje-opolskiego-blogera

  http://zygumntbialas.nowyekran.pl/post/83126,opolski-bloger-upomina-sie-o-nasze-prawa
 • @Rebeliantka 21:15:44
  Przede wszystkim sąd winien powołać historyka z IPNu jako eksperta do oceny tekstów, bo wiedza sądu w zakresie historii, jak i jej rozumienie są zdezaktualizowane- sąd ma wiedzę z post- i komunistycznych podręczników, które jak wiadomo ocenzurowały fakty historyczne lub wykrzywiły ich interpretację. Nie jest to wiedza naukowa, ale czysta ideologia, za którą powinni w sądzie odpowiedzieć ci, którzy ją tworzyli i rozpowszechniali, i czynią to do dziś.
  Jeśli to nie nastąpi, będziemy dochodzić sprawy w kolejnych szczeblach, informując opinię publiczną na wszystkich blogach w internecie.

  Swoją drogą winniśmy zgłosić posłom konieczność powołania Komisji Podręcznikowej. Dość już ogłupiania narodu.
 • @circ 21:52:30
  Powinniśmy też zwrócić się do posłów o wyrzucenie z kodeksu karnego tak idiotycznych artykułów jak 256 kk, 257 kk, 216 kk, etc.
 • Jeśli państwo będzie dłużej utrzymywać ten dysonans poznawczy
  w zakresie wiedzy historycznej, i byle jakie standardy prawne, przyczyni się to do gremialnego głosowania na opcję narodową, która odkomunizuje Sejm i władzę, i przywróci demokrację i normalność.
  Nic dziwnego, że ludzie są zniecierpliwieni, co świadczy o zdrowiu.
  Nikt nie jest bez błędu, ale państwo okłamuje z premedytacją, a państwu tego nie wolno, bo ma wszelkie narzędzia dochodzenia prawdy, za co płacimy podatki.
 • @Autor
  Popieram! Popieram! Popieram!
  Pismo jest świetnie sformułowane. Wystawiłem '5', bo więcej nie da rady.
  Znam Kulę Lisa, byłem u niego czterokrotnie. Kula Lis jest prywatnie - mimo jego problemów ze zdrowiem i z prokuraturą - człowiekiem bardzo pogodnym. Świetnie się z nim dyskutuje, bo nie narzuca swych poglądów i wysłucha odmiennych racji. Przeczytałem, przejrzałem kilkaset stron A4 jego komentarzy i nie dostrzegłem treści, które miałyby nawoływać do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

  Pozdrawiam Autora, Kulę Lisa i jego Żonę.
 • @Rebeliantka 21:56:58
  //Powinniśmy też zwrócić się do posłów o wyrzucenie z kodeksu karnego tak idiotycznych artykułów jak 256 kk, 257 kk, 216 kk, etc.//

  Tak, bo są niekonstytucyjne i z punktu widzenia logiki absurdalne.

  Kto obala ład konstytucyjny...itd.
 • @circ 22:08:36
  Zgadzam się w 100%, że państwo, które kłamie, nadaje się tylko do lamusa.
 • @zygmuntbialas 22:11:00
  Autor jest zbiorowy, to Konfederacja Rzeczpospolitej Blogerów.

  Cieszymy się, że pismo trafia w istotę rzeczy.

  Wzajemnie pozdrawiamy serdecznie.
 • @Rebeliantka 22:17:03
  "Autor [pisma] jest zbiorowy" - Pozdrawiam więc grupę Autorów.

  I Panią pozdrawiam serdecznie.
 • 5*
  Jako komentator na tym portalu, podpisuję się pod tym pismem
 • @ckhopi 22:35:12
  Wspaniale.
 • @Rebeliantka 22:39:28
  Popieram Interwencje w Prokuraturze w Opolu w obronie Kuli Lisa 62
 • Rebeliantka...
  BRAWO! pozdrawiam
 • @goodness 22:50:30
  Dzięki.
 • @leoparda 22:58:43
  Też serdeczne pozdrowienia.
 • Zastanawiam się gdzie są ci wszyscy
  rzecznicy wszelkich praw,opłacani z naszych podatków,no gdzie oni są?
 • @Bibrus 00:01:54
  Siedzą na swoich wysoko płatnych urzędach i baczą, aby ich nie utracić. W ten sposób nie mają już energii i odwagi, by bronić pokrzywdzonych.
 • daremne żale,
  próżny trud.....

  to nic nie da, ONI są już tak rozzuchwaleni i bezczelni w swoich poczynaniach, że wszelkie pisma lądują od razu do kosza, tylko i wyłącznie aktywny protest, demonstracja może dać efekt, aż łezka w oku się kręci, jak się ogląda aktywność innych narodów na bezprawie rządu, a my jak te barany idziemy spokojnie na rzeź "gwałt niech się gwałtem odciska..", dla przykładu , we Francji ludzie wystąpili na ulice, gdy zapowiedziano podniesienie wieku emerytalnego, nie podniesiono, w Egipcie zmieniono rządy, obecnie protestują przeciw prezydentowi i osiągają co chcą, a to tylko kilka przykładów, nas w imię prawa będzie można mordować w łonie matki, będzie się mordować 90% poczętych istnień ludzkich, dla jednego ! Polacy przez swoją bierność, zabiją sami siebie, skazują na zagładę, a w szczególności swoje dzieci i wnuki.
 • @zygmuntbialas 22:11:00
  Cześć :) Również dałam 5* i - @ Autor - przyłączam się do apelu.
  Brawo!!!
 • dziwna sprawa
  Czytałem trochę wpisów blogera Kula Lis 62 i szczerze mówiąc dziwie
  się dlaczego i na jakiej podstawie prokuratura wszczęła postępowanie.
  Wpisy blogera są niczym innym jak kopiowaniem legalnie wydanych materiałów i wklejaniem do komentarzy. Nawet jeżeli się to "komuś"
  nie podobało, treści komentarzy nie są jego prywatnym wpisem lecz
  powielaniem myśli innych ludzi opublikowanych legalnie. Jeżeli coś chcą ocenzurować muszą iść do źródła.
  (Chyba ze o wszystkim nie wiemy.)
 • @FanDaVinci 01:45:20
  Masz dużo racji, ale protest pisemny ma też swoją rangę.
 • @KOSSOBOR 02:19:29
  Dzięki :)
 • @Stara Baba 06:27:36
  Słuszne uwagi.
 • Czy Prokuratura przestrzega Polskiej Konstytucji ?
  Jako czytelnik i czasem komentator opracowań i publikacji blogera Kuli Lisa 62 zaskoczony jestem treścią zarzutów prokuratury to jest;
  "publiczne nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych, publiczne znieważenie osób z powodu przynależności narodowej ..... .....pogardy, waśni, nienawiści, wrogości, bądź też jakichkolwiek innych niegodnych zachowań"
  Kula Lis 62 jest poważnym i kulturalnym komentatorem, publikuje swe opracowania na podstawie dużej wiedzy opartej często na dokumentach
  które powołuje. Jego komentarze są wyważone, rzeczowe i sensowne z czym nie sposób się nie zgodzić, stonowane w treści i formie . Obserwacje aktualnych wydarzeń, wyjątkowa spostrzegawczość,ocena
  i trafność spostrzeżeń, przy dużej inteligencji i kulturze autora, oraz w rzeczowy sposób komentowanej formie to atuty jego popularności.
  Podzielam w całym zakresie znane mi z komentarzy w N.E. poglądy Kuli Lisa 62 i nie widzę tu ani ŻADNYCH ani jakichkolwiek wynaturzeń o co jest posądzany ,także treści które w jakikolwiek sposób emanowały by Ideologią faszystowską czy komunistyczną . Wprost Przeciwnie .
  Wyrażanie poglądów i to na swoim Blogu , czyimś zdaniem drażliwych, nie jest Zabronione Prawem. Każdy może na ten Blog wejść ,przeczytać i skomentować. Nikt "Nie Musi" podzielać poglądów Piszącego ,nie musi się zgadzać, nie musi zaglądać i Czytać jeśli mu autor nie odpowiada.
  O ile mi wiadomo Kula Lis 62 nie jest w posiadaniu rozgłośni Radiowej czy
  Telewizyjnej, nie wydaje "Gadzinówki" obrażającej czy audycji publicznie nawołujących, podżegających czy szkalujących; czegokolwiek czy kogokolwiek.Nie rozrzuca ulotek i nie nalepia plakatów szokujących treści.
  Ktoś kto poczuwa się obrażony może i ma możliwość wystąpienia, podobnie jak to robi redaktor Michnik, na drogę prywatnego oskarżenia zamiast generalizując, chować się za plecami Prokuratury i oskarżać z wyręczaniem się Konstytucyjnym Organem Państwa w swych jakichś prywatnych , podłych i wyimaginowanych ansach czy niechęciach.
  Próba oskarżania o Antysemityzm, bo taki podtekst sądzić należy ma sprawa Kuli Lisa 62 , wobec Braku w Polsce narodowości semickich jest nie wyobrażalnym absurdem i nadużyciem.
  Konstytucja nie zabrania posiadania poglądów za wyjątkiem głoszenia
  Ideii Komunistycznych i Faszystowskich oraz rozpowszechniania ich symboli . W sprawie Lisa Kuli 62 chodzi wyłącznie i tylko o jego Poglądy? !
 • @koniecPOLSKI 14:39:49
  //W sprawie Lisa Kuli 62 chodzi wyłącznie i tylko o jego Poglądy? !//

  Najprawdopodobniej tak.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY